Kava pagerina smegenų veiklą ir prailgina gyvenimą - tyrimas

Kava stabdo dviejų toksiškų baltymų, susijusių su Alzheimerio ir Parkinsono ligomis, kaupimąsi smegenyse.

Daugybė tyrimų parodė, kad geriant kavą ilgėja gyvenimo trukmė, gerėja smegenų veikla ir kovojama su kai kuriomis labiausiai paplitusiomis ligomis.

Kaip rašo "Inc", Džono Hopkinso universitete atliktas tyrimas parodė, kad tyrimo dalyviams duodant išgerti kofeino tabletę, jie geriau atliko atminties testus.

"Visada žinojome, kad kofeinas gerina pažintines funkcijas, - sakė pagrindinis autorius.

Kito didelio masto tyrimo, kuriame dalyvavo beveik 500 000 suaugusių britų, metu nustatyta, kad tie, kurie per dieną išgerdavo bent du-tris puodelius kavos, turėjo "maždaug 10-15 proc. mažesnę tikimybę mirti".

Kanadoje atlikto tyrimo metu nustatyta, kad kavos skrudinimo metu susidaranti cheminė medžiaga fenilindanas stabdo dviejų toksiškų baltymų, kurie yra susiję su Alzheimerio ir Parkinsono ligomis, kaupimąsi smegenyse.

"Kavos vartojimas turi tam tikrą ryšį su rizikos mažinimu", - sakė vienas iš tyrimo autorių.

Kitame tyrime buvo analizuojami beveik 350 000 žmonių įpročiai ir nustatyta, kad tie, kurie gėrė daug kavos, turėjo 30 proc. mažesnę tikimybę mirti nuo bet kokios priežasties nei tie, kurie šio gėrimo negėrė.

Be to, Amerikos širdies asociacijos (American Heart Association) užsakymu atlikto tyrimo metu nustatyta, kad su kiekvienu papildomu kavos puodeliu per dieną širdies nepakankamumo ar insulto rizika sumažėjo 8 proc.

Kitos naujienos apie kavą

Specialistai patarė negerti kavos iš karto pabudus. Jie pažymėjo, kad ką tik prabudusio žmogaus organizme streso hormono - kortizolio - lygis yra didžiausias, o kava skatina jo gamybą.

Jų nuomone, gėrimą geriau gerti tada, kai kortizolio lygis sumažėja. Mokslininkai padarė išvadą, kad kavos gėrimas tuščiu skrandžiu lemia tai, kad padidėja skrandžio rūgšties gamyba.

Tyrėjai pažymėjo, kad kai kuriems žmonėms rūgšties gamybos padidėjimas nesukelia diskomforto, o kiti jį gali jausti.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder