Kristina Ivanova apie genuose užkoduotą verslumo gyslelę: „Tėvai visad mokino užsidirbti pačiai“

Jau daugiau nei dešimtmetį žinoma atlikėja Kristina Ivanova sukasi ne tik ant scenos, bet ir verslo pasaulyje.

Tomas Petrovskis, tomasfoto.lt

Grožio industrijoje save atradusi moteris sėkmingai įkūrė studiją „Kristina", o neseniai pristatė ir savo dekoratyvinės kosmetikos liniją „Kristina Beauty". Kaip ji pati teigia, verslumas užkoduotas šeimos genuose, o tėvai nuo mažens mokino, kad pinigai ant medžių neauga ir norint juos uždirbti, reikia dirbti.

Trečiajam sezonui, nauju laiku – šeštadienio popietę –  į „Lietuvos ryto" televiziją sugrįžusi žiūrovų pamėgta laida „Gyvenimas versle" ir toliau kvies prie ekranų, kur uždangas į nematomą savo veiklų pasaulį praskleis šalyje puikiai žinomi prekiniai ženklai. Nors žodyne žodis „verslas" apibūdinamas kaip veikla, suteikianti pirkėjams prekes ir paslaugas, tačiau iš tikrųjų už to slypi kur kas daugiau. Už kiekvienos sėkmingos verslo istorijos yra žmonės, nuolatiniai sprendimai ir iššūkiai, su kuriais tenka susidurti vystant savo mylimą veiklą.

Šio šeštadienio laidos herojė – atlikėja, verslininkė, pirmoji žinoma moteris, atvėrusi savo vardo grožio studijos duris – Kristina Ivanova. Nors moteris muzikos scenoje sukasi nuo 16 metų, verslo pasaulyje jau skaičiuoja daugiau nei dešimtmetį, nė kiek nesigailėdama kadaise drąsiai pasineriant į nepažįstamą industriją.

„Į grožio verslą mane pastūmėjo konkursas „Mis Lietuva". Tenai sulaukiau klausimo, ar savęs neįsivaizduoju grožio srityje. Tuomet dar buvau studentė, bet pasitaikė galimybė, radome parduodamą verslą ir aš surizikavau", - pasakos Kristina.

Laidos pašnekovė neslepia, kad visko mokėsi mažais žingsneliais, neišvengdama ir klaidų, tačiau Kristina laikosi požiūrio, jog viską mokant nebūtų įdomu gyventi. Vis tik verslumo gyslelė užkoduota jos genuose, mat tiek ji, tiek sesė Natalija sėkmingai suderina muzikinę veiklą su savais verslais.

„Tas verslumas, ko gero, mūsų genuose, nes tėvai visad mokino užsidirbti pačiai ir dalykų nedavimas lengva ranka išmokė mus suprasti, kiek kas kainuoja bei įvertini uždirbamų pinigų svorį. Tuo metu, kai buvom vaikai, pykdavom, kad mums reikia dirbti, kuomet mūsų kiemo draugai žaidžia lauke, o mes turim užsidirbti pinigus, bet būdavo smagu kišenėje turėti savo pinigų ir nuėjus į parduotuvę nusipirkti pačius skaniausius ledus, kokių tuo metu norisi", - laidoje atviraus moteris.

Kuomet Kristina atidarė savo vardo grožio saloną, ji pasinėrė į sveikatos priežiūros mokslus, baigė tarptautinę makiažo mokyklą bei tapo viena geidžiamiausių makiažo specialisčių. Tačiau ties tuo nesustodama, moteris neseniai pristatė savo sukurtą kosmetikos liniją, į kurią sudėjo kauptą patirtį, didelį dėmesį skiriant produktų sudėčiai.

„Patirtis, sukaupta grožio srityje, man padėjo išsirinkti ingredientus savo kosmetikai, padėjo padaryti apipavidalinimą, pačią idėją išgeneruoti. Dekoratyvinės kosmetikos rinkoje apstu, bet mes norėjom sukurti produktus su pridėtine verte: pavyzdžiui, lūpų blizgį su vitaminais. Siekėm praturtinti produktą sudėtimi, kad būtų ne tik gražu, bet ir naudinga", - teigs Kristina.

Kita laidos tema: naudotas automobilis ne iš turgaus, o iš salono

Anksčiau buvo įprasta automobilį pirkti turguje, tačiau dabar pirkėjų įpročiai keičiasi, nes kur kas saugiau automobilį įsigyti iš patikimų rankų. Būtent tokia veikla užsiima „BravoAuto", savo klientams siūlydami daugiau nei 300 transporto priemonių.

„Kiekvienam klientui suteikiame įvairias garantijas ir paslaugas, reikalingas automobilio įsigijimui. Pagrindinė žinutė, kad mes norime, jog vartotojas, kuris perka pas mus, jaustųsi saugiai, kad jeigu kažkas nutiktų, jisai žinotų kur kreiptis ir kur grįžti", - pasakos plėtros vadovė Augustina Černiauskaitė.

Nors įmonės kataloguose – daug skirtingų automobilių markių, visos transporto priemonės itin kruopščiai atrinktos, su detaliai užpildytais dokumentais apie istoriją, nuvažiuotą ridą ar atliktus remonto darbus.

Be to, kiekvienam įsigytam automobiliui suteikiama 12 mėnesių garantiją, o klientas turi galimybę įsigytą prekę per 21 dieną grąžinti, jeigu nuomonė pasikeistų.

„Visus automobilius mes griežtai peržiūrim, jie privalo turėti aiškią istoriją, jeigu mums yra įtartinumų, iš karto juos atmetam, jeigu automobilis turėjo įvykį, bet to nėra nurodyta dokumentuose – irgi atmetam.

Tikrinam draudimo sistemose, pas pačius gamintojus. Mūsų pagrindinis tikslas, kad klientas nejaustų skirtumo pirkdamas naują ar naudotą automobilį", - teigs pašnekovė.

Kita laidos tema: kodas, paslėptas interjero detalėse

Meniškos prigimties Ignita Nekrošiūtė, ieškodama savo namams išskirtinių interjero detalių, suprato, kad ši niša Lietuvoje dar neužpildyta. Taip prieš daugiau nei metus gimė parduotuvė „Codekus"

„Teko susidurti, kuomet ateini į parduotuvę ir matai joje jau dešimt metų stovintį tą patį daiktą. Tada pradėjau galvoti, o kur yra tie unikalūs daiktai? Tenka pakeliauti, atrasti daug gražių daiktų pasaulyje, bet kažkodėl jų Lietuvoje nėra. Tad verslo pirminė idėja gimė grynai iš pačios savo problemos, iš pajausto trūkumo", - laidoje pasakos moteris.

Pašnekovė neslepia, jog jos atėjimas į verslą buvo vingiuotas. Ignita daug metų praleido teatre, menuose, režisūroje, po to pasuko į filosofijos studijas ir tik tuomet, kai ėmė galvoti apie savo verslą, pabaigė verslo vystymo magistrą.

„Viskas prasidėjo nuo parodų, nuo išskirtinių daiktų ieškojimo. Sugalvotame pavadinime atsispindi reikšmė apie tai, kad kiekvienu daiktu mes galime koduoti savo aplinką, koduoti net tai, ką pasakom apie žmogų, dovanodami jam dovaną. Taip išsivystė visa parduotuvės koncepcija", - laidoje atviraus Ignita.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder