Granatas

Magiškas sausio akmuo – granatas

Žiema – ilgų vakarų ir balto sniego metas. Galbūt todėl granatas tapo sausio mėnesio akmeniu – ryškiu, žėrinčiu, savo spalva panašiu į kraują, vyną ar besileidžiančią saulę. Ji iš tiesų dažnai vaizduojama kaip skaisčiai arba tamsiai raudona.

Tačiau šis akmuo yra stebėtinai įvairus, todėl tinka tiek Ožiaragiams, tiek Vandeniams, gimusiems sausio mėnesį.

Tačiau šis sodrios raudonos akmuo žavi žmones nepriklausomai nuo jų Zodiako ženklo – ne veltui būtent raudonus granatus jau 2,5 tūkst. metų papuošalams kurti naudoja visų žemynų juvelyrai.

Akmens pavadinimas kilęs iš lotyniško žodžio „granum”, reiškiančio „grūdą”, nes neapdirbta jo forma priminė sulipusius finikietiško obuolio – granato – grūdelius ar sėklytes.

Akmenų spalva buvo tokia graži, kad jie dažnai buvo vadinami karbunkulais, derinami su rubinais, špineliais ir kitais raudonais akmenimis.

Įvairių rūšių granatų kietumas pagal Moso skalę yra 6,5 – 7,5, t. y. vidutinio stiprumo akmuo, todėl, laikant papuošalus, geriau šių nelaikyti vienoje dėžutėje su deimantais, topazu ir kitais kietesniais akmenimis, nes gali atsirasti įbrėžimų, net drožlių.

Geriausia tokius papuošalus laikyti atskiruose papuošalų dėžutės stalčiuose arba aksomu apmuštuose dėkluose.

Granatai taip pat turi piroelektrinių savybių – gerai patrynus akmenuką, jis pritrauks šapelius, smulkius pūkelius ir pan.

Kartu su ryškiais, nežemiškais atspalviais ši „magija” tapo priežastimi, dėl kurios granatas laikomas vienu mistiškiausių mineralų.

Tai aistros akmuo, globojantis karštą, emocingą prigimtį, pasiruošusią į savo darbą įdėti visą savo sielą. Tai leis jiems degti, padidins ištvermę ir sustiprins sveikatą.

Taip pat šį akmenį rekomenduojama nešioti nėščiosioms – gimdymui palengvinti, be to, tikėta, kad jis gydo nuo nemigos, karščiavimo ir geltos.

Manoma, kad pagrindinė stebuklingų raudonų akmenų savybė yra sukelti stiprius aistringus troškimus, kurie dažnai atsisuka prieš jų savininkus.

Vienas iš senovinių prietarų sako, kad ant aistros apsėsto žmogaus rankos papuošalai su granatu pradeda stipriai blizgėti, nes prisipildo jo kraujo.

Bet juk kartais aistra ne visada turi neigiamą atspalvį, kartais ji kūrybinga, priverčianti siekti profesinių aukštumų ir laimės meilėje. Viduramžiais jau seniai negyvename, todėl verta suabejoti kai kuriais įsitikinimais, pavyzdžiui, kad raudoni akmenys netinka sužadėtuvėms.

Iš kur kilo šis prietaras nežinoma, galbūt iš tradicijos nesieti sužadėtuvių nekaltybės su seksualiniu potraukiu.

Dabar manoma, kad granatai saugo nuo išdavystės ir žemos aistros, padeda žodžiais ir darbais išreikšti jausmus ir emocijas.

Granatai harmoningai atrodo su bet kokiu metalu – geltonu, rožiniu arba baltu auksu, sidabra, platina ir kt. Klasikiniai granatų papuošalai – tai granatas, apsuptas aukso, skaidrių deimantų, kubinių cirkonių ar perlų: jie pabrėžia akmens gylį ir sustiprina violetinius atspindžius, žaižaruojančius jo kraštuose.

Be to, šis akmuo tinka tiek vyrams, tiek moterims.

Pavyzdžiui, granatas didingai atrodo tarp kubinių cirkonių ant vyriško žiedo, ir ant ilgų auksinių moterų auskarų.

Dėl savo unikalios spalvos juvelyrai dažnai iš šio akmens kuria dekoracijas augalų, gėlių ar paukščių motyvais. Intensyvi raudona puikiai dera su žalios spalvos akmenimis, iš kurių daroma lapija – pavyzdžiui, ant paauksuotos sidabrinės sagės granatai derinami kartu su žaliais chrizolitais.

 

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder