Net 44 valstybes aplankiusi Rūta Rudokaitė dalijasi nuotykiais Balyje: nuo žygių į aktyvų ugnikalnį iki ugnies šou šventykloje
Savo kelionę ji pradėjo nuo egzotiškojo Balio, dar vadinamo Dievų sala, garsėjančio žaliuojančiais ryžių laukais, egzotiška gamta bei itin draugiškais vietiniais gyventojais.
Tad Rūta dalijasi savo įspūdžiais, ką per vasaros atostogas būtina aplankyti bei patirti šioje įspūdingo grožio saloje.
Slaptas beždžionių miškas ir magiškas saulėtekis
Be sustojimo po pasaulį keliaujanti ir savo įspūdžiais instagramo paskyroje besidalijanti Rūta Rudokaitė prisipažįsta, jog Balis jai visada asocijavosi su magiška vieta, dieviškumu bei laukine gamta: „Mano nuotykių kupina kelionė Balyje prasidėjo nuo vieno populiariausių skaitmeninių klajoklių miestelių – Canggu.
Tai mažas miestelis, kuriame geriausia keliauti motoroleriu, nes didžioji dalis gatvių net neturi šaligatvių, vietoje jų čia driekiasi žaliuojantys ryžių laukai. Tačiau miestelis pilnas gyvybės bei keliautojų iš viso pasaulio.
Čia galima rasti elegantiškų kavinių, prabangių vilų, gyvos muzikos klubų, o akį traukiančius vaizdus įrėmina gatvės menas.“
Keturias dienas patyrinėjus juodojo smėlio paplūdimius ir nepakartojamus atogrąžų saulėlydžius Canggu, Rūtos kelionė po salą tęsėsi į centrinę Balio dalį – Ubudą. Šiame mieste galima vaikščioti siauromis gatvelėmis, o įėjimus į namų kiemus puošia nedidelės šventyklos.
„Baliečiai labai religingi: jie reguliariai lanko savo šventyklas ir jas puoselėja.
Ne veltui Balis dar vadinamas „Tūkstantmečio šventyklų“ sala. Ubudo mieste teko aplankyti Šventąjį Beždžionių mišką (angl. „Sacret Monkey Forest“), kuriame gyvena tiek sveikos laukinės beždžionės, tiek sužeisti gyvūnai. Netoliese Ubudo galima paragauti vienos prabangiausių pasaulyje kavos rūšių „Coffee Luwak“.
Tai indonezietiška kava, apdorojama ypatingu būdu – palminių musangų („luwak“) virškinimo trakte. Voveres primenantys gyvūnėliai minta kavamedžio uogomis, kurias suvalgę, likusią pupelę pašalina per virškinamąjį traktą.
Tokiu būdu apdorotų pupelių struktūra pasikeičia ir kava įgauna ypatingų aromatinių bei skoninių savybių“, – pasakoja nepailstanti keliautoja.
Svečiuojantis meno gerbėjų dažnai lankomame Ubudo mieste Rūta rekomenduoja aplankyti estetišką bei keliautojų mėgstamą pasivaikščiojimo taką „Campuhan ridge walk“.
„Tai vienas populiariausių mini žygių Ubude ir puiki pramoga, kurią galima įtraukti į savo kelionės programą. Visą taką greitu tempu be sustojimų praeisite per maždaug 40 minučių.
Buvau išvykusi ir šiek tiek tolėliau: ankstyvą rytą kopiau į Batūro kalną – aktyvų ugnikalnį, esantį į šiaurės vakarus nuo Agungo kalno. Daug keliautojų lankosi šioje vietoje, kad galėtų pasigrožėti vaizdu ir nuo viršukalnės pasitikti saulę.
Lipau į kalną visiškoje tamsoje, o užlipus palengva pradėjo kilti saulė, sklaidėsi rūkas ir atsivėrė magiško grožio švintančio Balio vaizdai“, – įspūdžiais dalijasi R. Rudokaitė.
Įspūdingo grožio šventykla ir aplinkinės salos
Viešėdama Balyje aktyvi keliautoja taip pat aplankė įspūdingo dydžio ryžių terasas, stulbinamo grožio vandens krioklius bei vietines šventyklas: „Po pirmųjų savaičių praleistų Ubude vėliau nusprendėme apsistoti arčiau vandens, prie Nusa Dua paplūdimio, iš kur labai patogu aplankyti visą pietinę salos dalį.
Nusa Dua garsėja vandens sportu, todėl čia rasite didelį vandens pramogų pasirinkimą. Norintys gali plaukioti vandens motociklais, skristi parasparniais bei nardyti pakrantėje.
Apsistojusi čia aplankiau skirtingus paplūdimius: „Dreamland Beach“, „Suluban Beach“ (kur renkasi banglenčių gerbėjai), „Pandawa Beach“ bei Balio puošmeną – Uluwatu šventyklą, kur stebėjau ugnies šou.
Uluwatu šventykla įsikūrusi vienoje iš labiausiai įsimintinų vietų Balyje, ant uolos krašto, kabančio virš jūros. Vaikštant aplink šią šventyklą jautiesi lyg pasakoje.“
Keliautojai taip pat teko įsitikinti vietinių gyventojų svetingumu. „Prieš atskrendant į Balį sužinojau, jog mano draugai čia praleis medaus mėnesį ir nusprendžiau jiems padaryti staigmeną.
Dar gerai nepažinodami salos sugalvojau juos pasitikti oro uoste su muzikantais. Taip kelių dienų bėgyje susipažinau su vietine dainininke, kuri, pasirodo, yra dalyvavusi Indonezijos muzikiniame talentų šou.
Ji sutiko drauge su savo tėčiu sutikti mūsų draugus oro uoste. Planas buvo įgyvendintas, o mes be galo dėkingi vietiniams, iškart sutikusiems sudalyvauti tokioje avantiūroje“, – pasakoja R. Rudokaitė.
Vykstantiems į Balį Rūta taip pat rekomenduoja aplankyti netoliese esančias Nusa Lembongan ir Ceningang salas, kurios yra sujungtos auksiniu tiltu.
„Į šias salas plaukiau kateriu, o vėliau kėliausi į Nusa Penida bei Gili salas, kur gyvenau tris savaites. Čia nardžiau ir daug laiko leidau vandenyje. Vanduo Gili salose iš tiesų yra nepaprasto žydrumo, tad nardant galima pamatyti laukinius vėžlius, koralus ir pačių įvairiausių spalvų žuvis.
Taip pat buvau nuplaukusi iki Gili Meno salos – ji laikoma romantiškąja sala, į kurią atvyksta sužadėtiniai ar neseniai susituokusios poros. Šiose salose tikrai nereikia pirkti gėlių ar kabinti paveikslų, nes pati gamta yra lyg iš atviruko.
Visas tris Gili salas galima apeiti pėsčiomis, tačiau vežtis baltų sportbačių nerekomenduoju, nes šaligatvių ten nerasite – žmonės vaikšto smėliu“, – patarimais dalijasi keliautoja.
Egzotiškasis Balis nuo šiol ir vasaros sezonu
Pasak didžiausio kelionių organizatoriaus Baltijos šalyse „Novaturo“ pažintinių kelionių skyriaus vadovės Lilijanos Degutytės, nuo šių metų bendrovė siūlo keliauti į Balį ir vasaros sezonu, tad ši kelionė puikiai tiks tiek draugų kompanijoms, tiek romantikos bei egzotinės gamtos ištroškusioms porelėms ar medaus mėnesio krypties ieškantiems jaunavedžiams.
Išsinuomojus motorolerį galima apvažiuoti visą salą, pasigėrėti jos išskirtine gamta, smėlėtais paplūdimiais bei instagraminėms nuotraukoms tinkančiais kriokliais.
L. Degutytė pastebi, jog keliones į Indonezijos salą Balį dažniau renkasi meniškos sielos ar ramybės išsiilgę keliautojai: „Vietiniai žmonės – baliečiai – yra salos esmė ir širdis.
Balis išsiskiria tuo, kad čia galima rasti nuo juodo iki balto smėlio pakrančių bei kvapą gniaužiančių uolų. Nuo banglentininkų pamėgtų paplūdimių, kuriuose iki ryto galima linksmintis naktiniuose klubuose po atviru dangumi, iki laukinių paplūdimių, garsėjančių ramybe.
Saloje galima išsinuomoti motorolerius ir vos per keliasdešimt minučių nuvažiuoti į džiungles. Dažnai žmonės Balyje atranda dvasinę ramybę, pailsi ir džiaugiasi kiekviena aušra bei saulėlydžiu.
Saloje yra daugybė meditacijos centrų ir jogos mokyklų, tad tai viena iš salų, kur galima iš naujo atrasti save.“
Pasak ekspertės, šioje Indonezijos saloje galima rasti turkio spalvos paplūdimius, žaliuojančius ryžių laukus, pasaulinio lygio virtuvę bei egzotišką gamtą. O kur dar visada šiltas tropinis klimatas.
Balį kasmet aplanko apie 16 milijonų keliautojų, tad sala puikiai prisitaikiusi ir išvysčiusi turistinius objektus: „Geriausias metas vykti į Balį yra gegužės – rugsėjo mėnesiai, kai šilta ir saulėta, bet to saloje ir paplūdimiuose būna mažiau žmonių.
Ypač gražus šiuo metų laiku yra baliečių aitvarų, šokančių vėjyje, vaizdas. Juk tai „aitvarų sezonas“, kaip jį vadina vietiniai.“
„Novaturo“ kelionių į Balio salą pasiūlymus rasite čia: https://www.novaturas.lt/poilsines-keliones/indonezija/balio-sala.
Rašyti komentarą