Kosmose praktiškai yra vakuumas, todėl astronautai turi naudoti erdvėlaivius, skafandrus ir kitus prietaisus, kad apsisaugotų nuo kosmoso pavojų. Tačiau būtent grįždami į laivą ar kosminę stotį astronautai įkvepia unikalų aromatą, kuris lyginamas su įkaitusio metalo, sudegusios mėsos, sudegusių pyragų, panaudotų šaunamųjų ginklų miltelių ir suvirinimo metalo kvapu. Apie tai rašo Live Sciense.
Vienas iš galimų šio aromato paaiškinimų yra susijęs su Tarptautinę kosminę stotį supančiu deguonimi. Nors kosmosas yra beveik tuščias, deguonį jo regione gali suskaidyti ultravioletinė Saulės spinduliuotė. Susidaręs atominis deguonis gali prilipti prie įvairių paviršių, sukeldamas chemines reakcijas ir sukurdamas savitą kvapą.
Kita įdomi teorija nurodo galimą sprogstančių žvaigždžių, generuojančių policiklinių aromatinių angliavandenilių molekules, įtaką. Šios molekulės, esančios įvairiose medžiagose, gali sukelti netikėtą aromatą.
Taip pat reikėtų atsižvelgti į tai, kad Saulės spinduliuotė gali sąveikauti su skafandrų ir kitų daiktų, kuriais keliauja astronautai, medžiagomis, todėl kvapas gali deginti šias medžiagas.
Nors oficialūs tyrimai šia tema dar neatlikti, NASA jau užsakė sukurti kvepalus, imituojančius kosmoso kvapą, kad astronautai būtų parengti kosminių kelionių realybei.
Steve'o Pearce'o sukurti kvepalai, žinomi pavadinimu „Eau de Space", tapo populiarūs tarp plačiosios visuomenės nuo pat jų pasirodymo 2020 m.
Rašyti komentarą