Krokodilas

Nesugaunamasis krokodilas, kuris vis dar gali būti laisvėje

Burundžio Tanganikijos ežero pakrantės gyventojai jau dešimtmečius gyvena baimėje - juos daugelį metų terorizuoja krokodilas žudikas. Apie tai rašo dienraštis „The Daily Star“.

Žvėris, kuris, pasak vietinių gyventojų, švyti kraujo raudonumo spalva, greitai tapo Rytų Afrikos folkloro dalimi.

Kai praėjusio amžiaus aštuntajame dešimtmetyje ežero pakrantėse ėmė rastis išdarkytų lavonų ir nuplėštų kojų, kaimo gyventojai ėmė kalbėti apie serijinį žudiką, kuris klajoja po regioną.

Tačiau kūnams kaupiantis, žmonės ėmė suprasti, kad tai nėra paprastas žmogus, vykdantis žudynes. 

Kraujo ištroškęs žudikas iš tikrųjų buvo didžiulis Nilo krokodilas.

Kai kurie išsigandę vietiniai gyventojai sako, kad žvėris buvo 9 metrų ilgio, kiti - kad 12 metrų. 

Liudininkai jį apibūdino kaip kartais raudonai švytintį, o kartais esą geltonos spalvos, o iš jo didžiulės galvos augo žolė.

Vietos šamanas kartą perspėjo filmavimo grupę, kad kraujo ištroškusį roplį valdo „piktas žmogus“, naudojantis krokodilą žmogžudystėms vykdyti.

Nors Burundyje, taip pat kaimyninėje Ruandoje ir Kongo Demokratinėje Respublikoje šis padaras turi beveik mitinį statusą, jis yra visiškai realus.

Krokodilas Gustavas / Nuotrauka: MagellanTV

Paslaptinga kilmė

Manoma, kad Gustavas gimė penktajame ar šeštajame dešimtmetyje kažkur palei Nilo upę. 

Ekspertai mano, kad būdamas jauns jis maitinosi kaip ir dauguma kitų krokodilų - medžiojo žuvis ir smulkius žinduolius. 

Tačiau žvėriui pradėjus augti iki nemažo dydžio, gaudyti mažesnį, judrų grobį būtų tapę neįmanoma.

Ekspertai, savo akimis matę šį padarą, apskaičiavo, kad jis galėjo siekti apie 6,5 metro ir sverti tiek, kiek automobilis (apie toną). 

Palyginimui, ilgiausias oficialiai išmatuotas krokodilas buvo 6 metrų ilgio, vadinasi, Gustavas galėjo sumušti šį rekordą.

Gustavas buvo priverstas persiorientuoti į didesnį ir lėtesnį grobį. Pirmiausia jis užkandžiavo buivolais ir hipopotamais, o paskui paragavo žmogaus mėsos.

Žmonės monstrui būtų buvę lengvas taikinys, nes ežerai ir upės, kuriuose jis gyveno, buvo ir tebėra populiarios žvejybos vietos. 

Vietiniai gyventojai išsirikiuodavo pakrantėse su į vandenį panardintomis meškerėmis, o sumanus medžiotojas tiksliai žinojo, kur jie yra.

Manoma, kad XX a. aštuntajame dešimtmetyje Gustavas galėjo nužudyti šimtus žmonių.

Gustavas taip pat medžiojo Ruzizės upėje / Nuotrauka: MagellanTV

Ant tvirtos krokodilo odos matyti randai nuo ieties žaizdos ant peties, taip pat kelios skylės nuo kulkosvaidžio ugnies. 

Nepaisant kovos randų, nė viena iš atakų neturėjo įtakos žvėries gebėjimui puldinėti žmones.

Pasak kai kurių pasakojimų, Gustavas ėmė brautis net į miestus, ieškodamas žmonių grobio, o kiti teigia, kad dėl krokodilo pomėgio žmonių mėsai jis net išmetė į ežerą žiauraus genocido Burundyje (1972/1993 m.) ir Ruandoje (1994 m.) aukų kūnus.

Žudiko gaudymas

Nenuostabu, kad buvo dedamos pastangos nutraukti Gustavo keliamą siaubą. 

2004 m. Amerikos PBS kanalas parodė dokumentinį filmą „Pagauti krokodilą žudiką“ (Catching the Killer Crocodile) apie prancūzų roplių eksperto Patriso Fėjaus (Patrice Faye) viso gyvenimo pastangas sugauti šį padarą.

Patrisas kartu su mokslininkų ir vietinių sekėjų komanda daugelį metų medžiojo Gustavą, tikėdamasis sugauti jį gyvą. 

Prancūzas asmeniškai matė dešimtis žiaurių Gustavo nužudymų, įvykdytų per 90-uosius metus, ir pastebėjo, kad daugelis krokodilo aukų po mirties nebuvo suvalgytos, o tai rodo, kad gyvūnas žudė ne dėl maisto. 

Kai kuriuos nelaiminguosius Gustavas įvilko į gilų vandenį ir paskandino, o kitus išdarinėjo ir paliko mirti ant kranto.

Norėdamas užbaigti jo siaubingą viešpatavimą ir ištirti šį padarą, Patrisas pastatė 9 metrų ilgio krokodilo narvo pavidalo spąstus, į kuriuos dėjo mėsą ir net gyvus gyvūnus, kad suviliotų Gustavą. 

Tačiau Gustavo nepavyko apgauti ir įgulai taip ir nepavyko sugauti žvėries. 

2002 m. duodamas interviu BBC Patrisas aprašė savo pastangas.

Jis pasakojo: „Mes paspendėme spąstus Ruzizoje (vietinėje upėje), įdėjome į juos masalo ir visą naktį praleidome upėje su kameromis, tačiau tai buvo visiška nesėkmė. 

Krokodilas vaikštinėjo už narvo ribų ir tyčiojosi iš mūsų, o mums nepavyko jo sugauti.“

Likus savaitei iki misijos pabaigos Patrice'o įgula prie narvo paliko pririštą gyvą ožką. Kai jie grįžo, narvas liko uždarytas, o ožkos nebebuvo.

Ar krokodilas šiandien yra gyvas

Labai tikėtina, kad Gustavas šiandien vis dar gali būti gyvas ir sveikas. Paskutinį kartą krokodilas oficialiai pastebėtas 2009 m., nors grupė žvejų tvirtina, kad žvėrį matė 2015 m.

Ekspertai teigia, kad tokie krokodilai kaip Gustavas, kuriam dabar yra apie 70 metų, gali gyventi ilgiau nei 120 metų, o pertraukos tarp medžioklių gali trukti kelis mėnesius, jei grobis yra pakankamai didelis.

Turint omenyje didelę teritoriją, kurioje jis mėgsta medžioti, visai įmanoma, kad krokodilas gali būti nepastebėtas daugelį metų, ypač jei nepuola žmonių.

Bet kuriuo atveju Gustavas Burundyje ir už jo ribų įgijo tokį mitinį statusą, kad žmonės neabejotinai bijos šio padaro dar ilgai po to, kai jo nebeliks.

Šaltinis: tsn.ua

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder