Pavojingos vietos

Kelia mirtiną pavojų: įvardyti pavojingiausi planetos gamtos stebuklai

Daugybė turistų lankomų vietų, kurios, turistų manymu, yra visiškai saugios, iš tiesų gali kelti didelį pavojų jų gyvybei. O kalbant apie gamtos vietoves, pavojus gali būti susijęs su bet kuo - nuo nuodingų garų iki mirtino karščio.

Dienraštis "Daily Mail" sudarė devynių pavojingiausių pasaulio gamtos objektų, prie kurių turistai turėtų artintis itin atsargiai, sąrašą.

1. Darvazos krateris, Turkmėnistanas.

Liepsnojantis dujų krateris, pramintas "Pragaro vartais", yra 30 m gylio ir 40 m pločio krateris, susidaręs Sovietų Sąjungai vykdant gamtinių dujų gręžimo darbus.

Dėl to viršutiniai dirvožemio sluoksniai sugriuvo į požeminį urvą ir atsivėrė didelė skylė, pripildyta dujų.

Geologai, norėdami išvengti vietos gyventojų ir gyvulių apnuodijimo dujomis, ją padegė.

Jie manė, kad gaisras užges per kelias savaites, tačiau krateris dega jau beveik 50 metų.

2013 m. lapkričio mėn. kanadietis mokslininkas Džordžas Kuronis (George Kourounis) atrado, kad unikalios bakterijos išgyvena kraterio dugne nepaisant aukštos temperatūros.

Image removed.

Norėdamas paimti dirvožemio mėginius DNR analizei, G. Kurunis ir jo komanda per liepsnojančią duobę nutiesė ugniai atsparius lynus, kad galėtų ten nusileisti dėvėdamas termoapsauginį kostiumą su autonominiu oro rezervuaru.

Kasmet čia plūsta tūkstančiai turistų, norinčių padaryti ugnies nuotraukų iš išorės.

Nors krateris yra viena pagrindinių Turkmėnijos turistų traukos vietų, jis taip pat blogina aplinkos būklę, nes į atmosferą išskiria didžiulius kenksmingo metano kiekius.

2. Naikos krištolinis urvas, Meksika.

Šis urvas yra 300 metrų gylyje po Naikos miestu (Čihuahua valstija).

Švino ieškojusių dviejų kalnakasių atrasti stulbinamai balti gipso selenito blokai per šimtus tūkstančių metų augo sraigės greičiu, o kai kurie iš jų dabar yra daugiau kaip 9 metrų aukščio.

Šie dariniai susiformavo, kai perkaitintas vanduo ėmė aušti ir prisipildė gipso - laikui bėgant vandenyje susidarė kristalai.

Vienas iš pagrindinių iššūkių, su kuriais susiduria mokslininkai, norintys tyrinėti Naiku, yra karštis.

Dėl šalia kristalų urvų esančio karšto šaltinio temperatūra čia yra per aukšta, todėl žmonės kristalų kameroje gali išbūti ne ilgiau kaip dešimt minučių. 

Image removed.

Kanados mokslininkas Kurunis yra vienas iš nedaugelio, išdrįsusių įeiti į urvą: "Temperatūra viduje siekia 50C, o santykinė oro drėgmė artėja prie 100 proc.

Kad galėtume įeiti į urvą ir atlikti trumpus tyrimus, turėjome dėvėti specialius kostiumus, pripildytus ledo."

3. Kawah Ijen ugnikalnis ir sieros kasykla, Indonezija.

Image removed.

Rytų Javoje esančiame ugnikalnyje tirpsta didžiausias pasaulyje rūgštus vulkaninis kraterio ežeras, garsėjantis turkio spalva.

Šis aktyvus ugnikalnis taip pat žinomas dėl turtingų sieros telkinių, kurie išgaunami karjeruose.

Ijen išsiveržimai yra labai pavojingi, nes kyla pavojus, kad ežeras išdžius ir susidarys katastrofiški laharai - naikinančios purvo nuošliaužos ugnikalnio šlaituose.

Kavos plantacijos dengia didžiąją dalį Ijen kalderos dugno, o turistus traukia kriokliai, karštosios versmės ir nuostabūs ugnikalnio peizažai.

Tačiau svarbu žinoti, kad Ijen ugnikalnio teritorijoje dirbančių žmonių gyvenimo trukmė yra trumpa dėl atšiaurių sąlygų, su kuriomis jie kasdien susiduria kasyklų gelmėse.

Jie dėvi tik marškinėlius ir kelnes, nepaisant skleidžiamų nuodingų dūmų ir to, kad išlydyta siera įkaista iki daugiau nei 115C.

Jie taip pat turėtų vengti mirtinai pavojingo turkio mėlynumo ežero, užimančio didžiąją dalį kraterio dugno, nes jis sudarytas iš beveik grynos sieros rūgšties ir akimirksniu pražudo kiekvieną, kuriam nepasisekė į jį įbristi.

4. Plyšių kanjonai, Siono nacionalinis parkas, JAV.

Šio Jutos valstijoje esančio nacionalinio parko plytiniuose kanjonuose 2015 m. dėl staigaus potvynio žuvo septyni keliautojai.

Aukos kartu keliavo į vienos dienos išvyką siauruoju Keyhole kanjonu - sudėtingu maršrutu, kuriuo reikia plaukti per kelis vandens telkinius ir leistis stačiais šlaitais.

Nors grupė buvo gavusi leidimą keliauti, tuo metu galiojo orų perspėjimai, o Nacionalinė meteorologijos tarnyba prognozavo 40 proc. lietaus tikimybę ir staigių potvynių riziką.

5. Kaaterskilo krioklys, Niujorkas, JAV.

Image removed.

Šis krioklys laikomas vienu pavojingiausių gamtos stebuklų pasaulyje, pastaraisiais metais jame žuvo daug žmonių, įskaitant ir bandžiusius pasidaryti asmenukę.

Niujorko valstijos Aplinkos apsaugos departamentas stengėsi imtis priemonių, kad sumažintų žuvusiųjų skaičių.

Tačiau nepaisant to, kad įrengta apžvalgos aikštelė, turėklai, įspėjamieji ženklai ir tiltas, nerimaujama, kad ši vietovė vis dar yra pavojinga vieta tiems, kurie tikisi gerai nusifotografuoti.

6. Danakilo dykuma, Etiopija.

Image removed.

Tai viena ekstremaliausių mūsų planetos gamtinių vietovių, kuri net vadinama "žiauriausia vieta Žemėje".

Nepaisant galingų ugnikalnių, aukštos temperatūros, nuodingų dujų ir pavojingų sausumos masyvų, ji vis dar traukia ekstremalius turistus.

Į šią vietovę, kuri laikoma viena nestabiliausių vietų planetoje, drąsius keliautojus kviečia daugybė nuotykių kelionių kompanijų.

Viena iš pagrindinių lankytinų vietų čia yra didžiulis sieros ežeras.

Afrikiečiai jį praminė Geltonuoju ežeru dėl ryškios spalvos - šį reiškinį sukelia didelis sieros kiekis vulkaniškai aktyviame regione.

Kita lankytina vieta - Erta Ale, nuolat išsiveržiantis bazalto skydo ugnikalnis su aktyviu lavos ežeru. Viena iš jo duobių vadinama "vartais į pragarą".

Netoliese plyti neįtikėtinos druskos lygumos - kadangi ten mažai gyvybės (dėl druskos žūsta augmenija), Danakilas atrodo dar svetimesnis.

7. Khumbu ledynas, Nepalas.

Iš viso Everesto maršruto naujienų antraštėse dažniausiai minimas Khumbu ledokritis, kai kalbama apie pavojus, kylančius jį kertant.

Tai pavojinga, nuolat besikeičianti ledo erdvė, verčianti alpinistus judėti per plyšius ant trapių kopėčių, po didžiuliais kabančiais ledynais, kurių aukštis gali siekti iki 10 aukštų.

Nors keli alpinistai čia žuvo įkritę į plyšius, didžiausią pavojų šioje vietovėje kelia lavinos.

8. Trolltunga, Norvegija.

Image removed.

Trolltunga, kas išvertus reiškia "trolių liežuvis", tapo viena populiariausių Norvegijos lankytinų vietų "Instagram" eroje.

Įspūdingas liežuvio formos uolos darinys kyšo 700 metrų aukštyje virš putojančio mėlyno ežero, ir daugelis žmonių nori užlipti į jo galą, kad galėtų nusifotografuoti.

Tačiau Norvegijos gelbėjimo tarnybos dažnai kviečiamos į Trolltungą, nes daugelis turistų lipa ten fotografuotis tinkamai nepasiruošę ilgam kopimui.

Čia taip pat užfiksuotos kelios turistų mirtys.

9. Mirties urvas, Kosta Rika.

Image removed.

Nuo įėjimo jis atrodo beveik kaip įprastas urvas, su uolų kupolu ir aplink įėjimą išsibarsčiusiais lapais.

Mirtinomis kaukolėmis ir kryžminiais kaulais papuoštas įspėjamasis ženklas su užrašu: "Pavojus!

Už šios vietos pašaliniams asmenims įeiti draudžiama".

Cueva de la Muerte yra Recreo Verde turistiniame komplekse. Jos gylis vos 2 ir 3 metrai, todėl ji akimirksniu nužudo bet kokį į ją patekusį padarą.

Mat urve yra daug anglies dvideginio, o tai beveik akimirksniu gali sukelti sąmonės netekimą, po kurio sustoja kvėpavimas.

Laimei, paprastai žmonės ten miršta retai, nes urvas per mažas, kad jame tilptų, o įspėjamieji ženklai atlieka savo darbą.

Tačiau gyvatės, paukščiai, graužikai ir kiti maži gyvūnai greitai žūsta, kai užklysta į vidų, galbūt ieškodami maisto.

Tiksliai neaišku, koks yra šių dujų šaltinis, tačiau kai kurie mokslininkai teigia, kad jos yra vulkaninės kilmės.

Image removed.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder