Mitybos specialistai įvardijo maisto produktus, kurių jie niekada nevalgo

(1)

Mokslininkai paskelbė sąrašą maisto produktų, kurių piktnaudžiavimas yra pavojingas.

Sveikatos specialistai vengia perdirbtų maisto produktų, kuriuose yra daug cukraus ir druskos - maisto produktų, kurių per šventes gali būti ypač daug.

Mėsos užkandžiai, saldumynai - daugeliui šventinis sezonas reiškia pasimėgavimą šiais nesveikais skanėstais, rašo "NBC News".

Tačiau gydytojai ir mitybos specialistai sako, kad paprastai gyvenime vengiama gėrimų ir perdirbtų maisto produktų, kuriuose yra daug pridėtinio cukraus ir druskos.

Keletas "NBC News" apklaustų dietologų sakė, kad tokius maisto produktus kaip sausainiai, krekeriai ir delikatesai stengiasi pakeisti daržovėmis, vaisiais ir pilno grūdo produktais.

Mitybos specialistė Džeimė Deivis (Jamie Davies) sakė, kad savo vaikams neduoda saldžių gėrimų. Vietoj to jie geria paprastą vandenį, pieną ir vandenį, pavyzdžiui, su bazilikais ir braškėmis.

Kai kurie alkoholiniai kokteiliai yra apgaulingai saldūs ir kaloringi, sakė ji. Vietoj to Deivis rekomenduoja maišyti putojantį vandenį su nedideliu kiekiu kietojo alkoholio.

Mitybos specialistas Angelas Planelsas sakė, kad vengia žinomai "skanių" maisto produktų, pavyzdžiui, dešrelių, rūkytos žuvies, konservuotų sriubų ir šaldytų pietų.

Pasak Planells, šie daug natrio turintys maisto produktai gali sukelti širdies sveikatos problemų. Amerikos širdies asociacija siūlo, kad idealiu atveju žmonės per dieną suvartotų mažiau nei 1 500 miligramų natrio, o didžiausias kiekis turėtų būti 2 300 miligramų.

Kalifornijos Daviso universiteto dietologijos profesorė Lauren Au sakė, kad vengia valgyti restoranuose, kad nepiktnaudžiautų druska, ir laikosi Viduržemio jūros stiliaus dietos, pagal kurią ribojamas raudonos mėsos vartojimas ir akcentuojamos daržovės, riešutai, pilno grūdo produktai ir pupelės.

Au teigė, kad jos mitybos racione yra alyvuogių aliejaus, jūros gėrybių, vištienos ir tofu.

Terapeutė Linda Shiue pažymėjo, kad ji vengia tokių užkandžių kaip supakuoti sausainiai ir krekeriai. Ji taip pat tikrina maisto produktų etiketes, ar jose nėra cheminių medžiagų, naudojamų kaip priedai ar konservantai.

Remiantis 2020 m. paskelbtų mokslinių tyrimų apžvalga, didelių itin perdirbtų maisto produktų kiekių vartojimas gali padidinti nutukimo, širdies ir kraujagyslių ligų, vėžio, diabeto, dirgliosios žarnos sindromo, depresijos ir mirties riziką.

Šiai maisto produktų kategorijai priskiriami gazuoti gėrimai, dešrelės, saldainiai, pusryčių dribsniai ir ledai, kuriuose gali būti daug sočiųjų riebalų.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder