Keturi gražūs gestai, kurie iš tikrųjų yra manipuliacijos

Būkite atidūs: žmogus, kuris juos naudoja, iš tikrųjų nėra jums toks draugiškas, kokiu dedasi. Štai keturi požymiai, kurie parodo, kad manipuliatoriaus šypsena yra dirbtinė, o jis pats groja jūsų jausmais kaip smuiku.

 

Dovanų prakeiksmas Vienam vaikinui mergina padovanojo brangias ausines, kurios jam buvo visai netinkamos ir nepatogios.

Kiekvieną kartą, kai jie susitikdavo treniruoklių salėje, ji sakydavo: „Kaip gaila, kad nenešioji tų ausinių, kurias tau padovanojau. Jos kainavo 150 eurų!“ Ir kiekvieną kartą vaikinas pasijusdavo nusikaltęs.

Benjamino Franklino efektas

Benjaminas Franklinas turėjo politinį oponentą, kuris jį aršiai kritikuodavo.  B. Franklinas prisiminė seną citatą: „Tas, kuris padarė tau paslaugą, padarys ir kitą mieliau už tą, kuriam tu pats padėjai.“

Jis pasiskolino iš oponento retą knygą ir grąžino ją po kurio laiko su mielu dėkingumo laiškeliu. Taip seni priešai tapo gerais draugais.

Prašydami kito paslaugos, pagalbos, patarimo ar informacijos, jūs išreiškiate pasitikėjimą juo. Paslaugų variantų gali būti labai įvairių. Padėti mes prašome tų žmonių, kuriais pasitikime ir kuriuos vertiname.  Į svetimą niekas nesikreipia. Čia yra spąstų esmė.

„Nieko nebuvo, tau tik pasirodė!“

Šis manipuliacijos būdas buvo puikiai pavaizduotas 1938 m. pastatytoje pjesėje „Dujinė šviesa“. Pjesės herojus norėjo kontroliuoti savo žmoną, kad ji taptų paklusni. Kai jos nebūdavo, jis perstatydavo namuose daiktus, paskui sumažindavo visų lempų šviesą ir kiekvieną kartą sakydavo, kad nieko nebuvo, jai tik pasirodė.

Ir dar paklausdavo, ar ji neserga. Galiausiai žmona pati pradėjo tikėti, kad kraustosi iš proto. Tai žiauri manipuliacijos forma, kai auka taip iškankinama, kad pradeda abejoti savo realybės suvokimu. 

Ši taktika naikina pačią aukos asmenybę, rašo portalas „Cluber“. Nuo tokio manipuliatoriaus reikia bėgti kuo toliau.

„Duonos trupinėlių“ taktika

Šia taktika naudojasi manipuliatoriai, kurie nori suvilioti, bet neprisiimti jokių įsipareigojimų. Jie būna mieli ir nuostabūs, bet kiekvieną kartą, kai norite suartėti su jais iš tikrųjų, jie iškart atsitraukia. Vyksta tarsi žaidimas. Manipuliatorius kviečia: „Ateik pas mane!“, o kai prieinate, jis klausia: „Kas tu toks? Aš tavęs nepažįstu!“

Kaip atskleidžia šios taktikos pavadinimas, manipuliatorius barsto trupinius, kad jūs kaip paukščiai susidomėtumėte juo ir prisiartintumėte, bet iš tikrųjų jūs jam nereikalingi.

Reziumė atminčiai

Keturi apgaulingai gražūs gestai, kurie iš tikrųjų yra manipuliacijos.

1. Prašymas padaryti paslaugą kaip būdas patikti. Saugokitės Beno Franklino efekto.

2. Dovanų dovanojimas, stengiantis įteigti, kad dabar jūs – „skolingi“.  Žmonės iš prigimties būna linkę atsilyginti.

3. Manipuliatorius apsimeta, kad viskas yra gerai ir nėra jokių problemų. Jis verčia jus abejoti savo adekvatumu ir įdiegia menkavertiškumo jausmą.

4. Žmogus rodo jums lygiai tiek dėmesio, kiek reikia jūsų susidomėjimui išlaikyti. Jis maitina jus „duonos trupinėliais“ ir pažadais, kurių net nesiruošia vykdyti.

Archyvų nuotr.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder