Liepa Norkevičienė apie sveikatos iššūkius po COVID-19: „Jautėsi didžiulis nuovargis ir sunkumas“

(1)

Žiemos sezonui įsibėgėjus žmonės vis dažniau yra susiduria su įvairiomis sveikatos problemomis. Kad pavyktų išvengti peršalimo ligų, būtina pasirūpinti savo sveikatos ir imuniteto stiprinimu. Be maisto papildų vartojimo, sveikos mitybos laikymosi ir fizinio aktyvumo, prie sveikatos puoselėjimo gali prisidėti ir dar vienas metodas.

Žinoma televizijos laidų vedėja, dainininkė Liepa Norkevičienė sveikatos ir sveikos gyvensenos laidoje „Sveikas rytojus“ pasakojo atradusi greitą ir efektyvų gydymą, padedantį gerinti sveikatą ir savijautą.

Pasak moters, šį būdą ji atrado persirgusi COVID-19 liga, kai kūnas jautėsi išsekęs, o organizmui trūko įvairių vitaminų.

„Prieš porą metų, kai įsisiūbavo pandemija, aš susirgau COVID-19. Po šios ligos ilgą laiką negalėjau atgauti jėgų, vis galvodavau, kodėl aš taip blogai jaučiuosi. Nors vartojau įvairiausius vitaminus, stengiausi sveikai maitintis, laikytis miego režimo, vis tiek jautėsi didžiulis nuovargis ir sunkumas“, – apie ligos pasekmes pasakojo Liepa.

Iš pažįstamų išgirdusi apie veiksmingą sveikatos gerinimo metodą ir šio gydymo naudą, Liepa ryžosi išbandyti Lietuvoje vis labiau populiarėjančią terapiją.

„Esu susirgusi prieš pat koncertą. Atsikėlusi ryte pajutau, kad nebeturiu balso. Kai užsirašiau vizitui pas gydytoją, man buvo paskirtas intraveninės terapijos gydymas. Po šios terapijos aš atgavau balsą, jėgas ir puikiai pasirodžiau koncerte. Dabar man tai yra nepakeičiamas dalykas“, – kalbėjo moteris.

Intraveninės terapijos gydymas pasižymi efektyviu organizmo ir imuniteto veiklos atstatymu. Pašnekovės teigimu, ši terapija jai padėjo atsisakyti papildomo vaistų vartojimo ir padėjo sutaupyti laiko.

„Prisimenu, ankščiau, kai sirgdavau ar jausdavau peršalimo simptomus, reikėdavo ilgai gulėti lovoje, gerti įvairiausias arbatas. Dabar, kai atradau intraveninę terapiją, galiu greitai ir veiksmingai pasveikti. Nebereikia gerti tiek daug papildomų vaistų, kankintis, nebeprarandu savo laisvo laiko gulint lovoje. Intraveninės terapijos yra labai gerai tiems, kurie, kaip aš, neturi laiko kada sirgti“, – savo patirtimi dalinosi Liepa.

L. Norkevičienė atskleidė, kad ateityje norėtų išbandyti ir grožiui skirtą terapiją.

„Kai matau, kad jaučiuosi blogai, pradedu jausti gripo simptomus, atsiranda gerklės skausmas ar sloga, kelios intraveninės terapijos man padeda pilnai atsistoti ant kojų. Esu girdėjusi, kad intraveninės terapijos gali būti skirtos ir grožio puoselėjimui. Tokios terapijos dar nebandžiau, bet ateityje planuoju išbandyti. Iš žmonių atsiliepimų sužinojau, kad šios terapijos atstato veido odos būklę, plaukus bei bendrą organizmo savijautą. Beje, visas terapijas man atlieka tik su gydytojo paskyrimu ir priežiūra“, – pasakojo moteris.

Dainininkė pabrėžė, jog labai svarbu savo sveikatos priežiūrai rinktis tik patikimas klinikas, kuriose dirba profesionalūs specialistai. Būtent tokią kliniką Liepa teigia atradusi.

„P9 Klinika“ yra ta vieta, kurioje lankausi ne tik atlikti intravenines terapijas. Šioje klinikoje yra suteikiama visa reikalinga informacija, atliekama diagnostika, priskiriamas gydymas, atliekami kraujo tyrimai. Šioje klinikoje neseniai man buvo atlikta skydliaukės echoskopija, taip pat greitai turėsiu ir vizitą pas kardiologą. Beje, šioje klinikoje visi tyrimai yra atliekami ne tik suaugusiems, bet ir vaikams. Labai patogu, nes gauni viską, ko tau reikia, vienoje vietoje“, – kalbėjo L. Norkevičienė.

Apie intraveninių terapijų privalumus laidoje „Sveikas rytojus“ kalbėjo ir bendrosios praktikos slaugytoja Violeta Semenovič.

Kaip teigė specialistė, intraveninės terapijos yra itin efektingos dėl greitesnio reikalingų medžiagų pasisavinimo.

„Kadangi intraveninė terapija yra atliekama tiesiogiai į veną, tokiu būdu organizmas greičiau įsisavina leidžiamus vaistus ir vitaminus. Atvykusiam pacientui yra atliekami gydytojų paskirti tyrimai, o pagal jų rezultatus mes paskiriame gydymą. Visų pirma suleidžiame vaistus, o tada – vitaminus. Man labai patinka, kai terapijai įpusėjus pacientas jau sako, jog jam pasidarė geriau. Visa tai yra todėl, kad ši terapija labai greitai geba atstatyti žmogaus nusilpusias jėgas ir organizmą“, – pasakojo klinikos „P9“ įkūrėja V. Semenovič.

Intraveninės terapijos Lietuvoje išpopuliarėjo visai nesenai. Pasak medicinos specialistės, intraveninės terapijos populiarumas išaugo po COVID-19 pandemijos. Karantino metu padidėjęs pacientų kiekis paskatino moterį atidaryti ir nuosavą šeimos kliniką.

„Aš esu ta medikė, kuri dirba pagal pašaukimą, kuri nori visiems visada padėti. Kai pasaulį užklupo COVID-19, tekdavo pacientus gydyti jų pačių namuose. Kadangi gydymo įstaigose pas specialistą apsilankyti nebūdavo galimybės arba pacientas tiesiog atsisakydavo vykti į ligoninę, nes neturėdavo jėgų, manęs būdavo prašoma, kad po gydytojų konsultacijos ir  jų paskirto gydymo, atvažiuočiau ir jiems padėčiau. Tokių žmonių tikrai būdavo daug – nuo 20 iki 27 per dieną, tad dirbdavau nuo ankstaus ryto iki vėlyvos nakties. Pajutusi tą pacientų skaičiaus augimą, jų pasitikėjimą manimi, nusprendžiau, kad reikėtų atidaryti savo kliniką, jog visiems galėčiau suteikti reikiamą pagalbą“, – pasakojo V. Semenovič. 

Intraveninės terapijos gali būti taikomos ne tik suaugusiems, bet ir vaikams. Pasitelkiant terapijas yra kovojama su įvairiomis ligomis, tokiomis kaip peršalimas, migrena, diabetas ar stresas.

V. Semenovič teigia pastebėjusi, kad žmonėms dažnai trūksta vieno, organizmui labai reikalingo mikroelemento.

„Atlikdami pacientams tyrimus, dažnai pastebime, kad daugumai jų yra nustatoma geležies feritino stoka. Nustebau, kai vieną savaitę iš 20 žmonių daugiau nei pusei buvo nustatytas geležies trūkumas. Tokiu atveju mes lašiname vaistus, ir taip atstatome geležies trūkumą. Šio mikrolemento susinormalizavimą pacientai pajaučia labai greitai, nes atsiranda daugiau jėgų, pagerėja miego kokybė, kitiems nustoja slinkti plaukai“, – kalbėjo specialistė.

Pasaulyje daugėja įrodymų, kad interveninė terapija gali padėti ir onkologinėmis ligomis sergantiems žmonėms. Greitas vitaminų pasisavinimas padeda organizmui greičiau atsistatyti po chemoterapinio gydymo.

Pasak V. Semenovič, apie interveninių terapijų pagalbą vėžiu sergantiems žmonėms ji sužinojo vienoje Azijos šalyje.

„Prieš 6 metus Japonijoje mokiausi imuninės sistemos stiprinimo paslapčių. Tada išgirdau, kad interveninės terapijos gali prisidėti prie onkologinėmis ligomis sergančio žmogaus kasdienybės palengvinimo. Japonai ten turi puikias laboratorijas, jie bando sukurti vaistus išgydančius vėžį. Stažuodamasi ten, sužinojau daug reikalingos informacijos“, – pasakojo medikė.

Sveikatos ir sveikos gyvensenos laida „Sveikas rytojus“ – ilgą darbo patirtį medicinos srityje sukaupusių 4 specialistų pokalbis su laidos žiūrovais apie geros sveikatos profilaktiką, gyvenimo būdo patarimus,  naudingiausias ir aktualiausias medicinos, farmacijos aktualijas bei sveiko gyvenimo būdo puoselėjimą.

Ilgametė laidos vedėja gydytoja Irena Pivoriūnienė dalina laiko patikrintus sveikatos patarimus, plastikos chirurgijos specialistas, vienas iš „Fi Clinica“ įkūrėjų Vygintas Kaikaris pasakoja apie sveiką grožį, psichoterapeutas, „Eglės sanatorijos“ direktorius medicinai Arvydas Balčius kalba apie geros sveikatos profilaktiką, o grožio terapijos studijų dėstytoja, veido masažų instruktorė, „Fi Clinica“ grožio specialistė Ramunė Skurkienė pasakoja apie sveiko gyvenimo paslaptis bei gražios odos puoselėjimą.

„Sveikas rytojus“ – sekmadieniais, 12 val. per TV8 televiziją!

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder