Neigiamos visos jūsų pastangos: 10 didžiausių klaidų po treniruotės

Kai siekiate fitneso tikslo, svarbu užtikrinti, kad kiekvienas jūsų režimo žingsnis būtų geriausias, koks tik gali būti.

Tai apima pačią treniruotę, taip pat įpročius prieš treniruotę ir po jos, kurių tinkamai laikotės.

Portalas Eat This pasakoja apie 10, pasak trenerių, didžiausių klaidų po treniruotės, kurios gali visiškai sunaikinti jūsų pasiekimus.

1. Kofeino vartojimas po fizinio krūvio

Fiziniai pratimai organizmui sukelia stresą, o kai organizmas patiria stresą, išsiskiria kortizolis.

Kofeinas taip pat didina kortizolio kiekį organizme. O chroniškai didelis kortizolio kiekis gali sukelti daug sveikatos problemų, įskaitant uždegimą ir svorio augimą.

Tuo pat metu tyrimai parodė, kad prieš treniruotę vartojamas kofeinas gali padidinti darbingumą, padidinti motyvaciją ir sumažinti raumenų skausmą treniruotės metu.

2. Nepakankamas poilsis

Miego metu jūsų kūnas išgyvena atsigavimo fazę, todėl po treniruotės labai svarbu pakankamai pailsėti.

Ir nors treniruotė 6 val. ryto gali atrodyti sveikiausias būdas pradėti dieną, šios ankstyvos rytinės treniruotės iš tikrųjų gali pakenkti jūsų sveikatos tikslams, jei dėl jų nepakankamai išsimiegosite, pažymi fitneso treneriai.

3. Po treniruotės nenaudojate masažinio volelio arba sukate jį per greitai

Masažinio volelio paskirtis - sumažinti sąaugas arba trigerinius taškus. Nustatykite kūno vietas, kuriose jaučiate sustingimą ar skausmą.

Įsitikinkite, kad masažinį volelį sukate lėtai ir prie kiekvieno trigerinio taško jį laikote 30-45 sekundes, kad sumažintumėte įtampą.

4. Skubėjimas į kitą intensyvią treniruotę

Nors kartais tam tikros rūšies pratimai yra naudingi, per daug intensyvios fizinės veiklos be tinkamo atsistatymo laiko gali sukelti nuolatinį kortizolio lygio padidėjimą, išeikvoti glikogeno atsargas, sutrikdyti medžiagų apykaitą ir padidinti traumų riziką, jei treniruotės atliekamos reguliariai - visa tai gali neigiamai paveikti treniruočių rezultatus.

Treneriai rekomenduoja tarp intensyvių treniruočių skirti aštuonias valandas, o geriausia - 24 valandas, kad organizmas galėtų pakankamai atsigauti.

5. Patekimas į stresinę situaciją

Fizinio krūvio metu išsiskiria streso hormonas kortizolis. Jei nuolat patiriate stresą, kortizolio kiekis išlieka aukštas, o tai gali sukelti įvairių sveikatos problemų ir labai trukdyti siekti užsibrėžtų tikslų, dėl to galite priaugti pilvo riebalų, trokšti nesveiko maisto ir sutrikdyti medžiagų apykaitą.

Pasistenkite atsipalaiduoti treniruotės pabaigoje - gali padėti penkias minutes pagulėti, švelniai kvėpuoti, medituoti ar net ramiai pasivaikščioti lauke.

6. Nepakankamas baltymų suvartojimas

Jei po treniruočių nesuvartojate pakankamai baltymų, galite jaustis pavargę ir silpni, neatsigauti ir prarasti raumenų masę.

Treneriai siūlo suvartoti baltymų per 30-90 minučių po treniruotės, pavyzdžiui, įpilti baltymų miltelių į kokteilinę su vandeniu.

7. Alkoholio vartojimas

Alkoholio vartojimas po treniruotės gali sukelti širdies ligas, aukštą kraujospūdį, insultą, virškinimo sutrikimus ir kepenų ligas. Be to, šalutinis poveikis yra dehidratacija.

"Prieš vartojant alkoholį, kuris gali sukelti dar didesnę dehidrataciją, svarbu atstatyti prakaituojant prarastus skysčius. Jis taip pat gali trukdyti raumenims efektyviai gyti po treniruotės", - pažymi mitybos specialistai.

8. Neatsipalaidavimas ir neišsitempimas

"Atvėsimo esmė - sugrąžinti širdies susitraukimų dažnį į ramybės būsenos širdies susitraukimų dažnį arba priartinti jį prie ramybės būsenos širdies susitraukimų dažnio.

Tuoj pat nutraukus fizinį krūvį be atvėsimo, gali atsirasti galvos svaigimas, apsvaigimas ar alpimas.

Statinis tempimas ir masažinio volelio sukimas gali padėti pagerinti sąnarių judesių amplitudę, sumažinti traumų riziką, sumažinti galimą mėšlungį, paskatinti kraujotaką ir sumažinti raumenų skausmą.

9. Saldžių, pernelyg perdirbtų maisto produktų ir gėrimų vartojimas

Renkantis maisto produktus ir gėrimus, turinčius aukštą glikemijos indeksą, gali greitai pakisti cukraus kiekis kraujyje. Jei tai vyksta reguliariai, tai gali sukelti diabetą, širdies ligas ir nutukimą.

Jei po treniruotės staiga užsinorite cukraus ir saldumynų, jūsų kūnas signalizuoja, kad reikia papildyti glikogeno atsargas.

Tačiau užuot ragavę paprastųjų angliavandenių ar saldžiųjų gėrimų, pavyzdžiui, gazuotų gėrimų, rinkitės sveikus vaisius, daržoves ir sudėtingus angliavandenius.

10. Mąstymas "tai už tai".

Mąstysena, kai mankšta ir kalorijų deginimas iškeičiamas į leidimą valgyti arba atvirkščiai (blogai pavalgyti ir po to mankštintis kaip "bausmę" yra labai blogai, įspėja mitybos specialistai.

Jei nuolat keičiate pratimus į maistą, ilgainiui tai gali lemti nesveiką požiūrį ir mąstymą apie maistą, o tai veda prie persivalgymo, nerimo dėl maisto ir pratimų, nereikalingo kaltės jausmo ir apskritai nesubalansuotos mitybos.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder