Tikėkitės, kad jūsų svorio metimo kelionėje atsiras kliūčių
Jei numesti svorio būtų lengva, nebūtų pasaulinės nutukimo epidemijos. Vien JAV 42 proc. suaugusiųjų laikomi nutukusiais, t. y. jų kūno masės indeksas (KMI) yra 30 ir daugiau balų. Ir tikimasi, kad šis skaičius didės, nes per pastaruosius 20 metų jis padidėjo maždaug 12 procentų, praneša Ligų kontrolės ir prevencijos centras.
Viena iš dažniausių spąstų žmonėms, bandantiems numesti svorio? Pernelyg griežta mityba ir nerealūs lūkesčiai sau, o tai sukelia psichinį nuovargį, dėl kurio jie atsisako dietos ir grįžta prie senų mitybos įpročių.
Kelsey Lorencz, dietologė ir mitybos konsultantė, sako:
"Užuot sutelkę dėmesį į maisto produktus, kurių negalite valgyti, sutelkite dėmesį į maisto produktus, kurie turėtų būti sveikos mitybos dalis, pavyzdžiui, vaisius, daržoves, liesus baltymus ir neskaldytus grūdus."
Lorencz priduria, kad stebint kiekvieną suvalgytą maisto gabalėlį, kad neviršytumėte kalorijų limito, gali būti sunku susitelkti į sveiką mitybą.
"Daugelis maisto produktų, kurie laikomi "nesveikais", vis tiek gali būti įtraukti į kontroliuojamą kalorijų kiekį, - aiškina Lorencz.
"Tačiau tai nereiškia, kad pati dieta yra sveika. Nukreipkite dėmesį nuo kalorijų į maisto produktus ir maisto produktų grupes, kurias valgote."
Taip elgdamiesi galite sabotuoti savo pastangas numesti svorio.
Dietų besilaikantys žmonės geriau nei bet kas kitas žino, kaip sunku priversti skaičių ant svarstyklių nukristi. Suprantama, kad tai vargina, kai darote visus teisingus dalykus, pavyzdžiui, mankštinatės, mažinate kalorijų kiekį ir valgote sveiką maistą, tačiau nematote rezultatų. Tačiau naujas tyrimas gali būti atsakymas.
Remiantis preliminariais tyrimais, žmonės, bandantys numesti svorio, dažnai pervertina savo mitybos sveikumą.
Tyrimo autorė, Harvardo T. H. Čano visuomenės sveikatos mokyklos epidemiologijos mokslo darbuotoja, daktarė Jessica Cheng pranešime spaudai sakė:
"Nustatėme, kad nors žmonės paprastai žino, jog vaisiai ir daržovės yra sveiki, gali būti, kad egzistuoja neatitikimas tarp to, ką mokslininkai ir sveikatos priežiūros specialistai laiko sveika ir subalansuota mityba, ir to, ką visuomenė mano esant sveika ir subalansuota mityba."
"Lengva sutelkti dėmesį į vieną sveikos mitybos aspektą, pavyzdžiui, valgyti daugiau daržovių, ir nekreipti dėmesio į kitus vertingus aspektus, pavyzdžiui, atsisakyti pridėtinio cukraus ir sočiųjų riebalų."
Rūpinimasis savo mitybos įpročiais ir mitybos kokybe gali padėti numesti svorio
Nenuostabu, kad daugelis žmonių save apgaudinėja dėl savo mitybos. Socialiniuose tinkluose ir reklamose daugybė maisto produktų reklamuojami kaip "sveiki", nors iš tikrųjų juose yra pridėtinio cukraus, nesveikų riebalų ir kitų paslėptų ingredientų, kurie trukdo numesti svorio.
Prisiminkite tai kitą kartą, kai apsipirkinėsite maisto prekių ar griebsitės užkandžio.
Jei stengiatės atidžiau stebėti savo mitybos įpročius ir mitybos kokybę, Lorenčas turi keletą rekomendacijų
"Nors maisto stebėjimas programėlėje ar popieriuje kai kuriems žmonėms gali būti naudingas, kitiems tai gali sukelti nerimą dėl maisto, - aiškina ji.
"Užuot stebėję kiekvieną maisto kąsnį, atkreipkite dėmesį į maisto produktų grupes ir stenkitės gauti pakankamai sveikų produktų. Stenkitės kasdien suvalgyti bent du puodelius vaisių, tris puodelius daržovių ir penkis liesų baltymų."
Jei į savo racioną įtrauksite pakankamai maistinių medžiagų turinčio ir sveiko maisto, natūraliai liks mažiau vietos nesveikam maistui ir nereikės sekti kiekvieno kąsnio.
Rašyti komentarą