Pamirškite vienkartinius skustukus - rinkitės ilgalaikį plaukų šalinimo sprendimą

Pavasarėjant daugelis nori džiaugtis gražia ir lygia kūno oda. Ir tai visai nestebina, nes kaitriau pašvietus saulės spinduliams jau galima apnuoginti kojas, iš spintų traukti sukneles ar trumparankovius marškinėlius.

Tačiau gan dažnai šie pavasariški džiaugsmai gali apkarsti vien dėl nepageidaujamų plaukelių ant kūno, kuriuos kaskart šalinti vienkartiniais skustukais nėra patogu, o skutimosi vietose lieka erzinančių pūlinukų ar net randų.

Ką daryti? Pamiršti skustukus, rinktis ilgalaikį plaukų šalinimo sprendimą, džiaugtis pavasariu ir lygia bei glotnia kūno oda. Plaukų šalinimas lazeriu – viena populiariausių procedūrų tiek moterų, tiek vyrų tarpe. Tad susiruošus ilgam laikui atsisveikinti su nepageidaujamais plaukeliais svarbu sužinoti, kaip veikia lazeris, ar tai saugu ir kokių galima tikėtis rezultatų.

Kaip veikia plaukų šalinimo lazeris?

Dažnai girdime, koks efektyvus ir veiksmingas yra plaukų šalinimo lazeris, tačiau ne visuomet yra aišku, kaip jis veikia. Verta pastebėti, kad nors šiuo metu plaukelių šalinimui yra naudojami skirtingi lazeriai, tačiau jų veikimo principas praktiškai nesiskiria.

Akcentuotina, kad plaukų šalinimas lazeriu – efektyvi procedūra, kurios metu ryški lazerio šviesa yra nukreipiama į nepageidaujamus kūno plaukelius – kojų sritį, bikinio zoną, pažastis ar į kitas kūno vietas.  Lazerio skleidžiamą šviesą sugeria plaukuose esantis melaninas. Šviesos energija paverčiama šiluma, kuri pažeidžia odoje esančius plaukų folikulus, iš kurių susidaro plaukeliai. Ši žala veiksmingai stabdo arba gerokai lėtina būsimų plaukelių augimą. Pažymėtina, kad nors plaukų šalinimas lazeriu veiksmingai lėtina plaukų augimą ir stabdo jį ilgam laikui, dažniausiai tam, kad būtų pasiekti geriausi rezultatai reikalingos 6–8 procedūros.

Kokius plaukelius galima šalinti?

Labiausiai dominantis klausimas: ar plaukų šalinimo lazeriu procedūra tinkama visų tipų plaukelių naikinimui? Svarbu pastebėti, kad plaukų spalva ir odos tipas išties įtakoja procedūros sėkmę. Pripažįstama, kad plaukų šalinimas lazeriu yra efektyviausias šviesios odos ir tamsių plaukų savininkams. Taip yra todėl, nes lazerio skleidžiamą šviesą turi sugerti plaukų pigmentas, bet ne odos pigmentas. Tai reiškia, jog lazeris turi pažeisti tik plauko folikulą, nepažeisdamas odos. Todėl tamsių plaukų ir šviesios odos spalvos kontrastas suteikia geriausius rezultatus.

Vis dėlto šiuo metu plaukų šalinimo lazeriai sparčiai tobulėja, tad dėl lazerinių technologijų pažangos kūno plaukeliai sėkmingai šalinami ir tamsesnės odos savininkams. Verta žinoti tik tai, kad yra plaukelių, kurie prasčiau sugeria lazerio šviesą – pilki, balti ar išskirtinai šviesūs kūno plaukai. Tačiau tai nereiškia, kad šių plaukelių neįmanoma pašalinti, tiesiog gali prireikti šiek tiek daugiau laiko ir šiek tiek daugiau lazerinių procedūrų.

Ar procedūra saugi?

Nė nekyla abejonių, kad plaukų šalinimo lazeriu procedūra – efektyvi. Tačiau, ar saugi? Reikia atkreipti dėmesį į tai, kad naudojant pažangiausius plaukų šalinimo lazerius yra užtikrinimas saugumas ir dažniausiai išvengiama nemalonių šalutinių reakcijų. Dauguma atlikę plaukų šalinimą lazeriu nejaučia jokio diskomforto ir mėgaujasi lygesne bei glotnesne kūno oda.

Tačiau negalima paneigti to, kad šalutinis poveikis egzistuoja. Reikia žinoti, jog šalutinio poveikio rizika priklauso nuo odos tipo, plaukų spalvos, gydymo plano ir priežiūros prieš gydymą bei po gydymo. Dažniausiai pasireiškiantis šalutinis poveikis yra:

       Odos sudirgimas. Atlikus plaukų šalinimo lazeriu procedūrą galimas laikinas odos paraudimas ar patinimas. Dėl to ypatingai jaudintis nereikėtų, nes šie požymiai dažniausiai išnyksta per kelias valandas.

       Pigmento pokyčiai. Gali nutikti taip, kad lazerio paveikta oda patamsės arba pašviesės. Tokie pigmento pokyčiai dažniausiai yra laikini. Vis dėlto reikia žinoti, kad odos pašviesėjimo rizika yra didesnė tuomet, kai prieš arba po procedūrų nevengiama tiesioginių saulės spindulių.

Kaip tinkamai pasiruošti?

Siekiant, kad plaukų šalinimas lazeriu būtų išties veiksmingas reikia tam tinkamai pasiruošti. Pirmiausia prireiks profesionalios specialistų konsultacijos, kurios metu bus aptarta procedūros eiga, lazerio veikimo principai, atsakoma į visus iškilusius klausimus ir atliekama mažo ploto testinė procedūra. Ši testinė procedūra padeda įvertinti, kaip oda reaguoja į lazerio šviesą ir leidžia suprasti, kokių pojūčių galima tikėtis procedūros metu. Taip pat prieš atliekant plaukų šalinimo lazeriu procedūrą svarbu laikytis šių nurodymų:

       Venkite saulės spindulių. Prieš procedūrą patartina laikytis atokiau nuo tiesioginių saulės spindulių. Tad nederėtų degintis nei paplūdimyje, nei soliariume, o prieš einant į lauką reikėtų pasitepti specialiu kremu, apsaugančiu nuo saulės.

       Atsisakykite savaiminio įdegio kremų. Šviesesnė oda – efektyvesni procedūros rezultatai. Specialiai netamsinkite odos, nenaudokite savaiminio įdegio kremų. Jei neseniai įdegėte, gali nutikti taip, kad specialistas paskirs odą balinantį kremą.

       Nešalinkite plaukelių namuose. Maždaug keturias savaitės iki procedūros nedepiliuokite plaukelių vašku, nenaudokite epiliatoriaus, nes tai gali sutrikdyti plauko folikulą.

       Prieš pat procedūrą nuskuskite plaukelius. Likus maždaug parai iki procedūros nuskuskite kūno plaukelius, kadangi skutant nėra pažeidžiamas plauko folikulas, tai nepakenks procedūros eigai.

       Įspėkite dėl vartojamų vaistų. Jei vartojate konkrečius vaistus, pasitarkite su specialistu, ar galima atlikti plaukų šalinimo lazeriu procedūrą. Būtinai paklauskite specialisto, kokių vaistų negalima vartoti prieš procedūrą.

Po procedūros – puikūs rezultatai ir atitinkama priežiūra

Pažymėtina, kad tinkamai ir laiku atlikus procedūrą, jau po vieno karto iškrenta net iki 20 proc. plaukų. Tačiau tam, kad būtų pasiekti geriausi rezultatai ir džiugintų švelni bei glotni oda reikia ne tik nuosekliai kartoti procedūras, bet ir tinkami prižiūrėti savo kūną po jų:

       Jei po procedūros pastebėjote odos paraudimą ar patinimą, patepkite odą šaldančiu geliu.

       Iškart po procedūros nenaudokite tokių kosmetikos priemonių, kurios galėtų sudirginti lazerio paveiktą odą – šveitiklių, losjonų ir kt.

       Atsižvelgiant į specialisto rekomendacijas, nesideginkite saulėje, soliariume ir netepkite odos savaiminio įdegio kremais.

       Nepamirškite naudoti nuo kenksmingų saulės spindulių apsaugančias priemones.

Kokius privalumus suteiks plaukų šalimas lazeriu?

Vis dar pasitaiko manančių, kad plaukų šalinimas lazeriu – gan ilgas procesas, todėl dvejojama, ar verta ryžtis šiai procedūrai. Svarbu pastebėti, kad įvertinus visus plaukų šalinimo lazeriu privalumus dvejonių dėl šios procedūros nebebus:

       Su plaukeliais atsisveikinsite ilgam. Plaukų šalinimo lazeriu procedūra drastiškai sumažina plaukelių augimą. Tad nepageidaujamų plaukelių ant savo kūno nepastebėsite labai ilgą laiką.

       Pasirūpinsite bet kuria kūno vieta. Plaukų šalinimas lazeriu yra tinkamas praktiškai visoms kūno vietoms. Svarbiausia kreiptis į profesionalius specialistus, naudojančius pažangiausias lazerines technologijas.

       Pamilsite savo kūną. Atliekant plaukų šalinimą lazeriu daugiau ant savo odos nebepamatysite pūlinukų, įpjovimų, spuogelių ar randų. Tad pamilsite savo išpuoselėtą kūną.

Paminėti privalumai yra tik maža dalis džiaugsmo, kurį suteikia plaukų šalinimo lazeriu procedūra. Neveltui šią procedūrą atlieka vis daugiau moterų ir vyrų, kuriems svarbu ne tik puikiai atrodyti, bet ir gerai jaustis, nesukant galvos dėl nei vieno erzinančio ar neestetiškai atrodančio plaukelio.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder