Minčių krizė: juoko joga ir pilotės praktiniai patarimai

Mykolo Romerio universiteto (MRU) laidos jaunimui „Gyvenimo startuolis" serijoje apie minčių krizę ir streso valdymą savo patirtimi ir praktiniais patarimais dalinasi juoko jogos instruktorė Daiva Stanytė Daunienė, kuri teigia, kad mūsų kūnas neskiria dirbtinai sukelto juoko nuo natūralaus, todėl gauname tą pačią naudą, o pilotė Greta Adlytė dalinasi praktiniais patarimais, padedančiais pilotams pasiruošti stresinių situacijų metu.

Juoko joga turi labai daug privalumų mūsų kūnui

Anot juoko jogos instruktorės Daivos, juoko joga yra unikali idėja, paremta juoku be priežasties.

„Įdomus faktas yra tai, kad mūsų kūnas neskiria dirbtinai sukelto juoko nuo natūralaus ir mūsų kūnas gauna lygiai tą pačią naudą ", – teigia D. Stanytė Daunienė.

Pasak saviugdos studijų „Anahata" įkūrėjos, juoko joga ne tik kuria ryšį tarp žmonių, bet ir yra naudinga ypač tiems žmonėms, kurie jaučiasi nejaukiai bendraudami su nepažįstamaisiais bei turi ir akivaizdžią naudą mūsų organizmui:

„Ši joga turi labai daug privalumų ir mūsų kūnui, nes praktikuojant juoko jogą, iš tiesų, stiprėja mūsų imunitetas, gerėja mūsų skrandžio darbas, kraujagyslių sistema, daugėja optimizmo, į viską žiūrime kur kas lengviau", – teigia Daiva Stanytė Daunienė.

Svarbu imituoti ir analizuoti stresines situacijas

Pilotė Greta pasakoja, jog svarbu ruoštis stresinėms situacijoms ir teoriškai, ir praktiškai:

„Bet kurioje gyvenimo situacijoje patariu treniruotis: arba tą situaciją bandyti įsivaizduoti, arba prisiminti kažkokią panašią, kuri jau buvo nutikusi, ir ją išanalizuoti", – sako Greta.

Savo studentams, pilotė Greta Adlytė duoda užduotį, kurios metu reikia prisiminti pačias sudėtingiausias ir daugiausiai streso atnešusias situacijas.

Greta tikina, kad dažniausiai tai būna netektys, avarijos ir kiti neįprasti dalykai.

Prisiminus šias situacijas būtina išanalizuoti savo veiksmus, kuriuos atlikome – ar buvo bėgama nuo situacijos, ar su ja buvo kovojama?

„Jei bėgome nuo situacijos, reikia sugalvoti veiksmų planą, kuris būtų padėjęs įveikti situaciją, ir kitą kartą atsitikus panašiai situacijai – būsime atsparesni stresui", – tikina Greta.

Abi laidos pašnekovės pabrėžia, kad svarbu pažinti save ir savo poelgių priežastis, kurios padėtų valdyti stresą ir savo poelgius stresinių situacijų metu.

Visą laidą galima peržiūrėti Mykolo Romerio universiteto „Youtube" kanale : https://www.youtube.com/watch?v=XysMUcec_UE

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder