Kuo naudinga "Earl Grey": pagrindiniai populiarios arbatos privalumai ir trūkumai

Daugelis iš mūsų mėgsta pasimėgauti puodeliu stipraus skonio arbatos, tačiau tik nedaugelis žino, kuo ypatinga "Earl Grey" arbata.

"Earl Grey" - tai arbata, tradiciškai gaminama juodąją arbatą pagardinant Italijoje augančių citrusinių vaisių bergamočių aliejumi.

Health rašo, kad naudą sveikatai, susijusią su Earl Grey arbatos gėrimu, daugiausia lemia jai gaminti naudojami juodosios arbatos lapeliai, nes jie yra stiprus apsauginių augalų junginių šaltinis.

Kas yra Earl Grey arbata

Earl Grey gaminama iš juodosios arbatos, kuri laikoma tikrąja arbata. Visos tikros arbatos gaminamos iš Camellia sinensis augalo lapų.

Juodoji arbata yra daug tamsesnės spalvos ir stipresnio aromato nei žalioji arbata, nes arbatos lapeliai patiria ilgesnį oksidacijos procesą, kurio metu arbatos lapeliai yra veikiami oro. Oksidacijos proceso metu arbatos lapeliai paruduoja ir sustiprina arbatos aromatą.

Earl Grey arbatoje naudojamas juodosios arbatos ir bergamočių aliejaus, išgaunamo iš Italijoje augančio citrusinio vaisiaus bergamočių apelsino, mišinys.

Tačiau kai kurios "Earl Grey" arbatos gaminamos su sintetiniu bergamočių aromatu, kuris kainuoja pigiau nei natūralus aliejus.

"Earl Grey" gali būti gaminama iš įvairių juodosios arbatos rūšių, todėl "Earl Grey" skonis gali skirtis priklausomai nuo produkto.

Tačiau "Earl Grey" paprastai yra švelnaus saldoko skonio su citrusinių vaisių natomis.

Kam tinka "Earl Grey":

  • Turi daug antioksidantų;
  • gali sumažinti kai kurių lėtinių ligų, įskaitant širdies ir kraujagyslių ligas bei kai kuriuos vėžinius susirgimus, riziką;
  • skatina geresnę pažintinę sveikatą ir geresnį fizinį aktyvumą.

Earl Grey arbatos žala

Gerti Earl Grey arbatą daugumai žmonių yra saugu, jei jos nevartojama per daug. Juodojoje arbatoje yra kofeino, kuris vartojamas dideliais kiekiais gali būti kenksmingas sveikatai. Rekomenduojama neviršyti 400 mg kofeino per dieną.

Viršijus šį kiekį, gali pasireikšti tokie simptomai kaip drebulys, širdies plakimas ir nemiga. Kadangi puodelyje juodosios arbatos paprastai būna apie 47 mg kofeino, žmogus turėtų išgerti devynis puodelius.

Be to, išgėrus per daug bergamočių aliejaus, gali atsirasti raumenų mėšlungis, neryškus matymas ir dilgčiojimas galūnėse. Tokie simptomai buvo pastebėti vyrui, kuris per dieną išgerdavo keturis litrus Earl Grey arbatos.

Galiausiai juodojoje arbatoje yra junginių, kurie trukdo virškinimo sistemai įsisavinti geležį, ypač iš augalinės kilmės maisto produktų, o tai gali būti pavojinga žmonėms, besilaikantiems augalinės mitybos ir tiems, kuriems trūksta geležies.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder