Išganingas sprendimas tiems, kurie nekenčia savo darbo, bet išeiti negali

Vis dar kankinatės nemėgstamame darbe ir negalite priimti sprendimo: pasilikti ar išeiti?

 

Arba tiksliai žinote, kad neišeisite. Kenčiate dėl to, gyvenimas nuspalvintas pilkomis spalvomis ir susitraukė iki sekos: darbas–namai– miegas– darbas–namai–miegas. Jūs negalite ištraukti savęs iš šio užburto rato?

O gal skaičiuojate dienas iki atostogų, pensijos ar bent savaitgalio, svajojate, kad tada tikrai pradėsite gyventi. O dabar reikia pakentėti.

Gal žvelgiate į kitus ir pavydite, galvodami, kad tikrai nesugebėsite to pasiekti kaip jie. Tinkamas laikas praėjo, jėgų nebėra ar sąlygos blogos.

Jums pažįstamos tokios mintys? Galite net papildyti savomis.

Išeitis yra. Įkvėpimo ir padrąsinimo galima pasisemti iš filmo „Džuli ir Džulija“ su nuostabiąja Meryl Streep. Filmas pagrįstas tikrais įvykiais. Jis kaip tik apie nekenčiamą darbą.

Filmo herojė nesirenka drastiško sprendimo – išeiti iš darbo. Ji susiranda širdžiai mielą užsiėmimą.

Sprendimas : paralelinė karjera

Taigi, situacijoje „Nekenčiu savo darbo ir išeiti negaliu“ yra išeitis.

Paralelinė karjera – kai žmogus suderina du darbus (nesvarbu, ar jie iš vienos sferos ar kelių). Kai kas susikuria sau papildomą pajamų šaltinį, o kai kas suranda, kaip realizuoti save.

Palaikymas šiuo atveju tikrai praverčia. Ypač svarbus artimųjų palaikymas yra moterims. Filme „Džuli ir Džulija“ svarbų vaidmenį moterų saviraiškai vaidina jš sutuoktiniai. Jie skatina jas vystytis ir siekti tikslo, palaiko jas.

O filme „Žmogus, kuris pakeitė viską“, taip pat pagrįstame realiais įvykiais, pagrindinis herojus, nepaisydamas priešiškai nusistačiusios aplinkos ir artimųjų netikėjimo, be kieno nors palaikymo, remdamasis tik savo analitiku, nueina sunkų ir sudėtingą kelią. Jis pats tampa sau atrama ir per fizinį krūvį bei treniruotes įveikia įtampą.

Ką gali duoti paralelinė karjera? Kokie jos privalumai?

Darbas savo malonumui

„Kartais man atrodo, kad sukuosi kaip voverė rate, – pasakoja moteris, atradusi paralelinę karjerą. – Darbas. Du vaikai. Būreliai. Maisto gaminimas. Tvarkymas.

Bet jeigu aš neturėčiau šio savo mėgstamo užsiėmimo, aš neišgyvenčiau.

Negaliu visai išeiti iš savo pagrindinio darbo Ten gaunu stabilias pajamas, nors kartais atrodo, kad nesuprantu, ką ten veikiu ir gyvenimas bėga veltui.

O mano mėgstama veikla neduoda man pageidautinų pajamų. Tačiau būtent čia aš vystausi. Jaučiuosi, kad čia būnu savo vietoje.“

Saugumo pagalvė

Jeigu darbe prasidės etatų mažinimas, krizė, atleidinėjimai, jūs turėsite bent minimalią apsaugą. Kaip elgtis toliau, jums bus lengviau sugalvoti.

Savo identiteto paieškos

Tai yra puiki strategija tiems, kurie dažnai pagalvoja: „O ką aš dar galiu daryti?Visą gyvenimą dirbu šitame darbe. Jeigu liksiu be darbo, tai kam aš būsiu reikalingas!“

Paralelinė karjera – puiki galimybė neskausmingai, nemetant savo darbo, ištirti save bei savo sugebėjimus ir lengvai pereiti prie savo svajonių darbo.

Ir dar vienas svarbus momentas, kurį vertą įsidėmėti. Jeigu jūs kaip filmo herojė žinote apie savo bruožą mesti pradėtą dalyką pusiaukelėje, kelkite sau realų tikslą ir suskaidykite jį į smulkesnes dalis, tada jums bus lengviau įgyvendinti savo ketinimą.

Nuo ko pradėti?

Pirmiausia pasistenkite išsiaiškinti, ką tikrai mėgstate dirbti, negalvodami nei apie pajamas, nei apie darbo prestižą. O paskui pagalvokite, ką reikėtų daryti, kad galėtumėte ta veikla užsiimti dažniau. Išbandykite įvairius variantus.

Paralelinės karjeros tikslas – surasti save, savo tikrąją vietą.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder