Laiko planavimas – raktas į sėkmę: 7 taisyklės, kurios pagerins gyvenimo kokybę
Veiksmingų laiko valdymo įgūdžių ugdymas gali tapti raktu į apčiuopiamus rezultatus.
Stresas – didžiausias priešas
Kai nemokame valdyti savo laiko, miegą aukojame siekiant užbaigti paskutinės minutės projektus. Mažiau miegantis žmogus juda ir galvoja lėčiau, todėl iš vakaro suplanuotas darbų sąrašas po bemiegės nakties gali būti įgyvendintas ne pagal planą.
Tam didelę įtaką turi stresas. Beveik pusė (49 proc.) lietuvių rudenį jaučia išaugusį stresą, o kas antras susiduria ir su miego sutrikimais, rodo Lietuvos gyventojų tyrimas, „Samsung“ užsakymu atliktas bendrovės „Norstat“.
Kai kurie žmonės kovoja su miego sutrikimais dėl prastų miego įpročių, tačiau paklaustas, kokia yra nemigos priežastis, dažnas atsakytų, jog patiriamas stresas.
Kai patiriame neigiamas emocijas, mūsų kūnas gamina daugiau kortizolio. Organizmas tai suvokia kaip grėsmę, todėl padažnėja širdies susitraukimų dažnis ir kraujospūdis, o tam tikri raumenys įsitempia.
Kūnui prireikia laiko nusiraminti, todėl užmigti trunka ilgiau, ypač kai mūsų protas sutelktas ties tuo, ką reikės padaryti kitą dieną.
„Samsung Electronics Baltics“ mobiliųjų produktų ekspertas Andrius Mateika teigia, kad šiandien naujausios technologijos gali pagelbėti ne tik sekti sveikatos siunčiamus signalus, bet ir planuoti laiką bei sėkmingai vysti sveiko gyvenimo įpročius.
„Išmaniųjų technologijų evoliucija lėmė tai, kad laikrodžiai naudojami ne tik kaip aksesuarai, bet kaip asmeniniai treneriai ir įpročių stebėtojai. Jie skaičiuoja žingsnius, matuoja streso lygį, pulsą, rodo kitą jums svarbią ir naudingą informaciją.
Naujasis „Galaxy Watch5 Pro“ išsiskiria ne tik tvaresniu ir atsparesniu dizainu, bet ir didžiausia iki šiol sukurta išmaniojo laikrodžio baterija.
Laikrodyje naudojamas unikalus lustas, apjungiantis tris galingus jutiklius, kurie fiksuoja optinį širdies ritmą, elektrinį širdies signalą ir bioelektrinės varžos analizę.
Tai suteikia galimybę gauti tokią informaciją apie savo kūną kaip širdies ritmas, kraujospūdis, deguonies kiekis kraujyje ir net streso lygis. O patobulinta miego technologija padeda sekti miego stadijas, pateikdama nuodugnias ataskaitas ir patarimus.
Šis prietaisas gali padėti ne tik stebėti sveikatos būklę, bet ir planuoti dieną, efektyviau įgyvendinti treniruotes bei organizuoti žygius“, – sako A. Mateika.
Valdykite savo laiką
Užuot aukodami miegą, pabandykite geriau valdyti savo laiką. Įgudę planuoti, sukursite sveiką pusiausvyrą tarp darbo ir poilsio valandų. Kokybiškas miegas suteikia daugiau energijos, tad pasiekti užsibrėžtus tikslus bus kur kas lengviau.
Kelios esminės taisyklės, padės ne tik tikslingai planuoti laiką, bet ir siekti gerų rezultatų, nesvarbu kokioje srityje:
1. Išsikelkite tikslus
Užsibrėžkite realistiškus tikslus, kuriuos galite įgyvendinti. Įsitikinkite, kad jūsų nustatyti tikslai yra konkretūs, išmatuojami ir pasiekiami.
2. Išmintingai nustatykite prioritetus
Prioritetus planuokite pagal svarbą ir realistiškai skirkite laiką jų įgyvendinimui.
3. Nubrėžkite laiko limitą
Apibrėžtas laiko limitas atliekant užduotį gali padėti būti labiau susikaupusiems ir efektyvesniems.
4. Skirkite laiko poilsiui
Nuolat dirbant ir neskiriant laiko kokybiškam poilsiui, sunkiau sutelkti dėmesį ir išlaikyti motyvaciją. Tarp pareigų ir darbų skirkite laiką kokybiškam poilsiui, kad atsistatytų ne tik kūnas, bet ir protas. Dienos eigoje nepamirškite savęs – pasivaikščiokite gryname ore, užsiimkite mėgstamu hobiu ar tiesiog paskaitykite knygą.
5. Planuokite dienotvarkę
Ilgalaikiam laiko valdymui naudokite darbo knygą arba kalendorių. Užsirašykite užduočių terminus ir apgalvokite, kurias dienas geriausia skirti konkrečioms užduotims.
6. Nešvaistykite laiko
Nuspręskite, kas labiausiai nusipelnė jūsų laiko. Jeigu įtemptos dienos metu turite laisvą valandą, verčiu jau pasivaikščiokite gryname ore nei praleiskite tą valandą naršydami telefone.
7. Planuokite iš anksto
Įsitikinkite, kad kiekvieną dieną pradedate aiškiai suvokdami, ką turite padaryti būtent šią dieną. Įpraskite kiekvienos darbo dienos pabaigoje susirašyti kitos dienos darbų sąrašą.
Rašyti komentarą