Atkūrė Monet „Vandens lelijas“

Menininkas atkūrė Monet „Vandens lelijas“ panaudojęs 650 000 „Lego“ detalių

Balandžio pradžioje atidarytoje parodoje Londono dizaino muziejuje kinų menininkas Ai Weiwei lankytojams pristatė savąją Claude Monet "Vandens lelijų“ paveikslo versija. Paveikslas nebuvo pieštas akvarele ar kitais dažais, tačiau sudėliotas iš 650 000 "Lego“ detalių, jame panaudotos 22 spalvos.

Pavadintas "Vandens lelijos #1” 15 metrų ilgio meno gaminys yra didžiausias, kokį menininkas yra sukūręs.

Ai Weiwei versijoje pavaizduoti idiliški Monet namų Giverny mieste lelijų tvenkiniai, tačiau dešinėje pusėje yra „tamsus portalas“, primenantis Ai vaikystę Kinijos Sindziango regione.

Muziejaus pranešime spaudai rašoma, kad tamsių "Lego“ detalių lopinėlis simbolizuoja požemines slėptuves, kuriame menininkas gyveno kartu su savo tėvu tremtyje septintajame dešimtmetyje.

"Vandens lelijose #1” aš sujungiu Monet impresionistinę tapybą, primenančią Rytų zenizmą, ir tikrą mano tėvo ir mano patirtį į skaitmeninę ir pikseliuotą kalbą“, – sakoma Ai pareiškime.

Žaislinės ",Lego“ detalės pasižymi tvirtumo savybėmis ir dekonstrukcijos potencialu, atspindi kalbos atributus mūsų sparčiai besivystančioje eroje, kurioje žmogaus sąmonė nuolat skyla“.

Menininkas ir kituose savo konceptualaus meno dirbiniuose naudojo įvairias medžiagas, pavyzdžiui, molį, medieną, porcelianą, taip pat ir filmus, fotografiją ir panašiai.

"Lego“ detales į savo kūrimo medžiagų sąrašą vyras įtraukė pirmame šio amžiaus dešimtmetyje.

Jo spalvinguose, kruopščiuose darbuose yra šimtai politinių kalinių ir tremtinių portretų, kuriuos Ai sukūrė 2014 m. parodai.

2015 m. menininkas pateko į žiniasklaidos dėmesio centrą, kai „Lego“ atmetė jo prašymą masiškai užsakyti kaladėles naujam projektui – šį žingsnį jis apibūdino kaip „cenzūrą“ (vėliau Danijos įmonė atšaukė savo sprendimą).

Skandalo metu Ai gerbėjai ir įvairūs žmonės atsiuntė menininkui savo „Lego“ kaladėles, o šios dovanotos kaladėlės taip pat bus eksponuojamos jo naujoje Londono parodoje instaliacijoje „Be pavadinimo ("Lego“ įvykis).

Parodoje „Ai Weiwei: Making Sense“ bus įtrauktos ir kitos milžiniško masto instaliacijos, įskaitant 200 000 porcelianinių arbatinukų snapelių iš Song dinastijos laikų ir tūkstančius paties Ai skulptūrų fragmentų, kurie buvo sugriauti, kai menininko studija Pekine buvo nugriauta miesto valdžios sprendimu 2018 m.

"Ai Weiwei instaliacijų dydis yra „nerimą keliantys ir jaudinantys“, - sakė muziejaus vyriausiasis kuratorius Justin McGuirk.

„Ir bandant suprasti šiuos kūrinius, lankytojas susiduria su iššūkiu apmąstyti apie tai, ką vertiname ir ką naikiname“.

„Viena vertus (Ai Weiwei) paveikslą suasmenino įkišęs savo sunkios vaikystės namų duris, kita vertus, jis nuasmenino jas naudodamas pramoninę modulinių Lego kaladėlių kalbą.

Tai monumentalus, sudėtingas ir galingas kūrinys, ir mes didžiuojamės, kad esame pirmasis muziejus, parodantis jį“,-  apie „Vandens lelijas #1“ sakė  McGuirk.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Ai Weiwei: Making Sense" Londono dizaino muziejuje bus eksponuojama iki liepos 30 d.

ŠALTINIS: CNN Style

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder