Išsikraustome iš namų, kuriuose yra tarakonų. Kaip jų nepersinešti į naujus namus?
Tarakonai yra ne tik nerimą keliantys – jie yra nešvarūs. Šie paplitę buitiniai kenkėjai dažnai gyvena kanalizacijoje ir šiukšlėse arba šalia jų, todėl jie liečiasi su įvairiais mikrobais, bakterijomis ir, žinoma, kad jie yra ligų pernešėjai. Nereikia nė sakyti, kad jie yra nepageidaujami lankytojai bet kuriuose namuose.
Tarakonai turi ploną, plokščią kūną, leidžiantį jiems lengvai pasislėpti. Jie taip pat gali bėgti greitai, ir kadangi jie paprastai būna aktyvūs naktį, dažnai išvengia aptikimo.
Jei ruošiatės kraustytis, turėsite būti ypač atsargūs ir įsitikinti, kad į naujus namus nesinešate su savimi nepageidaujamų svečių. Galbūt apie tai negalvotumėte, bet jei senoje vietoje turite tarakonų, yra tikimybė, kad jie gali atvažiuoti ir į jūsų naują būstą.
Todėl dalinamės keliais praktiškais patarimais, kad tarakonų naikinimas namų sąlygom būtų efektyvus.
Imkitės prevencinių priemonių prieš tarakonus
Jums gali kilti klausimas, ar tarakonai gali būti persikraustyti iš vieno namo į kitą? Taip, gali. Prieš pradėdami krauti savo daiktus, patikrinkite, ar jūsų namuose nėra galimų vietų, pro kur tarakonai gali rasti kelią į jūsų namus, o paskui jau ir į lagaminą.
Saugokitės įtrūkimų ir įtrūkimų šalia durų ir langų, dėl kurių vabzdžiai gali patekti į jūsų namus. Naudokite sandarinimo priemones, kad uždarytumėte šias skyles ir neleistumėte naujiems tarakonams patekti į jūsų namus. Tarakonų naikinimas namų sąlygom nėra lengvas, tad geriausias sprendimas – prevencija.
Būkite sąmoningi ir budrūs
Taip pat turėtumėte žinoti kai kurias dažniausiai pasitaikančias namuose esančias tarakonų slėptuves, kurios gali skirtis priklausomai nuo tarakono tipo. Rinkdamiesi daiktus, atidžiai patikrinkite, ar šiose vietose nėra užkrėtimo požymių, įskaitant kiaušinėlius ar išmatas.
Vietos, kuriose galite rasti tarakonų, yra virtuvės prietaisai, spintelės, elektronika, baldai ir kambario kampeliai. Kai kurias rūšis galima rasti net ant paveikslų rėmų ir kitų sienų dekorų.
Elektronika ypač patraukli tarakonams, nes ji skleidžia šilumą ir, nešiojamojo kompiuterio ar kompiuterio klaviatūros atveju, gali būti aplipusi maisto trupiniais. Pakratykite šiuos daiktus ir supakuodami elektroniką įdėkite ją atskirai į sandarius plastikinius maišelius, kad tarakonai neišplistų tarp kitų jūsų daiktų.
Naudokite tinkamas pakavimo medžiagas
Tarakonai mėgsta slėptis kartoninėse dėžėse, nes klijai, naudojami šonams klijuoti, yra pagaminti iš krakmolo. Jie gali lengvai manevruoti savo kūną tarp gofruoto sluoksnio ir oro tarpo kartono viduje.
Jei įmanoma, savo daiktams pakuoti naudokite kito tipo pakavimo priemones, pavyzdžiui, plastikines dėžes. Šios dėžės yra su dangčiais, leidžiančiais jas saugiai uždaryti, ir nesuteikia tarakonams vietos pasislėpti.
Tai itin svarbu, kad tarakonai nepersikraustytų su jumis. Jei turite naudoti kartonines dėžes arba pakartotinai jas naudoti, prieš dėdami daiktus į vidų jas iškratykite ir apžiūrėkite, ypač jei dėžutes gavote iš išorinio šaltinio, pavyzdžiui, parduotuvės, arba iš šeimos nario ar draugo.
Išvalykite virtuvės daiktus
Virtuvės yra viena tarakonų mėgstamiausių vietų. Šiems vabzdžiams tai tarsi rojus. Virtuvėje yra drėgmė, tamsios spintelės ir gausus maisto šaltinis – trupiniai ir net šiukšlės.
Kai supakuojate, išimkite puodus ir keptuves ir viską gerai perplaukite. Atminkite, kad virtuvės prietaisai, tokie kaip skrudintuvai, mikrobangų krosnelės ir net kavos virimo aparatai, taip pat gali pritraukti tarakonų. Mažiems prietaisams apsvarstykite galimybę naudoti skaidrius plastikinius maišelius. Tai leidžia pamatyti tarakonų veiklą prieš išpakuojant daiktus naujoje vietoje.
Rašyti komentarą