Nuo ispaniškų muzikos festivalių iki tango šventės Kretoje: įspūdingiausi vasaros renginiai, prie kurių verta derinti atostogas

Per atostogas trokštame ne tik poilsio, bet ir įspūdžių, todėl verta pasidomėti, kur vyksta įdomiausi šios vasaros Europos kultūros ir sporto renginiai, taip pat suspėti į įspūdingas tradicines miestų šventes. 

Savitos fiestos bei festivaliai leidžia pažinti unikalias šalies kultūrines tradicijas, papročius ir vertybes.

Vietiniams žmonėms tai – bendros tapatybės šventimas, o keliautojams – galimybė artimiau susipažinti su lankomos šalies ilgametėmis tradicijomis.

Kelionių organizatoriaus „Novaturas“ komunikacijos vadovė Miglė Bielinytė pristato trijų Europos šalių rengiamas šventes, dėl kurių verta nusipirkti lėktuvo bilietą į Ispaniją, Graikiją ar Švediją.

Aistringoji Ispanija: nuo muzikos festivalių iki Joninių laužų

Dauguma esame girdėję apie ispaniškas fiestas, nes įvairių pramogų, linksmybių bei švenčių šioje aistringais ritmais pulsuojančioje šalyje tikrai netrūksta.  „Novaturo“ komunikacijos vadovė Miglė Bielinytė siūlo nepraleisti šią vasarą Barselonoje vykstančių įvairių festivalių. 

„Nuo gegužės 29 d. iki birželio 4 d. į Katalonijos sostinę kartu su daugybe pasaulyje pripažintų muzikos scenos žvaigždžių sugrįžta festivalis „Primavera Sound“.

Taigi, jei norite pamatyti ne tik kultūrinius Barselonos objektus, bet ir pasilinksminti, verta į ją vykti šiomis dienomis ir sudalyvauti „Primavera Sound 2023“, kuris tituluojamas kaip vienas geriausių festivalių Ispanijoje.

Tuo tarpu liepos 5–8 dienomis, per ilgąjį savaitgalį, Barselonos „Parc del Forum“ scenoje vyks vienas svarbiausių miesto vasaros muzikos festivalių – „Cruïlla“.

Tai muzikinis renginys, kuriame koncertuoja įvairiausių stilių Ispanijos atlikėjai bei grupės, tad galite pasilinksminti šokdami pagal pietietiškus ritmus“, – pasakoja kelionių ekspertė. 

Kitas, ne mažiau įdomus Ispanijos festivalis – Joninių naktis. Tai viena įdomiausių švenčių Barselonoje.

Prasidėjus vasarai, ore jau tvyro šventinis jaudulys, kuris gerokai sustiprėja šventinę naktį, kai gatvėse pilna įvairaus amžiaus žmonių: „Joninių naktį katalonai dažnai vadina „Nit del Foc“ (liet. „Ugnies naktis“), o pagrindinis šios šventės aspektas yra fejerverkai.

Kelias dienas prieš šventę visame mieste atidaromos laikinos fejerverkų palapinės, prie kurių gatvėse nusidriekia eilės. Daugelis šeimų ar draugų rengia savo vakarėlius, vadinamus „Reveltes“.

Barselona – tai be galo kosmopolitiškas miestas, sudarytas iš balkonų ir terasų, todėl tie, kurie turi didžiausią balkoną arba geriausią miesto vaizdą, kviečia draugus ir šeimos narius stebėti fejerverkų, valgyti ir šokti visą naktį.

Tačiau neturintiems balkono ar draugų kompanijos, puiki vieta, kurioje galima švęsti Jonines, yra paplūdimys. Visai šalia centro esantis Barselonetos paplūdimys pradeda pildytis jau šventinės dienos popietę, o susirinkusieji piknikauja, stebi fejerverkus ir klausosi muzikos. Šią dieną miesto aikštėse taip pat vyksta įvairios parodos.“

Norintiems patirti tikrąjį Ispanijos ritmą ir šalį pažinti ne tik švenčių metu, M. Bielinytė siūlo iki pat rugsėjo pabaigos patogiai skristi į šią keliautojų pamėgtą kryptį ir atostogų metu ne tik susipažinti su žymiąja šio miesto katedra, bet ir įsilieti į  tikrąjį Katalonijos gyvenimą.

Be to, Barselonos apylinkėse keliautojai ras puikius kurortus, kurie stebina savo kraštovaizdžių įvairove, paslaugų kokybe bei puikiais nemokamais paplūdimiais.

Keliautojai savo poilsį gali planuoti tiek įspūdingomis teritorijomis žavinčiuose viešbučiuose Kosta Doradoje, tiek jaukiose, gamtos apsuptose vilose Kosta Bravoje.

Gyvenimo džiaugsmu trykštanti Graikija: nuo tango iki arbūzų festivalių

Pasak M. Bielinytės,  lietuviai vasarą itin mėgsta atostogauti ir  Graikijos salose, kuriose ne tik mėgaujasi gardžiais patiekalais, įspūdingais vaizdais bei pasakišku oru, bet ir gali sudalyvauti įvairiuose renginiuose, pavyzdžiui, tango festivalyje Kretoje. 

„Nuo seniausių laikų graikai mėgo paįvairinti savo gyvenimą mugėmis ir festivaliais. Šiais metais Kretoje rugpjūčio 31–rugsėjo 4 dienomis vyks Retimno tarptautinis tango festivalis „A Los Amigos“.

Šventės svečių laukia kruopščiai atrinkta tango muzika ir profesionalūs mokytojai, besirūpinantys, kad net ir niekada ant parketo nesisukę keliautojai pamiltų šį šokį, o patirtis aikštelėje būtų nepamirštami“, – pasakoja „Novaturo“ specialistė.

Tuo tarpu įspūdingų saulėlydžių saloje Rode rengiami visame pasaulyje žinomi festivaliai, į kuriuos atvyksta tūkstančiai turistų iš viso pasaulio.

 „Viena iš originaliausių švenčių  Rodo mieste – Arbūzų festivalis, kuris paprastai vyksta liepos mėnesio viduryje. Ryški šventė į savo programą  įtraukia daugybę pramogų.

Vienas iš esminių festivalio atributų – arbūzų drožybų varžybos. Įgudę meistrai iš vaisių išpjausto įvairias figūras, gėles ir dėlioja didžiulius meno kūrinius po atviru dangumi.

Be to, pirmenybę aktyviam laisvalaikiui teikiantys keliautojai taip pat nesunkiai ras sau pramogų: festivalio svečiai galės pasimėgauti arbūzų kolonija, pajodinėti žirgais, pažaisti futbolą su dideliais prinokusiais arbūzais vietoje tradicinių kamuolių, sudalyvauti arbūzų mėtymo varžybose“, – sako M. Bielinytė. 

Visą vasarą, iki pat rugsėjo pabaigos, iš Lietuvos galima nuskristi į įspūdingo grožio Graikijos salas: Korfu, Kreta bei Rodą.

Keliautojai iš viso pasaulio šias salas renkasi kaip atostogų kryptį dėl svetingos gamtos, malonaus klimato, įspūdingų paplūdimių, gastronomijos ir naktinio gyvenimo.

Be to, čia rasite modernių viešbučių, smagių pramogų, istorinį palikimą, vaizdingų kaimelių bei spalvotomis senamiesčių gatvelėmis žavinčių miestų.

Santūrioji Švedija: vasaros saulėgrįžos šventė kitaip

Vardijant įdomius ir vertus aplankyti festivalius, nereikia užmiršti ir šiaurinių Europos kraštų. M. Bielinytė pasakoja apie Švedijoje švenčiamą „Midsommar“ – vasaros saulėgrįžos šventę: „Tai tradicinė švedų šventė, vykstanti per vasaros saulėgrįžą, paprastai birželio 20 arba 21 dieną.

Šiandien tai populiari ir plačiai švenčiama šventė ne tik Švedijoje, bet ir kitose Šiaurės šalyse. Per „Midsommar“ žmonės susirenka dainuoti ir šokti aplink papuoštą gegužinę arba „midsommarstång“ (liet. „vidurvasario stulpas“), kuris paprastai puošiamas gėlėmis ir kaspinais. Apsirengus tautiniais drabužiais atliekamos tradicinės dainos, šokama, žmonės puošiasi gėlių vainikais.“

„Midsommar“ taip pat siejamas su tam tikrais tradiciniais valgiais, pavyzdžiui, marinuota silke, šviežiomis bulvėmis ir braškėmis.

„Tai – bendravimo su draugais ir šeima metas, taigi, galima iš arti pamatyti, kokius stiprius ryšius su savo artimaisiais puoselėja šiauriečiai“, – sako komunikacijos vadovė.

Norint pažinti Švediją ir jos architektūrą naujomis spalvomis, „Novaturas“ siūlo leistis į pažintines keliones po Švediją. Kelionių metu aplankysite Stokholmą, dar vadinamą „Šiaurės Venecija“.

Čia apžiūrėsite Rotušę, kurioje vyksta iškilmės po Nobelio premijų įteikimo, bei pasigrožėsite Riterių bažnyčia, kurioje laidojami Švedijos karaliai.

Be abejonės, laukia turas ir po Karalių rūmus bei Katedrą, kurioje vyksta karališkosios šeimos jungtuvės.

Ekskursijų metu ne tik išvysite Šiaurės Europai būdingus kraštovaizdžius – fjordus, uolomis išvagotus kalnus, šiaurines pievas, kuriose švedai įsirengę savo autentiškus vasarnamius – bet ir atrasite skandinavišką šalies kultūrą. 

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder