Kaip pradėti dieną - auksinės ryto taisyklės

Daugelis svajoja gyvenime sulaukti sėkmės, praturtėti ir išgarsėti. Norint kad tai pasisektų, reikia sužinoti paslaptis tų, kuriems tai kadaise pavyko. Įdomu, dauguma pasaulio galingųjų kasdieninės sėkmės garantu laiko tinkamą dienos pradžią. Jie turi savo unikalias ryto procedūras, kurios suteikia energijos visai dienai, užtikrindamos gebėjimą susikaupti, proto aiškumą ir puikų veiklos rezultatą. Visos tos auksinės taisyklės nėra didelė paslaptis. Tai kokios gi jos?

Jokio žadintuvo

Mus supančios gamtos nubudimas - kai kas ypatinga. Užuot ryte atsibudus nuo šaižaus žadintuvo garso, dieną geriau pradėti skambant melodingoms paukščių giesmėms ir ošiant medžiams. Iškart nusiteiksite pozityviai visai dienai.

Kai atsibundate patys, nežadinami, leidžiate organizmui prisitaikyti prie savo natūralaus ritmo. Organizmas žino, kada laikas atsibusti, o kada - miegoti, ir laikydamiesi šių natūralių dėsningumų galite pagerinti savo bendrą sveikatos būklę ir savijautą.

Natūralus nubudimo laikas gali padėti sureguliuoti paros ritmus, vidinį laikrodį, kuris reguliuoja miego ir būdravimo ciklą bei suteikti energijos, būtinos laukiančiai dienai.

Kai kurie daug pasiekę žmonės, pavyzdžiui „Amazon" įkūrėjas Džefas Bezosas (Jeff Bezos) ir garsi žurnalistė Ariana Hafington (Arianna Huffington) teigia, kad miega ne mažiau kaip 8 valandas ir atsibunda be žadintuvo.

Pamėginkite prieš miegą atitraukti užuolaidas, kad galėtumėte matyti ryto šviesą, arba nusistatykite tylų žadintuvą, kurio garsas palaipsniui stiprėja, imituodamas natūralų nubudimą. Natūraliai nubusti - būtent tai, ko reikia norintiems iš lovos išlipti „ta" koja.

Viską pasiruošti iš vakaro

Pavyzdžiui, buvęs „American Express" generalinis direktorius Kenetas Šeno (Kenneth Chenault) vakarus leidžia ruošdamasis kitai dienai, kad rytas liktų laisvas svarbesniems reikalams.

Jeigu norite, kad rytas būtų lengvas, vakare iki smulkmenų apgalvokite, kuo rengsitės. Paskui pasiruoškite visus drabužius, aksesuarus ir avalynę. Taip pat reikia susikrauti rankinę ir pasiruošti valgį. Kad ryte galėtumėte ramiai pasimėgauti karšta kvapnia kava ar arbata, taip pat viską pasiruoškite, kad ryte liktų tik paspausti kavavirės mygtuką arba įjungti viryklę vandeniui užvirinti.

Pradėkite dieną malda

Tikintieji gali pradėti dieną padėkos malda ir apmąstymais. Tai iškart nuteikia pozityviai ir padeda našiai dirbti visą dieną. Yra žmonių, kurie rytą skiria bendravimui su savimi - rašo dienoraštį. Visi šie įpročiai žmoguje ugdo ramybės ir kryptingumo jausmus. Ramūs apmąstymai padeda geriau suformuoti tikslus ir nusistatyti prioritetus.

Atsisakyti kavos

Priešingai paplitusiai nuomonei, kofeino vartojimas iš ryto gali neigiamai paveikti jūsų sveikatą ir nusiteikimą. Sėkmės lydimi žmonės pataria iš ryto išgerti stiklinę vandens, o vėliau, jau kai ką nuveikus, apdovanoti save šiuo puikiu gėrimu. Tai padeda sumažinti nervingumą ir nerimastingumą, išvengti galvos skausmo. Taip pat kava gali trukdyti įsisavinti daugelį naudingų medžiagų ir skatinti raukšlių susidarymą bei kitas odos problemas.

O stiklinė vandens, priešingai, padės papildyti per naktį sumažėjusias skysčių atsargas, paspartinti medžiagų apykaitą, pagerinti virškinimą, sudrėkinti odą. Taip pat vanduo naudingas kovojant su nuovargiu ir įvairiomis infekcijomis. Pakankamai vartoti skysčių yra svarbu sąnariams sutepti ir raumenų amortizacijai. Ryte išgertas vanduo palengvina sąnarių, nugaros ir galvos skausmą, kurių priežastis - dehidratacija.

Paimkite knygą

Vietoj telefono ar planšetinio kompiuterio iš ryto geriau atsiversti knygą. Pavyzdžiui, tokį įprotį turi buvęs JAV prezidentas Barakas Obama (Barack Obama). Dieną pradėję keliomis gerai knygai skirtomis minutėmis pamaitinsite savo protą, praplėsite akiratį ir dienos skubai dar neprasidėjus pakurstysite kūrybinį potencialą.

Kad ir kokia tai būtų literatūra - grožinė, mokslo populiarinimo ar saviugdos, įsigilinimas į knygą nuteikia pozityviai, užtikrina proto aiškumą ir nusiteikimą laukiantiems darbams. Be to, skaitymas stimuliuoja smegenis, padėdamas ugdyti dėmesingumą ir gerinti atmintį.

Pasivaikščiojimas su augintiniu

Pavyzdžiui, garsioji televizijos laidų vedėja Opra Vinfri (Oprah Winfrey) ir visame pasaulyje žinoma trenerė Džiliana Maikls (Jillian Michaels) rytais būtinai eina pasivaikščioti su savo keturkojais. Tai ne tik papildomas fizinis aktyvumas, bet ir psichoterapija.

Ėjimas išjudina medžiagų apykaitą ir dėl to didėja energingumas bei gerėja širdies ir kraujagyslių sistemos sveikata. Bendraujant su augintiniu mažėja stresas ir nerimas, nes laikas, praleistas su gyvūnu, kaip žinoma, padeda išsiskirti oksitocinui, „geros savijautos" hormonui. Be to, buvimas gryname ore gamtos apsuptyje „perkrauna" mintis, padeda aiškiau mąstyti ir nusiteikti laukiančiai dienai.

Susidraugaukite su šalčiu

Šalčio terapija, taip pat vadinama krioterapija arba šalto vandens terapija - tai žemų temperatūrų poveikis kūnui gydymo tikslais. Pavyzdžiui, verslininkas Timas Ferisas (Tim Ferriss) garsėja tuo, kad rytais maudosi po lediniu dušu. Šalčio procedūros spartina medžiagų apykaitą ir padeda mažinti svorį, gerina miego kokybę ir suteikia energijos. Žinoma, šis būdas tiks ne visiems, čia būtina pasitarti su gydytoju.

Laikykitės toliau nuo telefono

Vos prabudus tiesti ranką į telefoną ir pradėti naršyti socialiniuose tinkluose - blogiausia dienos pradžia. Elektroniniai prietaisai - tabu! Pirma, jie atitraukia nuo svarbesnių darbų, antra, pavagia daugybę laiko, o trečia, formuoja nuolatinį nerimastingumą, kuris mažina savivertę ir atitinkamai produktyvumą.

Pasitikti saulę

Kai kurie nemažai nuveikę žmonės kaip „Apple" vykdomasis direktorius Timas Kukas (Tim Cook) ir buvusi pirmoji ponia Mišelė Obama (Michelle Obama) prabunda gerokai prieš saulėtekį, ir ramiai ir produktyviai leidžia laiką iki dienos pradžios.

Nubudimas iki saulėtekio gali būti naudingas sveikatai: keliantis su saule arba prieš jai patekant didėja gebėjimas sutelkti dėmesį ir darbo našumas, taip pat tai gali padėti sumažinti ir stabilizuoti cukraus kiekį kraujyje, o tai savo ruožtu gerina miegą. Taip pat ankstyvas nubudimas padeda palaikyti hormonų pusiausvyrą ir kovoti su depresinėmis nuotaikomis. Žinoma, „pelėdos" kažin ar su tuo sutiks...

Maitintis reikia tinkamai

Šiandien kas tik nekalba ir nerašo apie taisyklingą mitybą... Vis dėlto būtent tinkami pusryčiai padės pagerinti nuotaiką, pasikrauti energijos, kad galėtumėte našiai dirbti visą dieną. Svarbu priminti, kad idealių sveikų pusryčių pagrindas turi būti neapdoroti maisto produktai ir išlaikomas makronutrientų (angliavandenių, baltymų ir naudingų riebalų) balansas.

Laikytis tokių paprastų taisyklių, padedančių našiai dirbti ir siekti numatytų tikslų, tikrai kiekvienam yra pagal jėgas.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder