Patarė, koks lengviausias ir greičiausias būdas palyginti kainas maisto prekių parduotuvėje

Išsirinkti produktą palankiausia kaina rūpi visiems. Tą padaryti visai nesunku, nes maisto prekių parduotuvės turi patogų įrankį, kuris padeda sumaniai apsipirkti – ir jis pirkėjams būna tiesiai prieš akis.

Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad etiketėje kartais net ne pagrindinė kaina, o kitas skaičius gali būti svarbiausias, norint pirkiniams skirti mažiau išlaidų.

„Pirkėjams sutaupyti padeda ne tik akcijos, nuolaidos, bet ir išsami informacija ant kainų etikečių, kuri gali palengvinti apsipirkimą. Visų pirma, ant jos didesniu šriftu užrašoma kaina, kiek kainuoja visa pakuotė.

Pažvelgę atidžiau į smulkiau užrašytą informaciją, pirkėjai randa ir daugiau naudingų faktų, pavyzdžiui, kilmės šalį.

Be to, vaisių ir daržovių skyriuje ant jos gali būti nurodyta ir šviežių gėrybių klasė, veislė, produktų dydis. Prie tokios šviežios produkcijos kaip žuvis, mėsa, konditerija, taip pat pažymima ir data, iki kada šios prekės tinkamos vartoti“, – vardija V. Budrienė.

Ieškokite mažiau, sutaupykite daugiau

Siekiant sutaupyti, ji pataria dėmesį atkreipti į vieną skaičių, kuris atskleidžia ypač daug. Tai – kaina už mato vienetą. Tai gali būti kaina už produkto vienetą (pavyzdžiui, vieną avokadą) arba už svorio, tūrio vienetą (kilogramą pomidorų, litrą pieno ir pan.).

Šią kainą nurodant šalia kiekvienos prekės, pirkėjui yra lengviau palyginti to paties produkto skirtingų dydžių pakuočių kainas. Kaip pavyzdys galėtų būti bulvės, kurias galima įsigyti sufasuotas į skirtingo dydžio maišelius, taip pat yra ir sveriamų.

Pažvelgti į kainą už mato vienetą naudinga ir renkantis tarp skirtingų gamintojų, prekės ženklų – tai padės atrasti ekonomiškiausią variantą.

„Pavyzdžiui, renkantis pieną gal ne visi atkreipia dėmesį, kad vieni gamintojai jį pilsto į vieno litro pakuotes, kiti – į 0,9 l. „Iš akies“ gali būti sunku atsakyti, kuri labiau apsimoka.

Patiems pirkėjams skaičiuotuvo telefone jungti nebūtina – tereikia pažvelgti į mažesnius skaičius po kaina dešiniajame etiketės kampe, kur mes nurodome kainą už vieną litrą“, – pataria V. Budrienė.

Pagal šį kriterijų lyginant produktų kainas pirkėjai netruks pastebėti, kad dažniausiai pagal jį laimės privačių prekės ženklų prekės. Jos savo savybėmis būna tokios pat geros, tačiau patrauklesnę kainą pirkėjui pasiūlyti leidžia mažesnės sąnaudos.

Lyginkite net prekes skirtinguose skyriuose

Tinklo komunikacijos vadovė pažymi, kad šis metodas padės sutaupyti ne tik renkantis iš toje pačioje lentynoje esančios produkcijos.

„Pavyzdžiui, pagal jį taip pat galima nuspręsti, ką pirkti labiau apsimoka – konservuotus ar šaldytus žirnelius? Verčiau rinktis šaldytus brokolius ar įsigyti jų šviežių?

Šaldyta produkcija dažnai skoniu ir naudingomis savybėmis mažai nusileidžia šviežiai, tad ką verčiau dėtis į krepšelį, parodys kaina už kilogramą“, – atkreipia dėmesį V. Budrienė.

Ji taip priduria, kad kainų lyginimas už mato vienetą padės sutaupyti ne tik maisto prekėms. Lygiai taip pat ši informacija nurodoma ir prie kosmetikos, higienos, švaros bei kitų prekių. Tad renkantis skalbinių minkštiklį, tualetinį popierių ar sauskelnes, taip pat prisiminkite šį patarimą.

Daugiau – ne visada pigiau

Vienas populiariausių patarimų norintiems sutaupyti – rekomendacija rinktis didesnes produkto pakuotes. Pavyzdžiui, perkant vištienos sparnelių, siūloma imti kilogramo, o ne 500 gramų pakuotę.

Paprastai didesnėje pakuotėje vieno sparnelio savikaina yra mažesnė, nes būna mažesni ir pakavimo bei sandėliavimo kaštai.

Tačiau toks instinktas įsigyti didesnę pakuotę ne visada būna teisingas, pastebi V. Budrienė. Tarkim, jeigu mažesnei pakuotei siūloma akcija ar nuolaida, gali būti, kad ją įsigyti apsimokės labiau nei didesnę. Vėlgi, kurią prekę rinktis iš tiesų sumaniausia, parodys kaina už mato vienetą.

Kita vertus, jeigu didesnė pakuotė net ir iš tiesų yra ekonomiškesnė, reikia įvertinti kitą aspektą.

Kai kalbama apie greitai gendančius produktus, pavyzdžiui, jogurtą, sūrį ir mėsą, turėkite omenyje, kad pirkti daugiau, nei iš tiesų reikia, ne visada bus naudinga. Jei produktas suges anksčiau, nei spėsite jį suvartoti – pinigus tiesiog išmesite.

Pasak V. Budrienės, žvilgsnis ne tik į pakuotės kainą, bet ir į kainą už mato vienetą turėtų tapti kasdienio apsipirkimo dalimi. Tai neužims daug laiko, o šis įprotis parduotuvėje padės pasirinkti kišenei draugiškiausią variantą ir galbūt net nemažai sutaupyti.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder