Lietuviai iš anksto planuoja vasaros sezono keliones – kelionių parduota 2 kartus daugiau nei pernai
Apžvelgdama virtualios mugės„Vivattur“ rezultatus, ją organizavusios Lietuvos turizmo asociacijos vykdomoji direktorė Milda Plepytė-Rainienė sako, kad mugė buvo itin sėkminga. Prie jos prisijungė rekordinis dalyvių skaičius – iš viso net 29. Ojoje dalyvavusių kelionių agentūrų pardavimai viršijo visų ankstesnių mugių rezultatus.
„Šiais metais virtuali kelionių mugė buvo itin sėkminga. Palyginti su praėjusiais metais ar su tais metais, kai mūsų asociacijos nariai dalyvaudavo gyvai vykstančiose mugėse, kelionių parduota net 2 kartus daugiau. Keliautojai itin susidomėjo išankstiniais kelionių pasiūlymais ir skubėjo pasinaudoti geriausiomis kainomis. Skaičiuojame, kad iš viso kelionių agentūros mugės metu suteikė nuolaidų keliautojams už kiek daugiau nei 2 mln. eurų“, – apibendrina M. Plepytė-Rainienė.
Patrauklūs brangesnių kelionių pasiūlymai
Mugėje dalyvavusio kelionių organizatoriaus „TezTour“ rinkodaros ir ryšių su visuomene skyriaus vadovė Inga Aukštuolytė taip pat antrina, kad virtualios kelionių mugės rezultatai yra itin geri. Pasak jos, keliautojai atostogoms netaupo: renkasi ilgesnės trukmės keliones, prabangesnius viešbučius, brangesnes keliones – svarbiau už kelionės kainą yra poilsio kokybė.
„Vertindami mugės duomenis, matome, kad vidutinė kelionės kaina vienam žmogui yra apie 900 eurų – tai yra 20 proc. daugiau nei praėjusiais metais. Populiariausios kelionių kryptys virtualios mugės metus buvo Turkija, Graikija ir Egiptas. Turkija kaip atostogų pasirinkimas išlaiko pirmąją poziciją – 60 proc. visų mugės metu parduotų kelionių yra į Turkiją“, – sakoI. Aukštuolytė.
Susidomėjimo sulaukia ir Ispanija, Bulgarija bei Portugalija. Iš tolimesnių šalių keliautojai renkasi atostogas Jungtiniuose Arabų Emyratuose.
Susidomėjimas virtualiomis mugėmis
Lietuvos turizmo asociacijos vykdomoji direktorė pastebi, kad virtualus mugės formatas daug patogesnis klientams.
„Virtualios kelionių mugės įgauna pagreitį tiek pasauliniu, tiek Lietuvos mastu. Atostogas planuojantiems gyventojams toks mugės formatas yra itin patogus, nes nereikia niekur vykti, internetu galima palyginti kelionių pasiūlymus, išsirinkti patraukliausius ir įsigyti juos už geriausią kainą. Matydami tokį keliautojų susidomėjimą ir aktyvumą, virtualias muges organizuosime ir toliau“, – kalba M. Plepytė-Rainienė.
Jos teigimu, šios virtualios kelionių mugės rezultatai įrodė, kad tradicinių mugių formatas nebeatitinka šiandienio keliautojo lūkesčių ir poreikių. Planuojama, kad virtualus Lietuvos turizmo asociacijos projektas „Vivattur“ kvies turizmo sektoriaus atstovus bei keliautojus ir į kitus renginius, kuriais skatins turizmo sektoriaus plėtrą.
Rašyti komentarą