Nuo rugsėjo vėl prasideda tiesioginiai skrydžiai į Hurgadą, o nuo spalio – ir į Šarm aš Šeichą.
Nors keliautojai puikiai pažįsta šiuos populiarus Egipto kurortus, šalis turi pasiūlyti ir rečiau lankomų ypatingų vietų, pavyzdžiui, apsilankyti į UNESCO paveldo sąrašą įrašytame Banginių slėnyje ar pamatyti kosmoso vaizdus.
Kelionių organizatorius „Novaturas“ atkreipia dėmesį į mažiau ištyrinėtus Egipto perlus – ką dar pamatyti Egipte?
Šį rudenį iš Lietuvos vėl vienu patogiu skrydžiu galima pasiekti Egiptą – šalį, kur beveik kiaurus metus šviečia saulė, o vietiniai atvykėlius sutinka šypsenomis ir svetingumu. Nuo rugsėjo kyla lėktuvai į Hurgadą, o nuo spalio tiesioginiu skrydžiu bus galima pasiekti ir Šarm aš Šeichą.
Keliautojai vertina patogų poilsį šios šalies kurortuose su „viskas įskaičiuota“ malonumus, tačiau nepraleidžia progos ir pasižvalgyti po patį Egiptą.
Nusprendus planuoti rudens atostogas Egipte – nepriklausomai nuo to, ar jame lankotės pirmą kartą, ar jau esate buvę anksčiau – kelionių organizatorius „Novaturas“, pailsėjus rekomenduoja nepraleisti progos pasižvalgyti po kitokį Egiptą, kuriame galima atrasti unikalių, dar mažai kam žinomų vietų.
Ne vien piramidės: ką verta pamatyti?
Spalvotasis kanjonas. Sinajaus pusiasalyje pasigrožėti gamtos sukurtu kraštovaizdžiu ir pamiklinti kojas kviečia Spalvotasis Nuvaros kanjonas. Tai 40 m aukščio labirintas, kurio nugludintų akmens uolų struktūra pasižymi įvairiais atspalviais – čia susilieja rausva, raudona, violetinė ir geltona spalvos.
Kanjoną galima pasiekti automobiliu ar privačiais turais vykstant per Sinajaus dykumą, kol kalnų serpentinas atveda prie siauro uolų tarpeklio.
Banginių slėnis. Kita turistams mažai žinoma, bet neišdildomą įspūdį paliekanti vieta – Banginių slėnis (Wadi el Hitan), esantis šiaurinėje Egipto dalyje, Fajumo oazėje.
Maždaug už 150 kilometrų į pietvakarius nuo Kairo esanti paleontologinė radimvietė svarbi dėl čia randamų senovinių ankstyvųjų banginių formų fosilijų.
Tokie radiniai byloja, jog praeityje dalis Egipto buvo jūros dugne. Prieš daugiau nei šimtmetį atrastos fosilijos sudomino ne tik paleontologus, bet ir turistus, nors ekskursijos į šį slėnį yra ribojamos – per metus šią vietą aplanko vos tūkstantis lankytojų. Nuo 2005 metų Banginių slėnis yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.
Pavojingoji Melynoji duobė. Sinajaus pusiasalis gerai žinomas ekstremalių pojūčių mėgėjams. Čia juos traukia Mėlynoji duobė (angl. „Blue hole“) – povandeninė smegduobė, kurioje nardytojai bando atrasti tunelį tarp koralinių rifų. Tiesa, čia reikėtų būti ir itin atsargiems –Mėlynoji duobė yra net tik įspūdingai graži vieta ir viena garsiausių nardymo vietų visame pasaulyje, tačiau kartu ir pavojinga.
Dėl sudėtingų sąlygų Egipto valdžios institucijos čia nardyti leidžia tik kvalifikuotiems narams. Viena pavojingiausių nardymo vietų laikoma Mėlynoji duobė į Raudonosios jūros pakrantę dėl šio unikalus gamtos objekto pritraukia ir tuos turistus, kurie nesidomi nardymu.
Kosmoso vaizdai žemėje. Nuo Sarafara oazės nutolus vos 45 kilometrus į vakarus, turistus pasitinka vienas įspūdingiausių Egipto gamtos objektų – Baltoji dykuma (Sahara el Beyda).
Stebėtinai baltas smėlis prikausto turistų žvilgsnius, o kitos planetos paviršių primenantis vaizdas nustebina kiekvieną keliautoją – čia atsiveria unikalus vaizdas. Žemo lygio vėjo erozija iš uolienų suformavo įvairiausias formas šioje dykumoje, todėl vaizdas šiek tiek primena kosmosą.
Į pietvakarius nuo Kairo esančio unikalaus Žemės kampelio lankytojai raginami būti atsargūs, kadangi Baltoji dykuma yra saugomas gamtos rezervatas, o dėl neapdairaus žmonių elgesio čia randamos neįprastos kreidos uolos sparčiai nyksta.
Žaliasis Luksoras. Keliautojams patariama apsilankyti ir Luksore – senovės Egipto sostinėje, kur įspūdingos šventyklos ir obeliskai primena faraonų laikus.
Čia galima pamatyti Karnako ir Luksoro šventyklas, sfinksų alėją, iš granito ir kvarco pastatytus faraono Ramzio II laikų obeliskus ir statulas, faraonės Hačepsutos šventyklą ir Karalių slėnį – paslaptingą vietą kalnuose, kur kapuose koridoriuose buvo laidojami Vidurinės ir Naujosios karalystės faraonai.
Šarm El Naga. Tai yra gyvas koralų rifas, kurį drąsiai galima vadinti viena unikaliausių nardymo vietų pasaulyje. Palmės, patogūs gultai ir smulkus kvarcinis smėlis leidžia išbandyti ne tik paviršinį nardymą, bet ir poilsį paplūdimyje.
Didelis koralų rifas prasideda iš karto nuo pakrantės, tad nereiks bijoti staigaus gylio, besitaškančių bangų ir daug žmonių.
Hurgadoje – patogumai ir nuotykiai visai šeimai
Atostogauti norintys turistai dažniausiai vyksta į kasmet tūkstančius poilsiautojų sutraukiančias Egipto kurortines zonas – Šarm aš Šeichą ir Hurgadą. Hurgada – didžiausias regiono kurortas, kuriame galima išbandyti įvairiausias pramogas, skirtas visai šeimai.
Aktyvaus poilsio mėgėjai čia itin mėgsta tyrinėti povandeninį pasaulį: nardant apžiūrėti koralinio rifo uolas, užsiimti burlenčių ar jėgos aitvarų sportu – kurorte veikia įvairūs vandens sporto centrai, kuriuose galima išsinuomoti visą reikalingą įrangą, užsisakyti pamokas vaikams ir suaugusiems.
Palei Raudonosios jūros pakrantę prie Hurgados rikiuojasi ir kiti puikiai išvystyti kurortiniai miestai ir miesteliai su dideliais viešbučiais, siūlančiais visą virtinę įvairiausių malonumų. Tarp šių kurortų – ramesnį poilsį siūlantys Makadi Bėjus, Soma Bėjus ir Madinat Makadis, taip pat visai neseniai iškilęs modernus Sal Hašišo kurortas.
Vis dėlto, pačiu išskirtiniausiu galima laikyti miestelį El Gouna – jis labai skiriasi nuo kitų lietuvių pamėgtų šalies kurortų ir dėl savo lagūnų bei kanalų yra neretai vadinamas Egipto Venecija. Įvažiavimas į kurortą yra saugomas – kiekvienas automobilis pasitinkamas apsaugos darbuotojų.
Dėl to El Gounoje yra gerokai mažesnis žmonių srautas, turistai jaučiasi labiau atsipalaidavę, vyrauja atsakingas požiūris bei pasitikėjimas. El Gounai būdingas išskirtinis architektūros stilius – vyrauja neaukšti vasarnamių tipo viešbučiai, sujungti tilteliais, į kuriuos atplukdo kanalais plaukiojančios valtys.
Poilsiautojai čia leidžia laiką atokesniuose paplūdimiuose, grožisi žaluma ir žydinčiais augalais, spalvingu povandenini pasauliu.
Šarm aš Šeichas – nardytojų rojus
Sinajaus pusiasalyje esantis kurortinis miestas Šarm aš Šeichas laikomas vienu pagrindinių viso pasaulio nardymo centrų. Povandeniniai Raudonosios jūros turistų traukos objektai, ypač Ras Mohamedo jūrų parko vandenys, esantys į pietus nuo miesto, tapo pagrindine priežastimi, dėl kurios Šarm aš Šeichas atsidūrė nardymo entuziastų turizmo žemėlapyje. Tačiau ne ką mažiau šis kurortinis regionas vilioja ir ramaus poilsio ištroškusius atostogautojus.
Nardymo aistruoliams čia siūloma pamatyti įvairių povandeninių objektų – nuo 1941 m. nuskendusio britų laivo „Thistlegorm“ liekanų, iki vieno populiariausių Ras Mohamedo parko – Jolandos – rifo. Nepatyrusiems nardytojams siūloma išbandyti paviršinį nardymą Ras Um Sido paplūdimyje. Tiesa, norintiems pasimėgauti paplūdimio malonumais, teks ieškoti, kur įsitaisyti – kurorto paplūdimių yra koraliniai, uolėti.
Šarm aš Šeicho kurortą sudaro 6 kurortinės zonos: Ras Nosranis, Šarks Bėjus, Nabk Bėjus, Hadaba, Senasis Šarm aš Šeichas ir Naama Bėjus. Pastarajame – pačiame didžiausiame Šarm aš Šeicho kurorte – galima rasti vieną iš dviejų regiono smėlio paplūdimių, prižiūrimų aplink išsidėsčiusių prabangių viešbučių. Čia veikia prašmatnios parduotuvės, įvairiausi jūrų gėrybių restoranai, taip pat siūlomos nardymo pramogos.
Ką būtina žinoti keliaujant?
Prieš keliaujant į Egiptą, „Novaturas“ ragina būtinai pasidomėti visais galiojančiais saugumo reikalavimais. Visiems turistams, keliaujantiems į Egiptą, privaloma iki atvykimo į šalį užpildyti Keleivio sveikatos deklaracijos formą ir turėti atsispausdinus popierinį jos variantą. Be to, vyresni nei 6 m. keliautojai, net ir persirgę koronavirusu, turi pateikti neigiamą COVID-19 rezultatą įrodantį tyrimo dokumentą. Vakcinuotiems keliautojams pakanka skiepijimo sertifikato.
Vykstantiems į Egiptą taip pat būtinai rekomenduojama įsigyti medicininių išlaidų draudimą, dengiantį ir pavojingų ligų, įskaitant sukeltas SARS virusų, gydymo išlaidas ir apgyvendinimo išlaidas.
Susirgus COVID-19, Egipto vyriausybė yra įsipareigojusi karantino metu padengti turistų apgyvendinimo ir maitinimo išlaidas, o esant poreikiui ir gydymą valstybinėse ligoninėse iki pasveikimo. Kartu keliaujantys asmenys ištiriami dėl COVID-19 ir, neigiamo testo atveju, gali tęsti atostogas arba išvykti į Lietuvą.
Rašyti komentarą