Kaip atsikratyti pelių namuose ar bute naudojant liaudiškus metodus

Dažniau pelės į namus patenka rudenį ir žiemą, kai lauke šalta. Į vidų jos patenka pro atviras duris ir plyšius. Prasidėjus šaltiems orams pelės palieka savo slėptuves ir ieško vietos žiemos miegui, o šilti namai joms atrodo geriausias prieglobstis.

Pelės gali pridaryti daug žalos - jos gadina baldus, kramto laidus, daro skyles grindyse ir gali užkrėsti žmogų histoplazmozės virusu. Šio kenkėjo galima atsikratyti nuodais arba naudoti liaudiškas priemones.

Kaip patikrinti, ar jūsų namuose ar bute apsigyveno pelė

Pelės yra protingi gyvūnai, jos prisitaiko prie namų šeimininkų gyvenimo būdo - maitinasi, kai niekas nebūna namuose arba kai visi miega. Todėl kartais jos ilgai lieka nepastebėtos.

Pelių buvimas namuose gali reikšti:

Išmatos - trumpi tamsūs maždaug 5 mm ilgio lazdelės.

Ant dulkėtų paviršių palikti letenų atspaudai.

Specifiniai garsai, pavyzdžiui, draskymas, traškėjimas, tylus girgždėjimas.

Nemalonus specifinis kvapas.

Smulkios dantų žymės ant baldų, kabelių, kramtomų dėžių, maišelių ir kitų maisto pakuočių.

Kaip atsikratyti pelių namuose

Ultragarsinis atbaidiklis - skleidžia garsus, kurie žmogui negirdimi, tačiau labai nemalonūs šiems kenkėjams - įjungtas jos turėtų išbėgti iš savo slėptuvių. 

Tokį prietaisą reikia pastatyti ten, kur pelės buvo pastebėtos. Pageidautina periodiškai keisti dažnį, kad graužikai nepriprastų prie garso. 

Šis kontrolės būdas - patvarus ir saugus žmonėms bei naminiams gyvūnams. Tačiau jei turite savo augintinių - žiurkėnų, šinšilų, jie taip pat gali jo bijoti.

Aliuminio folija - pelės nemėgsta jos spalvos ir šlamėjimo.

Mechaninės gaudyklės - daugeliui pažįstamas variantas: tai įrenginys su suveikimo mechanizmu, kai graužikas patenka į gaudyklę.

Kaip atsikratyti pelių

Elektrinės gaudyklės - viduje esantis masalas privilioja pelę; kai ji prie jo priartėja, įsižiebia šviesos indikatorius, o tada graužikas iš karto nušvinta elektros srove.

Katė - natūralus graužikų priešas - turėtų ne tik atbaidyti graužikus, bet ir atgrasyti juos nuo patekimo į namus. Peles taip pat erzina spanielių ir terjerų kvapas - šie gyvūnai taip pat gali atbaidyti kenkėjus.

Pasitaiko, kad pelių būna labai daug, o tai paskatina šeimininkus imtis radikalių priemonių, t. y. naudoti nuodus. Tai gali būti jaukams ruošti skirti milteliai, kremai, tabletės, purškalai ir net skysčiai, kuriuos reikia sumaišyti su vandeniu.

Naudojant nuodus reikia būti labai atsargiems ir net rekomenduojama bent parą po panaudojimo palikti namus, nes nuodai gali būti pavojingi, ypač naminiams gyvūnams ir vaikams.

Kaip atsikratyti pelių liaudiškomis priemonėmis

Pelės netoleruoja laukinių mėtų, ramunėlių, bruknių, levandų, šviežių pomidorų lapų kvapo. Todėl virtuvėje, tvarte, rūsyje ar palėpėje - ten, kur dažnai gyvena graužikai, - reikėtų padėti kvapnių maišelių su sausomis žolelėmis.

Pelės nemėgsta medžio pelenų, kurie turi joms nemalonų kvapą.

Šeimininkai rekomenduoja tokiu būdu naudoti karčiuosius pipirus. Suvyniokite jį į popierių, padegkite ir išrūkykite patalpą, kurioje buvo pelių.

Česnaką paskleiskite ant lentynų ir paviršių.

Susmulkinkite lauro lapą ir išbarstykite jį ten, kur vaikšto graužikai.

Graužikai nemėgsta pelynų ir mėtų eterinių aliejų.

Šaltinis: tsn.ua

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder