Namų daktaras: kambariniai augalai, apsaugantys nuo virusų

Gripo ir kitų virusinių susirgimų sezono metu vis ieškome papildomų būdų apsisaugoti ir apsaugoti artimuosius nuo infekcijos. Čia gali padėti kambariniai augalai, kurie ne tik puošia interjerą - jų fitoncidai ir eteriniai aliejai valo orą nuo dulkių, patogeninių bakterijų ir net virusų.

Visiems gerai žinomos pelargonijos

Pelargonijos ne šiaip sau visuomet buvo nuolatinės gyventojos ant mūsų močiučių namų palangių. Šis klasikinis kambarinis augalas ne tik džiugina gausiais žiedais visą šiltąjį sezoną, bet ir padeda apsisaugoti nuo virusų ir kenksmingų bakterijų.

Manoma, kad labiausiai gydomosiomis savybėmis pasižymi raudonais žiedais žydinti pelargonija, nors baltos, violetinės ir rausvos jų sesės nė kiek ne prasčiau valo patalpų orą.

Medžiagos, kurias išskiria augalas, yra tokios veiksmingos, kad naikina streptokokus, stafilokokus, gripo virusus ir įvairias bakterijas, sukeliančias ūmias kvėpavimo takų ligas.

Pelargonija - vienas iš nereikliausių ir gyvybingiausių augalų, ji puikiai jaučiasi žiemą butuose su išsausėjusiu oru, o vasarą vazonus drąsiai galima išnešti į balkoną. Be to, pelargonijų eteriniai aliejai veikia raminamai ir padeda nuo streso ir nemigos, todėl ideali vieta pelargonijoms - miegamasis.

Priešvirusinis „uošvės liežuvis"

Dar viena nepamainoma padėjėja kovoje su virusais - sansevjera, gerai žinoma liaudiškais pavadinimais uošvės arba velnio liežuvis, lydekos uodega.

Augalas gražiais smailėjančiais lapais - puiki interjero puošmena, padedanti palaikyti sveiką mikroklimatą bute. Jis ne tik puikiai valo ir drėkina orą, bet ir pasižymi aiškiai išreikštomis imunomoduliacinėmis, priešvirusinėmis ir fungicidinėmis savybėmis, taip pat didina atsparumą peršalimo ligoms.

Augalas yra nereiklus, gerai pakelia trumpalaikę sausrą, taigi tinka tiems, kas kai kada pamiršta gėles palaistyti.

Sansevjera geriausiai jaučiasi šviesiose patalpose, bet nemėgsta tiesioginių saulės spindulių. Beje, manoma, kad „lydekos uodega" geba neutralizuoti kenksmingą kompiuterio spinduliuotę, todėl neretai šis augalas statomas darbo vietoje šalia monitoriaus.

Lauras - prieskonis ir vaistas

Džiovintų lauro lapų, vieno iš populiariausių prieskonių, galima rasti praktiškai kiekvienoje virtuvėje. Tačiau lauras pasižymi ne tik puikiomis kulinarinėmis, bet ir gydomosiomis savybėmis.

Šis taurus augalas dėl daugybės fitoncidų, rauginių medžiagų ir mikroelementų labai tinka imunitetui stiprinti. Lauras pasižymi aiškiai išreikštu priešuždegiminiu ir antibakteriniu poveikiu, dėl to dažnai yra vadinamas natūraliu antibiotiku.

Jo fitoncidai sėkmingai susidoroja ne tik su bakterijomis ir virusais, sukeliančiais persišaldymo ligas, bet nužudo net tuberkuliozės lazdeles. Namų sąlygomis užauginti lauro krūmą yra visai nesunku.

Šiam pietų augalui reikia daug ryškios saulės, todėl vazoną geriau statyti prie langų į pietus, o vasarą jis gerai jausis balkone. Lauras gerai auga esant didelei drėgmei, todėl pavasarį ir vasarą jį reikia gausiai laistyti ir purkšti lapus. Tada lapkritį galėsite nuskinti gausų lapų derlių ir juos susidžiovinti.

Gydanti liana

Monstera, žalialapė kambarinė liana su būdingais širdies formos plačiais skylėtais lapais seniai užkariavo floristų ir dizainerių simpatijas. Šis nereiklus augalas gali užaugti namų sąlygomis iki 2 metrų ir efektingai atrodo bet kokiame interjere.

Dideli monsteros lapai išskiria naudingų medžiagų, žudančių virusus ir mikrobus bei padeda jonizuoti orą. Šio augalo gydomosios savybės gerai žinomos Pietryčių Azijoje, kur nuo seno yra priimta monsterą statyti ligonio kambaryje, kad šis greičiau sveiktų.

Monsterai patinka neryškus apšvietimas, pusiau šešėlis, ji visai nepakelia tiesioginių saulės spindulių, taigi šis augalas puikiai jausis patalpose su langais į šiaurę. Tačiau kambario temperatūra turi būti gan aukšta, nes kuo šilčiau kambaryje, tuo greičiau auga lapai. Ir, aišku, tropinę lianą pavasarį ir vasarą reikia reguliariai ir gausiai laistyti.

Daktaras Citrina

Citrusiniai visada garsėjo gydomosiomis savybėmis. Stiprinti imunitetą padeda ne tik jų sultingi vaisiai, bet ir aromatingi lapai, išskiriantys naudingus eterinius aliejus.

Užauginti citrinmedį galima ir namuose, dėl vieno šio medelio oras kambaryje taps praktiškai sterilus. Medžiagos, kurias išskiria citrinos, veiksmingai kovoja su patogeniniais mikroorgamnizmais, bakterijomis ir virusais.

Teisingai prižiūrimas citrinmedis visus metus džiugins gražiais baltais žiedais ir stambiais vaisiais bei gins nuo virusų.

Citrinmedžiui patinka vėsios ir gerai apšviestos vietos, bet jis nepakenčia skersvėjų ir tiesioginių saulės spindulių. Laikomas netinkamomis sąlygomis medelis gali visiškai numesti lapus.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder