Ką daryti, jeigu nepavyksta apsirūpinti pinigais, būstu, susirasti tinkamo partnerio?
Jauna moteris nori nutraukti santykius su vyru, kuris paėmė kreditą, užstatęs jos butą. Todėl ji priversta bendrauti su juo, nes pati mokėti negali.
Psichologė Marika Benija pasiūlė moteriai raštu atsakyti po 16 kartų į du klausimus:
*Kas atsitiks, jeigu aš vis tiek išsiskirsiu?
*Kas atsitiks, jeigu aš neišsiskirsiu?
Pirmuosius moters atsakymus galima buvo priskirti prie gynybinių kategorijos. Toliau sekė būtent tai,. ko iš tikrųjų nori ir bijo moteris.
Peržiūrėjusi savo atsakymus, moteris atsargiai paklausia psichologės:
– Tai negi išeina, kad aš pati bijau prarasti vyr, ir kreditas man tik padeda? Net ne butą bijau prarasti, o jį?
– Išeina, kad taip!
Šioje situacijoje jos pasąmonė darys viską, kad ji pati negalėtų apmokėti kredito ir priklausytų nuo vyro pinigų.
Ji „nesugebės“ susirasti sau geriau apmokamo darbo ir nieko nesugebės, kas padarytų ją savarankiška ir ekonomiškai nepriklausoma.
Vis atsiras kliūčių, kurios tarytum nepriklauso nuo pačios moters.
Kitas pavyzdys: mergina negali įsidarbinti. Psichologė pasiūlo merginai raštu atsakyti po 16 kartų į du klausimus:
*Kas atsitiks, jeigu aš vis dėlto įsidarbinsiu?
*Kas atsitiks, jeigu aš neįsidarbinsiu?
Ar merginos pasąmonė nori įsidarbinti? Nepaisant to, kad ji tvirtina teigiamai, kasdien siuntinėja savo gyvenimo aprašymus, jai arba visai neatsako, arba nekviečia į darbo pokalbius. Kodėl?
Iš gyvenimo aprašymų ir motyvacinių laiškų kandidato vidinė nuostata būna juntama.
Ji nustatoma ir pagal intonaciją, balsą, akių išraišką, mimiką kūno kalbą ir kitus neverbalinius signalus
. Net jeigu kandidatas formaliai atitinka visus reikalavimus, užtenka jam pasiūlyti nusakyti savo viziją ir galima išsiųsti pro duris.
Kad ir koks kvalifikuotas būtų kandidatas, jeigu jo asmeninės savybės ir vidinė būsena nesudaro rezonanso su jo profesionalumu, jis bus atmestas iškart po darbo pokalbio arba po trumpo bandomojo laikotarpio.
Ką daryti, jeigu paaiškėjo, jog esama netinkamos vidinės nuostatos ir apribojimų?
Jeigu patiems nepavyksta susigaudyti savyje, psichologas gali padėti įveikti kiekvieną apribojimą atskirai ir geriau suprasti situaciją. Tada paaiškės, ką daryti.
Nesiseka įsigyti buto? Atsakykite po 16 kartų į du klausimus: kas atsitiks, kas pasikeis mano gyvenime, jei nusipirksiu butą?
Kas atsitiks, jeigu nenusipirksiu buto? Bet būtinai atsakykite po 16 kartų. Ir peržiūrėkite, kruopščiai išnagrinėkite savo atsakymus.
Taip jūs suprasite tikrąją priežastį.
Pavyzdžiui, galbūt dar nenorite gimdyti vaikų Kol būsto klausimas neišspręstas, gimdyti per anksti, nes jūs pirmiausia norite savo buto, o paskui bus galima spręsti ir nėštumo klausimą.
Todėl jūsų pasąmonė padarys viską, kad buto jūs nenusipirktumėte.
Visi stambūs pirkiniai ir nekilnojamojo turto įsigijimas prasideda nuo pinigų, todėl didelių pajamų nebus.
Jeigu jums kažkas nesiseka, niekaip negalite kažko pasiekti ar įsigyti, nereikėtų skubėti kaltinti likimo ir dejuoti. Ir savęs nereikėtų kaltinti.
Vidinės nuostatos ir įsitikinimai todėl ir vadinami nesąmoningais, nes sąmonė jų nesuvokia.
Žmogus mano, kad jam niekas netrukdo, išskyrus piktas išorines aplinkybes arba kad jis pats yra nepakankamai geras, kvalifikuotas, gražus, stotingas, kad realizuotų savo tikslus.
Iš tikrųjų jam tereikėtų įsisąmoninti tai, ko jis šiuo metu nesuvokia, kas glūdi jo pasąmonėje, ir vaizdas iškart galimai pasikeis.
Kodėl galimai? Jeigu paaiškės, kad žmogus tikrai nori ir jam reikia tų pokyčių. Mat pasąmonė gali ne šiaip sau „trukdyti“.
Iš tikrųjų ji kaip tik padeda, gina nuo to, ko individas labiausiai bijo. Ir sukuria sąlygas tam, ko jis iš tikrųjų širdies gilumoje nori.
Rašyti komentarą