1. Ypač saugi „Signal“
Bendravimo aplikacija „Signal“ labai ilgai buvo tik viena iš daugelio populiarios programėlės „WhatsApp“ konkurentų. Daugiausia dėmesio minėta aplikacija sulaukdavo dėl to, kad vienas iš jos įkūrėjų yra amerikietis programuotojas ir verslininkas Brian Acton. Prieš daugiau nei dešimtmetį jis prisidėjo prie tos pačios „WhatsApp“ įkūrimo, bet pasitraukė iš kompanijos, kai šią 2014 m. perpirko „Facebook“.
Didžiausias „Signal“ išskirtinumas yra jos šifravimo technologija. Programėlė naudoja „End-to-End“ principą, kai siunčiamos žinutės užšifruojamos ne debesyje, o jūsų telefone. Tai reiškia, kad jų neįmanoma „nulaužti“ ar kitaip pasisavinti. Be to, kompanija yra pasižadėjusi savo vartotojams niekada nebrukti reklamų. Aplikacija yra išlaikoma iš vartotojų paaukotų pinigų.
Programėlę viešai pareklamavo ir paskatino ja naudotis net žymus JAV verslininkas, išradėjas ir elektromobilių gamintojo „Tesla“ įkūrėjas Elon Musk. Savo socialinio tinklo „Twitter“ paskyroje, kurią seka daugiau nei 44 mln. žmonių, jis metų pradžioje paskelbė trumpą žinutę – „Use Signal“ (liet. Naudokite „Signal“). Po šio pareiškimo programėlė pradėjo augti kaip ant mielių. Šiuo metu aplikacija naudojasi jau daugiau nei 525 mln. žmonių visame pasaulyje.
2. Privati ir funkcionali „Telegram“
Sparčiai populiarėja ir 500 mln. vartotojų ribą peržengusi programėlė „Telegram“. Per ją siunčiamos žinutės labai kruopščiai užšifruojamos. Daug dėmesio skiriama vartotojų privatumui. Aplikacijos kūrėjai pasižada, kad niekada neperduos vartotojų duomenų trečiosioms šalims ir nenaudos jų reklaminių pranešimų rodymui. Čia galite išbandyti ir specialius slaptuosius susirašinėjimus, kuriuose leidžiama vienas kitam siųsti išnykstantį turinį – žinutes, nuotraukas, vaizdo įrašus ar kitus failus.
Ši platforma, skirtingai nei „Signal“, neturi jokių apribojimų pranešimų ilgiui ar prisegamų duomenų dydžiui, todėl gali būti naudojama ne tik asmeniniam bendravimui ar komandiniam darbui, bet ir kaip socialinis tinklas. Jeigu tik norite, „Telegram“ į vieną susirašinėjimą galite sujungti net 200 000 žmonių.
Taip pat čia gausu personalizavimo funkcijų. Programėlės išvaizdą ar funkcionalumą galima pritaikyti prie savo poreikių.
3. Turintiems „iPhone“ išmaniuosius – „iMessage“
Priminimas „iPhone“ telefonų naudotojams – saugios ir išmanios „iMessage“ žinutės. Jomis tarpusavyje nemokamai gali susirašinėti visi „Apple“ išmaniųjų įrenginių savininkai. Šios žinutės buvo sukurtos vos pradėjus populiarėti „WhatsApp“ programėlei. Tai tapo puikia alternatyva tradiciniam SMS žinučių formatui.
Nors jos pristatytos jau prieš dešimtmetį, „iMessage“ turi daugybę privalumų. Čia nėra jokio simbolių limito, vartotojai gali laisvai vienas kitam siųsti nuotraukas, paveikslėlius, vaizdo įrašus, nuorodas ir kitus norimus failus. Taip pat čia galima sukurti bendrus grupinius susirašinėjimus.
Dar viena smagi smulkmena – „iMessage Animoji“ funkcija. Tai savotiškas jūsų asmeninis 3D avataras, kurį galite naudoti vietoj įprastų, nusibosti galinčių „emoji“ veidelių.
4. „Android“ vartotojams skirta „Google Messages“
Jeigu „iMessage“ buvo atsakymas „WhatsApp“ programėlei, tai „Google Messages“ buvo atsakas „iMessage“ žinutėms. Labai ilgai „Android“ neturėjo rimtesnio konkurento „iMessage“ paslaugai. Kiekvienas šią operacinę sistemą naudojantis gamintojas siūlydavo savo žinučių programėlę, kuri funkcionalumu gerokai nusileisdavo „iOS“ operacinės sistemos atitikmeniui.
Galiausiai vartotojams buvo pasiūlyta „Google Messages“. Šis produktas pakeičia standartinius SMS, suteikia daugiau saugumo ir prideda kelias svarbias naujas funkcijas.
Didžiausias jos pliusas – integracija su kitais „Google“ produktais. Tai reiškia, kad, naudodamiesi šiuo įrankiu, galėsite lengvai dalintis „Google Photos“ saugomomis nuotraukomis, „Google Docs“ ar „Google Sheets“ esančiais dokumentais, ir netgi paprašyti išmaniojo „Google Assistant“ virtualaus asistento, kad šis surastų jums reikalingą informaciją.
5. Ieškantiems aukščiausio privatumo lygio – „Threema“
Ši programėlė nusipelnė paminėjimo dėl ypač aukštų privatumo ir duomenų apsaugos standartų. Tiesa, aplikacija taiko vienkartinį 3,99 Eur įsigijimo mokestį.
Naudojant „Threema“, visi jūsų kontaktai saugomi pačiame telefone, o ne programėlėje. Norint prisijungti ir bendrauti su kitais žmonėmis nereikia nei telefono numerio, nei elektroninio pašto ar kitų jūsų asmeninių duomenų. Kiekvienam naujam vartotojui yra suteikiamas specialus aštuonių skaitmenų „Threema ID“ kodas, taip išaugant dar daugiau anonimiškumo.
Įrankis užkoduoja ne tik tekstinius pranešimus, bet ir vaizdinius bei garsinius pranešimus ar siunčiamus dokumentus. Dar daugiau, perskaitytos žinutės akimirksniu ištrinamos be jokių pėdsakų. Be to, čia nerenkami jokie vartotojų duomenys ir nėra reklamų.
Rašyti komentarą