Kodėl vieniems finansų srityje šypsosi sėkmė, o kitiems nuolat trūksta pinigų?

Tikriausiai visi nors kartą yra patyrę, ką reiškia gyventi nuo atlyginimo iki atlyginimo. Nemaloni situacija neretai skatina pasižadėti, jog nuo kito mėnesio savo biudžetą imsite planuoti atsakingiau. Ir vis dėlto kai kuriems tai taip ir lieka tik pažadais...

Kokios gali būti priežastys, kad vieniems finansų srityje šypsosi laimė, o kiti niekaip nesuduria galo su galu? Apie tai pasišnekėti jau šį šeštadienio rytą pakvies TV3 laida „Tvarumo istorijos“.

Restoranų versle besisukanti Živilė Cirtautaitė laidoje prisipažins, jog finansinio raštingumo žinios jos gyvenime ypatingą vaidmenį suvaidino, kai gimė vaikai.

Moteris tuo metu nusprendė nebegrįžti į patogią samdomo darbo kėdę banke ir įkūrė nuosavą verslą.

Ž. Cirtautaitė tvirtins, jog pinigų taupymo įgūdžius ji stengėsi ugdyti jau nuo pat studijų laikų ir anksčiau laiko neišleisdavo tėvų jai skirtų kišenpinigių.

Vėliau tvirtesnį žinių bagažą šioje srityje jai pavyko sukaupti savo darbovietėje banke, kurioje dirbo asmeninių finansų planavimo specialiste.

Būtent tada ji ėmė svajoti ir apie nuosavo verslo kūrimą, pradėjo taupyti pinigus ateičiai.

Anot Živilės, santaupas ji kaupė nenumatytiems gyvenimo atvejams, taip pat pragyvenimui pradiniame verslo kūrimo etape.

Ir vis dėlto Živilė įsitikinusi, kad finansiškai raštingas žmogus nebūtinai yra visko sau gailintis taupuolis: „Manau, kad finansiškai raštingas žmogus geba ir patenkinti savo poreikius, ir save palepinti, ir pasiruošti nenumatytiems atvejams, nes visa tai daro sąmoningai.“

Živilė laidoje prisipažins esanti gan emocionalus žmogus, todėl lygiai taip pat, kaip dauguma kartais pasiduoda pagundoms ir mėgsta save apdovanoti nebūtinai pačiais reikalingiausiais malonumais.

Vis dėlto visa tai ji daro pirmiausia atsižvelgusi į savo finansinę situaciją. Be to, moteris kiekvieną mėnesį nuo savo gaunamų pajamų į šalį atsideda bent 10 proc. sumos.

Asmeninių finansų ekspertė Sigita Strockytė-Varnė paantrins, jog finansinio raštingumo žinios bei įgūdžiai žmogaus gyvenimo kokybę keičia iš esmės: „Žmogus, kuris geba valdyti savo finansus, geba užsitikrinti finansinį saugumą ir daug ramiau miega, mažiau nerimauja.

O kai žmonės jaučiasi saugūs, jų sprendimai, susiję su finansais, yra ženkliai racionalesni.“

Organizatorių nuotr.

Daugiau apie tai, kaip teisingai valdyti savo asmeninius finansus, – jau šį šeštadienį 9.30 val. laidoje „Tvarumo istorijos“ per TV3 televiziją.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder