neištikimas

Neįmanoma atsispirti: įpročiai, kuriuos lemia genai

Iš tėvų paveldime ne tik išvaizdą ir charakterio bruožus, bet ir valgių ir gėrimų pomėgį ir gyvensenos ypatumus.

Kodėl vieni žmonės praktiškai nejaučia skausmo, o kiti alpsta pamatę mažiausią kraujo lašelį? Kodėl vieni negali atsispirti saldumynams, o kiti - negali gyventi be kavos? Atsakymus į šiuos klausimus žino mokslininkai, kurie šifruoja ir tyrinėja DNR. Jie tikrai žino: daugybę mūsų elgsenos ypatumų lemia genai.

Tam tikros rūšies alkoholis

Edinburgo universiteto mokslininkai nustatė: alkoholio pomėgis slypi mūsų genuose. Kaip aiškina prof. Dž.Vilsonas, žurnale „Nature communications" paskelbto tyrimo autorius, yra net genų, nuo kurių priklauso, kokį gėrimą žmogus mėgsta labiausiai - baltąjį vyną, alų ar viskį.

Neįmanoma be kavos

Jeigu jums yra sunku atsibusti neišgėrus kavos ir visą dieną ji jums - tarsi dopingas, greičiausiai čia taip pat yra kalti genai. Italijos, Nyderlandų ir Dž.Britanijos mokslininkai nustatė: žmonės su geno PDSS2 variantu yra linkę kavos vartoti mažiau už tuos, kurių genome tokio geno varianto nėra.

Statistinis skirtumas nėra labai didelis, 1-2 puodeliai, bet kai kam būtent jų ir trūksta, kad visą dieną jaustųsi žvalūs ir laimingi.

Pleibojaus genas

Jeigu jūsų tėtis buvo mėgėjas „lakstyti paskui sijonus", yra tikimybė, kad polinkį dažnai keisti širdies damas paveldėjote iš jo.

Kai kurių tyrimų duomenimis, tėvų pleibojų sūnūs moteris apgaudinėja du kartus dažniau. Dėl to yra kaltas vadinamasis pleibojaus genas - geno DRD4 variantas, susijęs su aštrių pojūčių paieškomis. Neištikimybės tikimybė didėja, nes tokie žmonės ieško „aštrių pojūčių" ir santykiuose su moterimis.

Neapykanta sportui

Jeigu jums trūksta motyvacijos sportuoti, nereikia savęs mintyse kaskart išvadinti skystablauzdžiu ir ištižėliu. Greičiausiai antipatija mankštai ar treniruokliams - paveldėta.

Tai įrodė Džordžijos universiteto mokslininkai: kai kurie žmonės turi geną, kuris trukdo gamintis dopaminui - hormonui, nuo kurio priklauso gera savijauta po fizinio krūvio.

Nemiga

Jeigu nepadeda nei avių skaičiavimas, nei karštas pienas, pasidomėkite, kaip paprastai miega jūsų mama. Gali būti, kad bėdas dėl miego paveldėjote iš jos. Tyrimo, kurį atliko Voriko (D.Britanija) universiteto specialistai, duomenys rodo: jeigu motiną kamavo nemiga, jos vaikų taip pat laukia miego sutrikimai. Bet atžalų visai neveikia tai, kaip miega jų tėvas.

Aukštas skausmo slenkstis

Rudaplaukiai skausmą ištveria lengviau negu šviesiaplaukiai ir juodaplaukiai. Tai nustatė Olborgo universiteto (Danija) tyrinėtojai. Jie bandymo dalyviams leido kapsaiciną, čili pipiro aktyvųjį komponentą, bei badė juos smeigtukais. Pasirodė, kad rudaplaukiai žmonės ramiau reaguoja į nemalonius pojūčius.

Saldumynų pomėgis

Ne tik dėl valios trūkumo negalite susilaikyti nesuvalgę dar ir dar vieno šokolado gabalėlio. Kopenhagos universiteto mokslininkai ištyrė 6500 žmonių genus ir atrado „smaližiaus geną". Žmonių su vienu iš dviejų geno FGF21 variantu saldumynų pomėgio tikimybė buvo apie 20 proc. didesnė.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder