Palanga skaičiuoja rekordus, Klaipėda ruošiasi permainoms

(1)
Pasibaigus vasaros sezonui Palangos meras Šarūnas Vaitkus džiaugiasi rekordine rinkliavos suma, kurią sumokėjo kurorto paplūdimiuose veikiančios kavinės, o Klaipėda jau kuria viziją, kaip uostamiesčio paplūdimių infrastruktūra atsinaujins nuo 2027 metų.

Anot Š. Vaitkaus, iš viso šią vasarą Palangos savivaldybė pasiūlė laikinoms lauko kavinėms įrengti 17 vietų Palangos ir 10 vietų Šventosios pliažuose.

„Galime kalbėti apie dar vieną visų laikų Palangos rekordą, o būtent apie tai, kiek pavyko surinkti rinkliavos už leidimus paplūdimiuose įrengti lauko kavines“, - savo socialinio tinklo paskyroje rašo Š. Vaitkus.

Anot jo, kavinės šiemet sumokėjo rekordinius 592 tūkst. eurų tūkst. eurų rinkliavos, kai, pavyzdžiui, 2021 metais ši suma siekė 280,3 tūkstančio eurų.

Daugiau lėšų surinkti padėjo nauja tvarka. Dėl galimybės atidaryti paplūdimiuose lauko kavines ir čia veikti dvejus metus varžytasi konkursuose, nugalėtojais pripažinti pasiūliusieji didžiausias rinkliavų už konkrečią vietą sumas. 

O štai 2021 metais leidimai verslauti paplūdimiuose kainavo visiems vienodai - tokią rinkliavą, kokią nustatė miesto Taryba. Laimėdavo tas, kas atrankos metu ištraukdavo „laimingąjį“ kamuoliuką.

Daugiau rinkliavos

Meras pateikia ir pavyzdžių, kaip aukcionai pakėlė rinkliavos dydžius. Štai už galimybę verslauti vienoje iš lauko kavinių greta jūros tilto miesto Taryba yra nustačiusi 40 tūkst. eurų rinkliavą už vienerius metus. 

Šiemet už šią vietą konkurse pasiūlyta 84 tūkstančiai eurų už metus, arba 168 tūkst. eurų už dvejus metus. Ir tai yra 88 tūkstančiais eurų daugiau, nei buvo surinkta 2021 metais. Į šią vietą pretendavo 4 konkurso dalyviai.

Kunigiškiuose už galimybę įrengti vieną iš pliažo kavinių konkurso metu pasiūlyta 39 tūkst. eurų, arba 78 tūkst. eurų už dvejus metus. 

Čia miesto Tarybos nustatytas rinkliavos dydis siekia 10 tūkst. eurų už metus, tad 2021 metais, kuomet buvo traukiami „laimingieji“ kamuoliukai, tiek verslininkai ir sumokėjo.

Pasak Š. Vaitkaus, lėšos, surinktos už leidimus lauko kavinėms paplūdimiuose, į paplūdimius ir sugrįš. Projektavimo konkursą laimėję architektai rugpjūčio pabaigoje Savivaldybėje pristatė tris lauko kavinių, kurios būtų įrengiamos paplūdimiuose, projektus.

„Mes siekiame, kad laikinieji prekybos paviljonai Palangos ir Šventosios paplūdimiuose būtų vienodi, šiuolaikiški bei labiau funkcionalūs. 

Be kita ko, numatyta, kad iš kopų pusės visur būtų įrengti viešieji tualetai, kuriais galėtų naudotis ne tik kavinės klientai, bet ir visi paplūdimio lankytojai. Tokie paviljonai turėtų atsirasti 2026 metais“, - paskelbė Š. Vaitkus.

Klaipėdoje - po dvejų metų

Klaipėdos miesto tarybos narys Vidmantas Dambrauskas „Vakarų ekspresui“ sakė, kad miesto pozicija pirmiausia yra ne daugiau surinkti pinigų, bet kad Klaipėdos paplūdimiai būtų tvarkingi, patogūs poilsiautojams, būtų daugiau paslaugų.

„Matome dabartinę situaciją, ji mūsų netenkina. Tačiau dar dvejus metus, iki 2026 metų sezono pabaigos, nieko keisti negalime, nes galioja anksčiau pasirašytos sutartys“, - sako V. Dambrauskas.

Anot jo, jau vyksta diskusija, kokios turėtų būti naujojo konkurso sąlygos. Vienas pagrindinių siūlymų yra, kad visų Klaipėdos paplūdimiuose būsiančių maitinimo įstaigų vizualinis vaizdas ir stilius būtų vienodas. 

Taip pat reikalinga poilsiautojams infrastruktūra būtų sukurta ne tik prie pat jūros, tačiau ir šalia automobilių parkavimo aikštelių, priekopyje.

„Iš verslininkų girdime, kad poreikis yra įrengti maitinimo įstaigas, kur maistą galima ne tik šildyti, kaip yra dabar, bet ir gaminti“, - sako V. Dambrauskas.

Anot jo, Klaipėdos tikslas yra būsimam konkursui paruoši patrauklias sąlygas, kad aukcione dėl teisės vystyti verslą dalyvautų daugiau dalyvių. 

Didesnė konkurencija leistų tikėtis ir daugiau rinkliavos į Klaipėdos biudžetą.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder