"Jūs tampate ja apsėsti": neblėstantis susižavėjimas Marilyn Monroe

Praėjusį mėnesį Vakarų Holivude esančiame salone Emma Cooper pasidarė Marilyn Monroe veido tatuiruotę ant apatinės rankos dalies, - skelbia theguardian.com.

 

Organizatorių nuotr.

kw.wikipedia.org/ nuotr.

Iš pradžių ji nepriskyrė savęs prie Monroe gerbėjų, tik žinojo pagrindinius jos kino žvaigždės mitologijos elementus: balta suknelė, šviesus kuodas, grožio ženklas, natūrali sekso bombos charizma, psichologinio streso, pasibaigusio tragedija, įtaka.

"Bet tai ir yra Marilyn, - sako Cooper. "Ji tave įtraukia."

"Nemaniau, kad galų gale turėsiu ją kaip savo kūno dalį, bet tampi jos apsėsta, - sako ji "Guardian".

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

oc.wikipedia.org/ nuotr.

"Per savo pirmąją mokslinę kelionę į Los Andželą nuvykau apžiūrėti jos kapo ir apsilankyti Akademijoje.

Būdama mieste taip pat susitikau su vienu iš jos biografų.

Jis pasakė: "Prisiveržk. Tu dėl jos išprotėsi. Aš pagalvojau: "Žinoma, kad ne". 

Organizatorių nuotr.

Cooper filme kartu su tiriamosios žurnalistikos atstovu Anthony Summersu atpasakoja svarbius savo 1985 m. knygos "Deivė" aspektus: 

Paslaptingas Marilyn Monroe gyvenimas", jos laiko juostą ir įžvalgas, pritaikytas vaizdinei terpei.

Būtent jis pardavė Cooper šią idėją, įsitikinęs, kad ji taip pat įžvelgs asmenį, slypintį už aukos palikimo.

"Man Marilyn visada atrodė šiek tiek vienaplanė, - sako Cooper. "Iki šio proceso pabaigos ji man tapo daug tikresniu žmogumi, modernesne moterimi, nei kada nors buvau joje mačiusi."

Perpildytoje Monroe biografijų rinkoje Cooperis ir Summers savo darbą išskyrė tuo, kad jai suteikė tikro kriminalinio nusikaltimo bruožų.

Organizatorių nuotr.

Tiek filme, tiek jo pirminėje medžiagoje vengiama ekspertų pasisakymų, pasikliaujama Monroe bendradarbių, patikėtinių ir artimiausių mylimųjų būriu.

Aštuntajame dešimtmetyje tyrinėdamas savo knygą Summersas sukaupė aukso kasyklą garso įrašų, kuriuose užfiksuoti pirmieji žvaigždės aplinkos liudininkai.

Ištyrinėjęs nesuskaičiuojamą kiekį valandų šimtuose jo įrašų, saugomų Kino meno ir mokslo akademijoje Los Andžele, Cooper atgaivina šiuos garso įrašus, pasitelkdama kostiumuotus aktorius.

Organizatorių nuotr.

"Tai paskutinis filmas apie Marilyn Monroe, kuriame vaidina tik ją pažinoję žmonės, kurie prisilietė prie jos gyvenimo, jautė jos buvimą, tikrai žinojo, ką reiškia būti šalia jos", - sako ji.

Iš kvailos blondinės ji buvo iškelta iki sidabrinio ekrano šventosios, kurią nukankino žvėriška bulvarinė žiniasklaida ir priklausomybės žala.

"Tiesa yra kažkur per vidurį", - sako Cooper. "Taip yra beveik visada."

Ji norėjo išvengti supaprastinimo ar šmaikštumo, kai pasakojama apie skandalų ir intrigų kupiną gyvenimą, ir sutelkė dėmesį į Monroe charakterio turinį: intelektualų studentės metodininkės smalsumą, aistringą aktorės meniškumą, kuris sužavėjo tokius didžiuosius aktorius kaip Billy Wilderis ir Johnas Hustonas, nes jos talentas atitiko įgimtą charizmą.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

"Ji patyrė traumą ir tai turėjo įtakos jos santykiams, bet ji nebuvo auka", - sako Cooper.

Ji labai daug dirbo su savimi... Tai, kaip ji galėjo kartais parodyti savo pažeidžiamumą, o kartais jį slėpti, labai vilioja.

Ir mes dabar žinome, kad tai yra galingas visų moterų bruožas.

Tačiau tais laikais ne visos turėjome tokią laisvę tyrinėti tai savyje, kaip Marilyn."

Monroe išlieka tokia nuolatinio susižavėjimo figūra, vien 2022 m. apie ją sukurti du dokumentiniai filmai ir biografinis filmas, iš dalies dėl to, kad jos retos aplinkybės yra universalios.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Nors prožektorių šviesa ją nušvietė skaudžiau nei bet kurią kitą jos epochos įžymybę, M. Cooper ir daugybė kitų dabartinių moterų įžvelgia neatsiejamą bendros patirties dalį į ją sudėtose pernelyg didelėse viltyse.

Kovodama su depresija, nesaugumo jausmu ir barbitūratų vartojimu, ji neturėjo kito pasirinkimo, kaip tik palaikyti tobulo žavesio fasadą savo pasirodymuose paparaciams.

Cooper intriguoja tai, "kaip ji kartais galėjo parodyti savo pažeidžiamumą, o kartais jį paslėpti".

Organizatorių nuotr.

Nuotrauka: Netflix/Netflix" leidinys.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

"Du archyviniai kūriniai apie ją, kuriais tapau apsėsta, buvo, pirma, kai ji išeina iš "Payne Whitney" psichiatrijos klinikos lyg iš restorano ar filmo premjeros, nors buvo laikoma tris dienas.

Galiausiai ji išdaužė langą, sakydama, kad elgiasi kaip išprotėjęs žmogus, kokio visi iš jos tikėjosi.

Džo DiMaggio galiausiai ją išvedė.

Tai buvo nepaprastas, baisiausias laikas. Kad ji išėjo su visu makiažu ir plaukais, atrodo neįtikėtina.

Dalis manęs mano, kad buvo siaubinga, jog ji jautė, kad turi taip pasirodyti, o kita dalis velniškai stebisi jos gebėjimu tai padaryti."

Ji tęsia: "Antrasis - kai jie skelbia apie jos skyrybas, ir ji negali sulaikyti emocijų. Ji verkia, ir tai sunku žiūrėti.

Matai didžiulę nuoskaudą dėl šių nepavykusių santykių. Šiandien jaunos moterys vis dar gali su tuo ir su ja susišnekėti.

Dar prieš 20 metų žmonės būtų sakę, kad ji visa išprotėjusi, pamišusi, isteriška. Dabar aš tai matau ir galvoju: "Tai tiesiog yra moteris".

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Paskutinį pusvalandį filmas, remdamasis pirminiais šaltiniais, atidžiai nagrinėja miglotas Monroe mirties aplinkybes ir, kaip sklando gandai, jos ryšį su žinomais meilužiais Johnu ir Robertu Kenedžiais.

Summersas patvirtino, kad nors sąmokslo teorijos, kuriose teigiama, jog savižudybė dėl perdozavimo buvo slapta užsakyta, yra išgalvotos, iš tiesų buvo šiek tiek pakoreguoti oficialūs dokumentai, kad būtų išvengta neigiamų ryšių su Kenedžiais.

Tai ne visai tas pats, ko tikėjosi žvalgybininkai, bet greičiau komentaras apie tai, kad visuomenė vis dar linkusi Monroe egzistenciją vertinti kaip pikantišką gandą.

"Nuolat stengiuosi rasti ribą, kur pripažįstame sąmokslą ir bandome išnarplioti jo gijas", - sako Cooper.

"Žmonės gali sakyti, kad čia nėra nieko naujo, bet aš manau, kad šis filmas yra naudingas šaltinis."

Ji tikisi, kad kitiems jos filmas taps atspirties tašku, nuo kurio jie pradės labiau vertinti ir gerbti Monroe.

Nedaug tereikia, kad skeptikams, skeptiškai vertinantiems moters, kuri istoriškai vertinama kaip nuostabus verksmas, esmę, parodytume, kokia skausmingai žmogiška ji iš tiesų buvo.

Galų gale, kaip Cooper puikiai žino, sudominti visada buvo Marilyn supergalia.

"Bet kokia šio filmo sėkmė yra tai, kad jaunoji karta ją pažįsta ir aiškiau įsivaizduoja, nei tie, kurie buvo prieš tai", - sako Cooper.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

lt.wikipedia.org/ nuotr.

"Jie gali nusiraminti atpažindami dalykus, kuriuos jie išgyveno savo gyvenime, nutikusius vienam garsiausių visų laikų žmonių. Tai nuramina. Nenoriu, kad tai skambėtų šmaikščiai."

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Neblėstantis susižavėjimas Marilyn Monroe

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder