Leo ir Bružas rekomenduoja: ką pamatyti istorija ir kultūra garsėjančiame Peloponeso pusiasalyje Graikijoje?
Kas kartą atvykę į svečią šalį, žinomi vyrai meta monetą. Būtent pastaroji lemia, kuris savaitgalį lepinsis prabanga, o kuriam teks suktis iš situacijos ir praleisti laiką teturint vos 100 eurų. Ką Graikijoje patirti svajojantiems apie prabangą bei ką rinktiems tiems, kurie nori sutaupyti?
Mitais ir legendomis apipintas Peloponeso pusiasalis Graikijos pietuose, skalaujamas Jonijos jūros, šalies perlu vadinamas ne veltui. Tai vieta, kur turizmo sezonas trunka beveik visus metus: pavasaris idealiai tinka laukiniams žygiams, alpinizmui, vandens sportui, o karštą vasarą – geriausias laikas mėgautis gamta ir paplūdimiais su švelniu it aksomas smėliu, kurių Graikijoje itin gausu.
Bičiuliams išmetus monetą paaiškėjo, jog improvizacijų meistrui A. Bružui ir vėl teko varguolio dalia, tad aktoriui teko sugalvoti, kaip kuo geriau pažinti naują kraštą bei patirti kuo daugiau atminty išliksiančių nuotykių išleidžiant kuo mažiau.
Tuo tarpu L. Pobedonoscevas, rankoje turėdamas belimitę MyTU kortelę, visą savaitgalį mėgavosi ne tik gardžiaisiais Graikijos valgiais, bet ir pasiplaukiojimu su vėžliais, kelione jachta į Zakynthos salą bei kitomis saulėto krašto siūlomomis pramogomis.
Kupini įspūdžių, kartu su kūrybine laidos komanda jiedu dalijasi savomis rekomendacijomis, ką vertėtų pamatyti ir nuveikti Graikijoje.
-
Viešbutis „Mandola Rosa Grecotel Boutique Resort“. Viešbutyje gausu įvairaus tipo bei vertės kambarių ir apartamentų, tačiau galėdamas savęs nevaržyti, Leo pasirinko pačią prabangiausią viešbutyje esančią vilą. 700 kvadratinių metrų viloje vienu metu gali apsistoti net 6 suaugę ir 2 vaikai. Čia itin erdvios svetainės ir valgomieji, marmuriniai vonios kambariai, hidromasažinės vonios ir net du privatūs baseinai. Apsistojusių šioje viloje laukia ne tik privatus aptarnavimas kiaurą parą, išskirtiniai vonios reikmenys, šviežias vaisių krepšelis kas antrą dieną, pietūs ir vakarienės viešbučio restoranuose, tačiau ir gausybė kitų malonumų, atostogas paversiančių tiesiog idealiomis.
-
Miestas Patrai. A. Bružui didžiulį įspūdį paliko pusiasalyje esantis Patrai miestas – tai trečias pagal dydį Graikijos miestas ir Vakarų Graikijos regiono sostinė šiaurės Peloponese. Miestas pastatytas „Panachaiko“ kalno papėdėje, su vaizdu į Patros įlanką, o pagrindinės gyvenvietės istorija apima net keturis tūkstantmečius!
„Populiariausia priemonė keliaujant po Patrų miestą – automobiliai, motociklai, arba motoroleriai. Tyrinėti miesto patraukiu ant dviejų ratų eržilo, kurį pavyko gauti už 30 eurų parai. Dviem paroms nuomotis, deja, sau leisti negaliu...“, - sakė labai atsakingai savo finansus tvarkyti turėjęs aktorius.
-
„Kykao“ alaus darykla. Įsikūrusi Patrų miesto pakraštyje darykla yra viena tų vietų, kurioje galite apsilankyti nemokamai. Daryklos gaminiai – vieni sparčiausiai populiarėjančių Graikijoje.
„Šią vietą man rekomendavę vietiniai studentai it mitą pasakojo, kad „Kykao“ įkūrė du broliai su bičiuliu, mano gidu tapusiu Nikos, neva iš neturėjimo ką veikti. Tačiau iš tiesų, alaus daryklą įkūrė du broliai, atvykę į Patrai miestą studijuoti. Vieno jų 15 metų trunkanti aistra namų sąlygomis gaminti alų ir tapo sėkmingai augančiu trijulės verslu“, - pasakojo A. Bružas.
-
„Zakynthos“ sala. Į piečiausiai esančią ir trečią pagal dydį Jonijos jūros salą, visame pasaulyje garsėjančia krištolinio tyrumo vandens paplūdimiais ir naktiniu gyvenimu, nuvykti paprasta, o privati jachta, kainuojanti tūkstančius, tam tikrai nebūtina, tačiau savęs galėjęs neriboti Leo pasirinko būtent ją.
Tačiau norint pasiekti salą, yra ir daug ekonomiškesnių būdų. Pigiausia yra keltis keltu iš Kylini uosto, kursuojančiu beveik kas valandą. Kaina į vieną pusę – kiek daugiau nei 11 eurų, tačiau pamatyti salą tikrai verta, joje telpa, rodos, viskas: spalvą iš dangaus pasiskolinusi jūra, kalnuotos vietovės, žali slėniai, nedidukų miestelių girliandos, ir labiausiai fotografuojami paplūdimiai.
-
Plaukimas laiveliu stebėti vėžlių. Laivelių, sausakimšų turistų, svajojančių užfiksuoti įkvėpti oro išnyrančius vėžlius – ne vienas, todėl teks apsišarvuoti kantrybe. Bet laukimas atsiperka... „Aš nebūčiau aš, jei nepabandyčiau garsiosios „Caretta Caretta“ giminės atstovės patyrinėti iš arčiau...“, - prieš šokdamas į vandenį sakė Leo. Tai pramoga, kuri įspūdį paliks tikrai ilgam!
-
Plaukimas į „Navagio“ paplūdimį. Vieną garsiausių ir populiariausių Peloponese, Navagio paplūdimį vos per 20 minučių nesunkiai pasieksite kateriu. Kelias iki jo per bangas tikrai neprailgs, o pakeliui galėsite mėgautis nuostabiais uolų ir laukinių paplūdimių vaizdais.
„Kvapą gniaužiantis paplūdimys yra saugomas aukštų skardžių, tad jo grožiu galima pasigėrėti tik plaukiant jūra. Tačiau sutikite, vaizdas it iš atviruko...“, - besigerėdamas kalbėjo Leo.
-
Restoranas „Taverna Klimataria Giorgos“ bei viešbutis „Lintzi“. Tai šeimos verslas, kurį kadaise pradėjo A. Bružą aptarnavusio vietinio graiko Jorgos senelis. Šiandien verslui jis vadovauja su tėvu Chrisantos ir broliu Panagioti. Kasdien šeima svečiams ir čia užsukti mėgstantiems vietiniams pagamina vis kažką naujo, o ir įprastas meniu – išties gausus ir labai gardus. Kainos čia neaukštos, maistas – šviežias ir gardus, o be to, visai šalia šeima turi ir viešbutį „Lintzi“, kuriame puikų kambarį nakčiai galima gauti už 70-80 eurų. Viešbučio teritorijoje yra ir didelis baseinas.
„Tiesiai už tavernos šeima augina tai, iš ko svečiams ir gamina valgį. Vakar mėgavausi cukinijų blyneliais, o šiandien matau, kur ir kaip jos auga…“, - susižavėjimo neslėpė A. Bružas.
-
„Achaia Clauss“ vyno namai. Tai vieni seniausių vyno namų Graikijoje, įkurti vokiečio Gustav Klaus prieš 161 metus. „Pasak legendos, viena iš vyninės darbuotojų, jauna mergina Dafne, kuria G. Klaus platoniškai įsimylėjo, mirė labai jauna, tad jos garbei vyras atrado ir pavadino populiariausią vynuogę, iš kurios ir yra daromas spirituotas vynas – tai „Juodoji Dafne“, nes merginos akys buvo ryškiai juodos spalvos“, - pasakojo Leo.
-
Kalogria paplūdimys. Vienas vaizdingiausių Sithonia pusiasalio paplūdimių, esantis lagūnoje netoli to paties pavadinimo kaimo. Paplūdimys žavi nuostabia gamta ir kontrastais, kurie traukia romantikus. Kažkada ši pakrantė buvo mėgstama nudistų poilsio vieta. Didėjant pusiasalio populiarumui ir čia kuriant šiuolaikinius kurortus, Kalogria paplūdimys pateko į geriausių pusiasalio poilsio paplūdimyje vietų kategoriją. Šiauriniame paplūdimio pakraštyje yra didžiausia smėlio kopa Peloponese ir viena didžiausių Graikijoje.
-
Voidokilijos paplūdimys. Šis pliažas prieš kelerius metus pripažintas vienu gražiausių pasaulyje. Šis unikalus gamtos kampelis gerai užsimaskavęs, jį sunku, tačiau verta surasti. O atvykus ryte, labai gali būti, kad paplūdimiu ir jo malonumais galėsite mėgautis vieni.
Nenuostabu, kodėl tiek daug lietuvių atostogoms renkasi vykti į Graikiją – tai vieta, kur galima mėgautis amą atimančiais paplūdimiais, skanauti vietinį vyną bei rasti kokybiškiausią alyvuogių aliejų pasaulyje.
Dievinantiems skanų maistą – Graikija tikras rojus! Čia jis kone visur labai šviežias, aromatingas, gardus ir, negana to, sveikas bei subalansuotas maistas – graikų virtuvėje labai daug daržovių.
Kelionių organizatoriaus Teztour teigimu, Graikija yra puiki vieta tiek tiems, kurie gali sau leisti daugiau, tiek keliautojams su kuklesniu biudžetu. Ką nuveikti čia ras kiekvienas, o atvykusius šalies svečius vietiniai gyventojai pasitiks itin svetingai.
Trokštantiems prabangos, kaip kad šįkart pasisekė L. Pobedonoscevui, galės mėgautis pasiplaukiojimais jachta, prabangiais viešbučiais bei restoranais, o tie, kurie atostogų metu nori patirti kuo daugiau, bet išleisti kiek įmanoma mažiau, turės progą apsilankyti vietinėse tavernose, pasidžiaugti šiluma bei aplankyti įspūdingo grožio paplūdimius.
Kelionių šou „Metam monetą“ žiūrovus kviečia pasinerti į neįtikėtiną nuotykį, kuriame Leo ir Bružas įrodo, jog kelionės yra nuostabi patirtis esant bet kokioms galimybėms. Visai nesvarbu, ar gali keliauti visai savęs nevaržydamas, ar, priešingai, turi labai ribotą biudžetą – patirti ir atrasti gali kiekvienas.
Kuris kelionėje bus savęs nevaržantis turtuolis, o kuris turės keliauti smarkiai susiveržęs diržus – paaiškės kiekvienoje kelionėje, kai vedėjai atvykę į naują šalį mes monetą.
Kelionių šou „Metam monetą“ yra kuriamas pagal pasaulyje puikiai žinomą, ukrainiečių sukurtą kelionių laidos formatą „Oryol i Reshka“.
Kelionių šou „Metam monetą“ – sekmadieniais, 19.30 val. tik per TV3!
Rašyti komentarą