Kotryna Remeikaitė priėmė maisto nešvaistymo iššūkį: „Neplanuodami pirkinių kenkiate ir planetai, ir piniginei“

Rudenį, kai gėrybėmis iš daržų bei sodų dalijasi giminės ir pažįstami, išties sunku neperkrauti savo šaldytuvo su meile užaugintais vaisiais ar daržovėmis.

Prekybos tinklo maisto nešvaistymo iššūkį „Gaminu, neišmetu“ priėmusi ir savaitę visus likučius suvartoti bandžiusi maisto tinklaraštininkė Kotryna Remeikaitė pažymi, kad jai svarbiausia buvo įsivertinti galimybes, kiek ir ko ji su vyru gali suvalgyti, parduotuvėje nenuklysti nuo sudaryto pirkinių sąrašo ir palaikyti griežtą tvarką virtuvėje.

Tai padėjo ne tik žymiai sumažinti atliekų kiekį, bet ir sutaupyti. 

Nuostoliai – tik sezoniniai produktai

Maisto tinklaraščio „Ko nors skanaus“ autorė Kotryna Remeikaitė prieš savaitę priėmė  mestą iššūkį sekti išmetamo maisto kiekius ir juos kiek įmanoma sumažinti.

Po savaitę trukusio išbandymo vilnietė prisipažino, kad sunkiausia buvo tai, jog iššūkis mestas daržovių sezono įkarštyje, kai visko labai daug  dėžės močiutės prikrautų pomidorų, cukinijų, paprikų ir kitų daržovių.

Visko norisi, o galimybės viską suvartoti per trumpą laiką – ribotos.

„Teko griežčiau planuoti, ką galime suvalgyti anksčiau, o kas dar gali palaukti savo eilės.

Supratau, kad reikia labiau jausti saiką kraunantis daržoves iš močiutės daržo – viskas taip šviežia ir skanu, visko taip norisi, tad sunku nepervertinti savo galimybių“, – prisipažįsta K. Remeikaitė.

Maisto entuziastė pasakoja, kad didelių problemų dėl maisto išmetimo jos namuose nebuvo ir anksčiau, tačiau apsidžiaugė gavusi iššūkį, nes nutarė dar labiau pasistengti bei geriau apgalvoti pirkinius.

Be to, stebint, kiek ir ko suvartojama, o ko tikrai namuose per daug, galima aiškiau pamatyti dėsningumus ir ištaisyti klaidas: „Jau keletą metų esu įpratusi planuoti savaitės meniu, pagal kurį susiperku produktus.

Tačiau dabar pastebėjau, kad visi nuostoliai yra sezoniniai produktai: viena apkartusi cukinija, viena suvytusi morka ir saujelė pamirštų gervuogių.

Jų tokiu metu valgome gausiai, nes labai mėgstame šviežias daržoves, be to, kai žinai, kad žiemą jos nebebus tokios šviežios, vis kyla noras jų atsivalgyti.“

Neplanuodami pirkinių skriaudžiame ir piniginę, ir planetą 

Tinklaraštininkė sako seniai atkreipusi dėmesį į maisto nešvaistymo problemą ne tik dėl to, kad besaikiu vartojimu kenkiame gamtai, bet ir todėl, kad vartojant visko tiek, kiek reikia, galima nemažai sutaupyti. 

„Stengiuosi, kad nereikėtų nieko išmesti, o jei surandu besibaigiančio galiojimo produktų, tai arba juos greitai suvartoju, arba užšaldau.

Todėl svarbu produktus šaldytuve išsidėlioti permatomose talpose pagal šviežumą, kad anksčiausiai pirkti produktai būtų priekyje ir juos lengvai pasiektume.

Tada visada pamatai, ką turi ir ką reikia greičiau panaudoti“, – dalinasi patirtimi mergina.

Pasak Kotrynos, niekada nereikia skubėti išmesti maisto, net jei skaičiai ant pakuotės rodo šios dienos datą.

„Pasikliaunu savo uosle ir skoniu. Juk pienas nesugenda tą pačią akimirką, kai baigiasi nurodyta data. 

Be to, pastebėjau, kad dažniausiai į šiukšlinę savaitės pabaigoje keliauja tas produktas, kurio pirkinių sąraše nebuvo“, – pasakoja Kotryna 

Maisto tinklaraštininkė gamina daug maisto, ruošdama receptus savo sekėjams – ar įmanoma viską po to suvalgyti?

Kotryna džiaugiasi, kad mėgstama jos veikla neprisideda prie maisto švaistymo probemos. „Patiekalai, kuriuos gaminu kurdama turinį tinklaraščiui,

taip pat būna iš savaitės meniu plano, tad viską suvalgome.

Pagarba maistui ir jo nešvaistymas man buvo diegiamas nuo vaikystės, tad džiaugiuosi, kad jaučiu atsakomybę už tikslingą jo vartojimą“, – sako K. Remeikaitė.  

remeikaite

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Sidebar placeholder