Moteris Italijoje nusipirko namą už 1 eurą: kas iš to išėjo

(4)

Moteris vardu Rubia Daniels nusipirko namą Italijoje vos už 1 eurą. Tiek jai kainavo nekilnojamasis turtas nedideliame Sicilijos miestelyje.

Kaip rašo „The Independent“, ji nusprendė, kad turi nuvykti į Mussomeli, nedidelį miestelį, esantį 40 minučių kelio nuo pakrantės Agridžento, didžiausios Italijos salos pietvakariuose, ir pati įsitikinti, ar žadėtas sandoris - gabalėlis Sicilijos už ledų kainą - nėra per geras, kad būtų tiesa.

49 metų moteris iš Kalifornijos 2019 m. pradžioje kreipėsi į nekilnojamojo turto agentą, norėdama surengti ekskursiją po miestelio apleistus namus, kurie buvo parduodami vos už 1 eurą už vienetą.

„Kai nuvykau pirmąją dieną, grupėje buvau vienintelis žmogus.

Tai buvo kažkas visiškai naujo, o aš turėjau neįtikėtiną 150 namų katalogą, kurį reikėjo apžiūrėti", - sakė ji laikraščiui ‚The Independent‘.

Namas už 1 eurą: kaip tai įmanoma

Visos Italijos iniciatyva „Namas už 1 eurą“ buvo įkurta 2017 m., siekiant sugrąžinti apleistus nekilnojamojo turto objektus retai apgyvendintose kaimo vietovėse naujam gyvenimui.

Pastaraisiais metais vis daugiau jaunų žmonių iš Italijos kaimų išvyksta į miestus, todėl pagyvenę giminaičiai priversti palikti savo tuščius namus vietos valdžios institucijoms.

Šie apleisti namai ir statiniai parduodami už nedidelę 1 euro sumą, nors paprastai taikomos tam tikros sąlygos, kurios įvairiuose regionuose skiriasi.

Tarp jų gali būti nekilnojamojo turto remonto planavimas ir užbaigimas per nustatytą laiką, taip pat įsipareigojimas jame gyventi minimalų laikotarpį.

Moussomelyje būsto pirkėjai privalo atstatyti statinio išorę iki pirminio fasado.

Tačiau su namo vidumi galite daryti, ką tik norite.

Tačiau laikas yra labai svarbus: jei per trejus metus neatnaujinsite namo fasado, jums bus skirta 5 000 eurų bauda.

Nors siūlomi namai beveik nieko nekainuoja, pirkėjai turėtų realistiškai įvertinti, kiek darbo ir kapitalo reikės šiems dažnai apgriuvusiems pastatams atnaujinti.

Pavyzdžiui, Rubia Daniels pataria tam atidėti apie 20 000 EUR.

Kaip tai veikia praktikoje?

Rubia Daniels, vykdydama savivaldybės programą, į tris Sicilijos nekilnojamojo turto objektus investavo vos 3,30 euro. Ji ragina ir kitus elgtis taip pat.

„Turime ištirti galimybes plėtoti esamus pastatus, o ne nuolat plėstis ir griauti naujus. Pasaulyje yra tiek daug vietų, kurias reikia vertinti tokias, kokios jos yra", - aiškina moteris.

Kai Rubija gavo raktus, trijuose namuose reikėjo atlikti daug darbų, o jų apimtis buvo kur kas didesnė nei renovacijos projektų, kurių jai teko imtis anksčiau.

„Kai gavau raktus, namai buvo apgriauti.

Visada svajojau apie meno galeriją moterims menininkėms, mano sūnus nori atidaryti restoraną, o trečiąjį namą noriu paversti sveikatos centru", - dalijosi Rubija.

Šiuo metu vienas namas jau renovuotas, išskyrus nedidelį stogo remontą. Šiais metais Daniels daugiausia dėmesio skiria pagrindinio namo renovacijai.

Kalbant apie vietinius gyventojus, jie stebėtinai šiltai sutiko naujus miesto gyventojus.

„Esu kilusi iš mažo miestelio, todėl jaučiausi tarsi grįžusi namo. Žmonės labai draugiški, įsimylėjau šį miestelį. Su vynu, kava ir žmonėmis buvo neįmanoma jo nepamilti", - pažymėjo moteris.

Ji tiki, kad Musoomelio gyventojai jaučia palengvėjimą matydami, kad į miestelį, kuriame gyvena tik 11 000 žmonių, grįžta plėtra ir kultūrinis gyvenimas.

Pasak Daniels, pirminis būsto pirkimo procesas buvo „labai lengvas ir draugiškas“.

Vietos nekilnojamojo turto agentai „labai domisi ir daro viską, kad padėtų pirkėjui“.

Dokumentų tvarkymas ir sandorio sudarymas taip pat nesukėlė jokių problemų.

Tačiau ne visiems viskas vyksta taip sklandžiai. Australas emigrantas Danny McCubbinas buvo priverstas parduoti savo 1 eurą kainavusį namą Mussomeli mieste praėjus vos dvejiems metams po jo įsigijimo.

Vėlavimas dėl koronaviruso pandemijos, staigus medžiagų kainų šuolis ir statybininkų trūkumas sužlugdė vyro ketinimus atidaryti bendruomenės maisto projektą, kuris buvo jo Sicilijos investicijų dalis.

Vietoj to jis išleido 8 000 eurų „geresniam“ nekilnojamajam turtui su didesniu konstrukciniu stabilumu ir pataria potencialiems pirkėjams „pasikviesti statybininką“, kuris įvertintų pastato būklę, kad išvengtų tokio paties likimo.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder