Kaip iš paniurėlio tapti laimingu: šios praktikos pakeis jūsų gyvenimą

Daugelis žmonių konstatuoja: kiek daug negatyvo aplinkui; kiek daug blogų, savanaudiškų, piktų žmonių!; kiekviena diena kupina streso; per tą lėkimą nieko neįmanoma suspėti!; svajonės lieka svajonėm, būkim realistais...

Tikriausiai prisimenate ir seną posakį „pats savo laimės kalvis“, ir daugelis jūsų net patvirtintumėte, kad taip ir yra – mes savo laimę kuriame patys, tačiau būna, kad „pučia nepalankūs vėjai“, o kitam sekasi, nes „gerai iškrito kortos“ ar apdovanojo likimas.

Tiesa ta, kad tai, kaip gyvenate, yra jūsų paties sprendimas: kaip reaguojate, kaip vertinate, ką galvojate, ką turite ar ko neturite.

Jeigu atpažinote bent dalelę savęs ir norite pokyčių – skaitykite toliau.

Medituokite

Jeigu jaučiate, kad jūsų gyvenime tiek daug visko ir tuo pačiu – mažai apčiuopiamų, vertingų dalykų ir tai puikiai suvokiate, pirmas žingsnis, kuriuo galite pradėti kelionę į kitokį save – tai meditacija.

Su kiekvienu meditacijos seansu, šaršalo galvoje vis mažės ir jūs pradėsite girdėti save, labiau suvokti, ko jūs norite, ko reikia, kad norai pildytųsi, susikaupti ir susikoncentruoti siekiant savo tikslų bus paprasčiau.

Medituoti galima tyloje ar grojant meditacinei muzikai, žvelgiant į žvakės liepsną, susikoncentravus į kvėpavimo procesą (kaip įkvėpiama ir iškvėpiama) ar į įsivaizduojamą tašką, priimant ir paleidžiant vis atsirandančias mintis.

Jeigu norisi išbandyti, tačiau nežinote, nuo ko pradėti, pabandykite meditaciją su gidu.

Youtube kanale taip pat yra puikių meditacijų su gidu, paaiškinančių, ką ir kaip daryti – tereikia pasiskirti ramią vietą ir laiką, patogiai, tiesia nugara įsitaisyti, ir sekti gido nurodymais.

Dėkingumo praktikos

Kažkas vis nuolat suerzina, nevyksta taip, kaip turi vykti? O ar pastebite, kas gera jums nutiko per dieną?

Dėkingumo praktikos – tai momento užfiksavimas ir padėkojimas už jį.

Visai nesvarbu, į ką nukreiptumėte dėkingumą, – į Visatą, gyvenimą, likimą, Dievą, – kasdien padėkokite už mažus ir didelius dalykus: „dėkoju už saugumą ir galimybę vaikus migdyti tyliuose, saugiuose ir mieluose savo namuose“; „dėkoju už galimybę taip skaniai ir sočiai valgyti“; „dėkoju už nuostabią šeimą“.

Dėkokite už dienos įvykius („dėkoju už laisvą laiką, kurį paskyriau knygos skaitymui“), susiklosčiusias situacijas („dėkoju už ilgą eilę banke – sutikau įdomų pašnekovą ir sužinojau kai ką naudingo“), dėkokite sau („dėkoju, kad laiku susitvardžiau ir neprikalbėjau dalykų, dėl kurių vėliau būčiau gailėjęsis“).

Įvairios situacijos, įvykiai, akimirkos, žmonės ir t.t.. – bet kas, kuo gėritės, džiaugiatės – įtvirtinkite tai dėkingumu, padėkojimu už tai, o kad dėkingumo praktikavimas taptų įpročiu, pasiskirkite konkretų laiką, pavyzdžiui, tik pabudus ar ruošiantis miegoti: vieną po kito įvardinkite dalykus, už ką jūs jaučiatės dėkingas, išjauskite tą teigiamą emociją ir užbaikite su „ačiū“.

Ilgesnis dėkingumo praktikavimas išugdo įprotį pastebėti gerus dalykus net sunkiu laikotarpiu, tad išgyventi jį gali būti lengviau.

Ir, žinoma, dėkingumą praktikuokite dėkodami ne tik mintyse – žodeliai „ačiū“, „dėkoju“ stiprina žmonių tarpusavio ryšį, tad pastebėję kito žmogaus pastangas, jo gerą valią, pajautus norą padėkoti, taip ir padarykite: „taip gražiai patiekei arbatą – ačiū tau“; „dėkoju, kad mane perspėjai“; „ačiū, kad atkreipei mano dėmesį – būčiau nepastebėjęs“.

Minčių higiena

Per dieną mūsų galvoje prasisuka apie 6,2 tūkst. minčių ir dauguma jų yra visiškai nereikšmingos – tai, ką matome, mintyse įvardijame ir dažnai plėtojame iki atsiranda naujas objektas, patraukiantis mūsų dėmesį. Jeigu praktikuojate meditaciją, tikriausiai pastebėjote, kad esate ramesni, atitinkamai yra ramesnės ir mintys.

Kitu atveju, kad išliktume susikaupę ir išsaugotume savo energiją, padėti nukreipti mintis nuo nereikšmingų dalykų gali minčių higienos praktikavimas.

Kad galėtumėte praktikuoti minčių higieną, reikia sąmoningai stebėti savo mintis.

Pastebėkite, kaip atsiranda natūrali vertinanti reakcija, tam tikra emocija, atspindinti mūsų požiūrį ir galiausiai – viso to įvardijimas mintyse (pavyzdžiui, nešvarių, riebaluotų plaukų vaizdas sukelia pasibjaurėjimo emociją ir tik tada atsiranda įvardijimas mintyse, pvz., „Kokia riebaluota galva.

Kaip taip negerbt nei kitų, nei savęs...fe).

Kam švaistyti savo energiją nereikšmingiems dalykams, kitų kritikai, negatyvui, tiesa?

Pajautę neigiamą emociją, nutraukite beatsirandančią mintį, nukreipkite dėmesį kitur.

Kitas būdas – vietoj neigiamos minties plėtojimo, suraskite kažką teigiamo (lietinga ir apniukus diena...

Pagaliau galiu paskirti dieną spintos tvarkymui!).

Tai nėra tik minties pakeitimas – tai atspindys to, kaip žiūrime į gyvenimą, kaip vertiname, kas vyksta aplink. Daugiau pozityvo mintyse – daugiau pozityvo ir gyvenime. Ir atvirkščiai.

Negatyvios informacijos ribojimas

Jeigu sąmoningai neribojame, per dieną mus pasiekia daug negatyvios informacijos, ypač dabar, kai visa širdis su Ukrainos žmonėmis ir gerte geriame visą informaciją apie karo eigą.

Pastebėkite, kaip tai įtakoja jūsų dienas, veiklas, kuriomis įprastai užsiimdavote, galbūt motyvacija ir ūpas veikti dėl savęs ir savo tikslų visai sunyko, o gal ir laiko tam visai nebeliko, nes nuolat žvilgčiojate į informacinį srautą? Tokiu atveju užsibrėžkite konkretų laiką (kada ir kiek), kuriam pasibaigus, grįšite prie jums svarbių veiklų.

Ką perskaitome, pamatome, išgirstame, atsikartoja mūsų mintyse, o jeigu informacijos nedozuojame, mūsų organizmas yra nuolatinėje streso būsenoje – negana to, kad pamiršti gautos informacijos negalime, mes ir toliau krauname į save sukrečiančius dalykus, kas emociškai žaloja ir jaučiamės blogai.

Afirmacijos praktikos

Afirmacijos – tai įtaigūs, neretai asmeninę reikšmę ir prasmę turintys teiginiai, palydimi jausmu, kad taip ir yra (pvz. „viskas, kuo imuosi, man puikiai sekasi“). Koks aš noriu būti, kas man svarbu, ko noriu iš gyvenimo?

Atsakydami įvardijame mums svarbius dalykus, kurie gali būti dar tik kelias į tai, siekiai, svajonės. Iš įvardytų atsakymų suformulavus apibrėžtą, aiškų sakinį, gaunama afirmacija, kuri savo galią skleidžia per dieną ją nuolat kartojant.

Iš pradžių galime teigti nedrąsiai, galbūt svajingai, vėliau teiginys tvirtėja ir vis labiau imame tikėti jo teisingumu ir tikrumu. Mintyse ar garsiai, sakome, pvz.: „Aš savimi pasitikiu, esu atsipalaidavęs ir užtinkrintas savimi”, „Aš esu vertinama aktorė ir su manimi dirbti nori visi kino kūrėjai”, „Kūrybinės idėjos nuolat kuriasi ir žydi manyje“, „Kuo daugiau darau, - tuo daugiau ir padarau!“, „Aš save priimu ir myliu“...

Nuolat kartodami, įgaliname „save išpildančią pranašystę“: tai veikia mus ir mūsų elgesį, spinduliuojame atitinkamą energiją, teiginys tarsi savaime ima pildytis!

Vizualizacijos

Afirmacijos gali būti praktikuojamos kartu su vizualizacijom – vaizdiniais to, ką teigiame. Įsivaizduokite, kad jūsų svajonė jau pildosi, vidiniu regėjimu iki smulkmenų pieškite taip trokštamus vaizdinius, mėgaukitės jais.

Kaip ir afirmacijų atveju, vizualizuoti reikia nuolat, o iškylančius vaizdus apsiausti mylinčia, iš džiaugsmo virpančia emocija – juk įgyvendinę savo svajonę taip ir jaustumėtės, tiesa?

Kiek mažiau laiko resursų atimantis metodas yra vizualizavimo lentos.

Išsigryninę savo tikslus, siekius ir svajones, susiraskite žurnaluose jų simbolių ar atitikmenų, išsikirpkite ir suklijuokite ant didžiulio popieriaus lapo ar lentos.

Pasidėję gerai matomoje vietoje, akimis nuolat perbėkite paveikslėliais, pasvajokite, pasimėgaukite, įsivaizduokite, kad juose pavaizduoti dalykai jau yra jūsų gyvenime ir esate dėl to labai laimingas.

Tad apie ką svajojate ir kokių pokyčių jūs norėtumėte?

alfa.lt

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder