Pagrindiniai dalykai, kuriuos turėtumėte žinoti apie gaminimą garuose

Maisto gaminimas garuose yra greitas, švelnus ir nereikalauja daugybės įrangos ar patirties. Nepaisant to, daugelis namų virėjų nepaiso šios technikos, o verda, skrudina ar kitaip gamina maistą. Ką gali (ir ko negali) padaryti garai, kokios minimalios įrangos jums reikia ir ko nedaryti, kai jau paruošėte garų puodą? 

Kokius maisto produktus galima virti garuose? 

Norint, kad daržovės būtų minkštesnės, labai naudinga jas virti garuose. Gaminant garuose į bandelių tešlą galima dėti saldžiųjų bulvių arba, pavyzdžiui, iš jų pasigaminti kūdikių maisto tyrės. Tačiau ši minkštinamoji galia taip pat taikoma ir sunkiau apdorojamiems produktams, tokiems kaip burokėliai ir žieminiai moliūgai, todėl juos lengviau valgyti su mažiau paruošimo.

Pavyzdžiui, šias daržoves galite garinti visas, nenulupę, tada po garinimo pašalinkite žievelę ir sėklas. Taip pat galite naudoti garų galią gamindami kietai virtus kiaušinius, kuriuos lengviau nulupti, arba švelniai virti vištieną, krevetes ar žuvį. Kepimas garuose taip pat naudojamas mėgstamiems receptams, pavyzdžiui, koldūnams, garuose virtoms bandelėms ir švelniems pyragams gaminti. 

Naudokite tinkamą vandens kiekį

Garinimas nėra virimas, todėl jums nereikia pilno puodo vandens ir tikrai nenorite, kad maistas liestų vandenį. Taigi, kiek vandens jums reikia? Tai priklausys nuo jūsų puodo dydžio, nuo to, ką naudojate maistui pakelti, ir nuo to, kiek laiko reikia garinti, tačiau paprastai rekomenduojama įpilti maždaug centimetrą vandems. 

Garinimo viduryje reikia įpilti šiek tiek daugiau vandens? Nepilkite vėsaus ar kambario temperatūros vandens į garinimo sistemą, nes tai sumažins temperatūrą ir paveiks gaminimo laiką. Kai garinate maistą ilgiau arba norite gaminti porcijomis, tiesiog palaikykite ant viryklės nedidelį puodą vandens, kad pripildytumėte garų puodą.

Laikas yra viskas, kai kalbama apie gaminimą garuose

Jei maisto gaminimas garais asocijuojasi su minkštu maistu, gali būti, kad kažkas pamiršo nustatyti laikmatį! Garinimas garsėja kaip švelnus, tačiau jis taip pat yra neįtikėtinai greitas ir galingas. Nuluptos ir kubeliais pjaustytos daržovės išvirs vos per kelias minutes, o bulves, kurias dažniausiai verda ilgiau nei 20 minučių, bus galima valgyti mažiau nei per 10 minučių.

Įsitikinkite, kad nustatėte laikmatį, kai pradedate ruošti maistą garuose, nebent planuojate  gaminti tyrelę po garinimo.  Dar viena pastaba dėl laiko: prieš dėdami maistą palaukite, kol vanduo užvirs ir puode bus garų. Tai sumažina kepimo laiką ir neleidžia prieskoniams išgaruoti. 

Pagardinkite maistą, o ne garus

Atrodo, kad gaminimas garuose yra puiki galimybė aromatizuoti, tiesa? Tačiau kadangi maistas ir vanduo nesiliečia, rizikuojate sugadinti maistą, į garų vandenį įdėdami druskos, prieskonių ar kitų aromatinių medžiagų.

Vietoj to, pagardinkite maistą tiesiogiai ir į garintuvo krepšelį įdėkite bet kokių aromatinių medžiagų. Pavyzdžiui, prieš dėdami krevetes ir dešrą, keletą minučių galite garinti visą česnako galvą. 

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder