Mūsų protėviai tikėjo, kad kiekvienuose namuose gyvena jų dvasia – naminukas. Ir iš visų jėgų stengėsi nesupykdyti „šeimininko“. Juk įžeistas naminukas kerštaus.
Tikslūs jo nepasitenkinimo požymiai yra dingę ar visiškai netikėtose vietose rasti daiktai. Ypač arbatiniai šaukšteliai ir kojinės be poros. O taip pat čežėjimas ir atodūsiai, sklindantys nakties metu.
Naminukas pergyvena dėl mūsų gerovės, todėl elgiasi kaip griežtas tėvas. Labiausiai jį liūdina barniai namuose, nešvarūs indai, palikti nakčiai, ir peiliai ant stalo.
Antroji priežastis – ezoterinė
Mistikos mokslų žinovai tvirtai įsitikinę, kad iš vakaro paliktos nešvarios lėkštės pritraukia ir maitina negatyvą, kas pranašauja nevaloms daugybę įvairiausių bėdų.
Sutuoktiniai gali susidurti su pykčiais ir neištikimybe. Nešvarūs puodeliai lemia pinigines problemas ir nesėkmę reikaluose. Samtis, paliktas puode per naktį, pranašauja neturtą. Daug nešvarių šaukštų ir šakučių – apkalbos ir skandalai darbe.
Netekėjusi mergina, kurios kriauklėje nakvoja nešvarūs indai, atstums ir baugins visus vyriškius. Ją taip pat gali užkankinti nemiga arba miegas bus neramus.
Faktą, kad visa išvardinta turi realų pagrindą, patvirtina fengšui bei bioenergetikos specialistai ir net psichologai. Ne veltui anglų kalboje yra žodis mess, kuris gali būti verčiamas kaip „netvarka“ ir „nemalonumai“. Šios sampratos tarpusavyje susijusios.
Verta paminėti ir tai, kad patikima apsauga nuo tamsiųjų jėgų nuo senovės buvo laikomi ypatingi „apsauginiai“ augalai būste. Prie jų drąsiai galima priskirti ir paprastą naminį alijošių, kukliai stovintį ant tavo palangės.
Trečia priežastis, objektyvi
Reikia pažymėti, kad yra ir absoliučiai racionalių priežasčių nepalikti nešvarių indų nakčiai. Juk be piktųjų dvasių maisto likučiai kriauklėje vilioja vabzdžius.
O taip pat yra palanki terpė daugintis ligas sukeliančioms bakterijoms.
Ypač tai tampa aktualu vasaros periodu, kai dėl aukštos temperatūros mikrobų dauginimosi greitis padidėja keliskart. Taipogi neverta pamiršti, kad žymiai paprasčiau išplauti keptuvę ar puodą iš vakaro, nelaukiant, kol prie jų pridžius maisto likučiai.
„Kai jūs tvarkote namus, jūs taip pat tvarkote savo gyvenimą ir net savo praeitį,“- teigia japonės Mari Kondo racionalaus tvarkymosi principas. „Kur tvarka, ten ir laimė“,- antrina jam liaudies išmintis.
Ir jei kažkokie prietarai padeda mums susitvarkyti virtuvę ir gyvenimą, tapti truputį laimingesniais ir išvengti bėdų, reiškia, ne tokie jau jie ir blogi. Linkime jums švaros ir tvarkos virtuvėje, sveikatos, džiaugsmo ir geros nuotaikos, mieli skaitytojai!
Rašyti komentarą