Metų „Tautos interjero“ titulas atiteko apartamentams Šventojoje, kuriuose – vien Lietuvos kūrėjų darbai
Dėl „Tautos interjero“ titulo varžėsi 204 pernai realizuoti interjero darbai. Kategorijoje triumfavęs lietuviško būsto interjeras surinko 359 internautų balsus. Iš viso „Tautos interjero“ kategorijai pateikti projektai sulaukė per 10 tūkst. publikos balsų.
Sėkmę užtikrino dėmesys Lietuvos kūrėjams
Lietuvos gyventojai ne tik pamažu atranda vietinius gamintojus, bet ir pradeda juos vertinti, teigia lietuviško interjero dizainerė J. Skurdelytė.
„Smagu gauti įvertinimą už pastangas ir kūrybines idėjas. Dar smagiau, kad žmonės išgirdo mūsų žinutę, suprato, kad verta atsisukti į Lietuvos dizainerius ir jų kūrybą, vertinti tai, ką turime šalia. Rankų darbo gaminiai erdvei suteikia išskirtinumo ir sukuria nepaprastą emociją – jie apipinti kūrėjų istorijomis. Šiame būste tiesiog gera būti ir mėgautis ramybės pripildyta erdve. Džiaugiuosi, kad į apartamentus, kurių interjerą kūriau tarsi savo būsimų namų, užsukę žmonės patiria tokias pat emocijas: jaučiasi jaukiai ir patogiai“, – apdovanojimu džiaugiasi interjero dizainerė.
„Tautos interjeru“ pripažintame būste panaudoti vien lietuviški gaminiai, tarp kurių Lietuvos dizaino klasterio EMKO kėdės „Naive“, šviestuvai „Macaron“ ir pasaulinę šlovę pelnęs rašomasis stalas „My Writing Desk“, „Ternio“ korpusiniai baldai, „Lono“ lovos ir čiužiniai, „Indi“ šviestuvai, „Woodbioma“ bei „Mildu“ indai ir interjero aksesuarai, „LinenMe“ patalynė, užuolaidos bei rankšluosčiai, kilimai iš jūržolės bei Rolando Žigonio tapybos darbai.
Šių metų apdovanojimuose triumfavę apartamentai yra 3 kambarių, o bendras jų plotas siekia 75 kv. m.
„Džiaugiamės, kad mums pavyko prisidėti prie mitų griovimo, kurių bene dažniausiai pasitaikantis tas, jog lietuviškų gaminių paklausa yra ribota, o patys gaminiai – brangūs ir sunkiai pritaikomi. Tautos pripažinimą pelnęs pavyzdinis būstas, kuriam įrengti naudoti vien lietuviški gaminiai, tik įrodo, kad lietuviški baldai ir interjero detalės yra ne tik kokybiški, bet ir unikalūs, stilingi, funkcionalūs.
Be to, būstą, naudojant lietuviškus gaminius, įsirengti galima gana greit. Pavyzdiniai apartamentai „Šventosios vartuose“ buvo įrengti vos per 3 mėnesius“, – sako „Realco“ generalinis direktorius Julius Dovidonis bei atskleidžia, kad šie apartamentai sulaukia ir didelio būsto „Šventosios vartuose“ besidairančių pirkėjų dėmesio.
Skatina interjero kultūrą
Pasak konkurso „Metų interjeras/Auksinė paletė’20“ sumanytojo, interjero dizainerio Vytauto Gurevičiaus, konkurso tikslas – ne tik išsiaiškinti geriausius architektus ir interjero dizainerius, kurie varžosi biuro, visuomeninio ir privataus interjero kategorijose, bet ir skatinti interjero kultūrą Lietuvoje.
„Kasmet konkurso dalyvių aktyvumas auga, atsiranda nauji veidai, kurie ilgainiui tampa „žvaigždėmis“. Galimybė pasigalynėti ir matyti savo darbą kolegų darbų kontekste objektyviai motyvuoja labiau nei tušti pagyrų žodžiai. Kadangi visus interjerus, išskyrus tuos, kurie atstovaują „Tautos interjero“ kategoriją, vertina tik užsienio architektai, išvengiame šališkumo. Tuo mes didžiuojamės ir išsiskiriame iš kitų panašaus pobūdžio konkursų“, – teigia V. Gurevičius.
Jau 16 metus iš eilės portalo interjeras.lt organizuojamame konkurse „Metų interjeras/Auksinė paletė’20“ užsienio architektų komisijos ir visuomenės vertinimui iš viso buvo pateikta daugiau nei 1500 pernai realizuotų interjero dizainerių darbų, kurie varžėsi trijose pagrindinėse ir septyniose papildomose nominacijose.
Šiemet konkurse buvo renkami geriausi privataus gyvenamojo, visuomeninio ir biuro interjerai, taip pat geriausio miegamojo, vonios kambario, apšvietimo projektai. Darbai vertinti ir inovatyvumo, lietuviško dizaino propagavimo bei tautos interjero kategorijose, rinktas geriausio interjero fotografo darbas. Visų nominacijų laimėtojai bus paskelbti gegužės pabaigoje, iškilmingo renginio metu.
Rašyti komentarą