Lietuviai jau žvalgosi, kur pratęsti vasarą: itin paklausi nauja egzotiška kryptis
Prieš kelis mėnesius į Lietuvos rinką žengę ukrainiečių kelionių organizatoriai „Join UP! Baltics" atsako į dažniausius keliautojų klausimus ir dalinasi naudingomis rekomendacijomis.
„Vos prieš kelias savaites pradėjome kelialapių prekybą į Zanzibarą ir jau stebime aktyvų lietuvių susidomėjimą. Tiesa, ši kryptis dar nėra plačiai žinoma ir pažįstama, tad, natūralu, keliautojams kyla nemažai klausimų. Bene dažniausias klausimas – „Ar Zanzibaras yra saugus?“.
Patikiname, kad ši sala yra tikrai saugi poilsiui. Visi viešbučiai yra prie vandenyno kurortų zonose. Tiesa, tam tikrų atsargumo rekomendacijų verta laikytis“, – komentuoja „Join UP! Baltics” vadovas Gediminas Kerys.
Saugu, bet budrumas nepatrukdys
G. Kerys sako, kad jų kelionių agentūros atstovai, gerai pažįstantys Zanzibaro apylinkes, pataria vakarais nevaikščioti už viešbučio ribų. Tiesa, tai labiau taikoma mažiems kaimams, esantiems netoli kurorto zonos.
„Sostinėje saugu bet kuriuo paros metu. Taip pat, kaip ir daugelyje šalių, turistai visada turėtų išlikti budrūs ir nepalikti savo daiktų be priežiūros. Verta prisiminti, kad vietiniai į atsipalaidavusius turistus neretai žiūri kaip į „pinigų maišą“.
Apskritai vietiniai Zanzibaro gyventojai tikrai yra draugiški, tiesa, gali būti kiek įkyrūs. Tiesiog parodykite jiems, kad nesidomite bendravimu, ir jie pasitrauks“, – pataria neprarasti budrumo G. Kerys.
Jis papildo, kad turistai turėtų susitaikyti ir su tuo, kad vietiniai niekur neskuba, jie visada atsipalaidavę. „Todėl nereikėtų pykti, jei jūsų užsakymas restorane bus pateikiamas labai ilgai arba visiškai pamirštas. Nuolatinė „Hakuna Matata“, kas reiškia „Jokių rūpesčių“ gerai atspindi Tanzanijoje vyraujančią nuotaiką“, – dalinasi G. Kerys.
„Join UP! Baltics” vadovas papildo, kad Zanzibaras tinkamas tiek keliaujantiems poromis, tiek šeimoms su vaikais ar pagyvenusiems žmonėms. „Žinoma, reikėtų pasirinkti tinkamą viešbutį, kuriame būtų teikiamos reikiamos paslaugos. Įėjimas į jūrą paprastai yra smėlėtas, o vandenynas visada ramus, tad tai puiki vieta mėgautis paplūdimio atostogomis.
Taip pat salos šiaurėje verda aktyvus naktinis gyvenimas, kuris tinkamas jaunimo poilsiui. Be to, poilsiaudami Zanzibare turistai turi unikalią galimybę apsilankyti Safaryje. Tiesa, dažniausiai Zanzibaro viešbučiuose nėra vaikų klubų ar vandens parko, todėl naudinga iš anksto pasirūpinti, kaip linksminsite vaikus“, – pataria G. Kerys.
Nuo nuošalaus poilsio iki prabangos
Zanzibare yra išties daug įvairių kurortų, todėl būsimi keliautojai dažnai domisi, ką pagal savo pomėgius ir pageidavimus geriausia pasirinkti. „Join UP! Baltics” apžvelgia populiariausias kryptis:
Salos pietryčiai garsėja savo paplūdimiais. Čia vyrauja išties maloni atmosfera. Kizimkazi ir Dimbani pakrantės tankiai padengtos žaluma, o nuošaliose įlankose galima stebėti delfinų žaidimus. Jambiani, Paje, Bweyu yra atoslūgių vietovėse, čia pakrantė visiškai išvalyta nuo dumblių.
Šiaurės rytų pakrantėje yra jauniausi kurortai, kurie sparčiai vystosi. Matemwe, Kiwengwa, Kigomani ir Pwani Mchangani garsėja ilgais nuošaliais paplūdimiais, platybėmis nardytojams – pakrantėje galima išvysti daug įvairių jūros gyventojų. Gana nedidelė viešbučių koncentracija leidžia pailsėti nuošaliai.
Salos šiaurė dažnai pasirenkama ramioms prabangioms atostogoms. Pavyzdžiui, verta žinoti, kad viename populiariausių Zanzibaro kurortų, Kendvėje (Kendwa), kainos gali būti kelis kartus didesnės nei kituose. Čia dirbantis personalas paprastai yra europietiškai mandagus, o vietinių viešbučių teritorija visada išpuoselėta.
Stountaunas – centrinis salos miestas, kuriame verda gyvenimas. Žmonės čia eina pramogauti, patirti naktinio gyvenimo, apsipirkti ir dalyvauti kultūrinėje programoje.
Ši vietovė taip pat ir – tikras nardytojų rojus. Vietinė pakrantė garsėja ne tik turtingu povandeniniu pasauliu, bet čia galima apžiūrėti ir 1902 metais nuskendusio britų laivo liekanas.
Beje, būtent Tanzanijos teritorijoje yra aukščiausi (Kilimandžaro ugnikalnis) ir žemiausi (Tanganyika) Afrikos taškai. Ir dar – čia didžiausia pasaulyje laukinių gyvūnų koncentracija kvadratiniame kilometre.
Turistai gali sau leisti daugiau
G. Kerys atskleidžia, kad kelionė vienam asmeniui šia kryptimi šiuo metu kainuoja nuo maždaug 1000 eurų. Į kainą įskaičiuotos 9 naktys viešbutyje, 10 valandų trunkantys skrydžiai pirmyn ir atgal (su valandos techniniu sustojimu Hurgadoje), pervežimai iš ir į oro uostą.
„Žinoma, situacija su kainomis yra dinaminė, tad su laiku kainos gali pradėti kilti. Be to, sumos priklauso ir nuo pasirinkto viešbučio, kitų norimų papildomų paslaugų“, – papildo G. Kerys.
Jis taip pat atkreipia dėmesį, kad dabar išties geras laikas keliauti, nes Zanzibare minimalus pragyvenimo lygis yra kur kas žemesnis nei Europoje, tai reiškia, kad su vienu euru Zanzibare „galima sau leisti daugiau“.
Skiepų ar testų – prireiks
Dar vienas dažnai užduodamas keliautojų klausimas, kaip pastebi G. Kerys, yra susijęs su pandemijos apribojimais. „Join UP! Baltics” duomenimis, šiuo metu turistai, norėdami patekti į šalį, atvykę turi pateikti COVID-19 vakcinacijos sertifikatą su QR kodu.
Priimamas skaitmeninis sertifikatas, bet keliautojams patariama su savimi turėti spausdintą kopiją. Tuo metu keleiviai, kurie nebaigė viso vakcinacijos kurso, turės pateikti neigiamą COVID-19 PGR tyrimo rezultatą su QR kodu, gautą ne anksčiau kaip 72 valandos iki išvykimo.
Kaip ir prieš kiekvieną kelionę, naujausius reikalavimus ir rekomendacijas būtina patikrinti, remiantis oficialiais šaltiniais ir duomenimis.
Rašyti komentarą