Intriguojančios detalės iš ateities senovės meno kūriniuose

Visuose meno šedevruose galima rasti sunkiai pastebimų ir neišmanančiam stebėtojui nesuprantamų detalių. Būtent jos kūriniui kai kada suteikia visiškai kitokią prasmę. Pavyzdžiui, kai kuriuose įžymiuose senovės pasaulio meno kūriniuose yra mįslingų objektų, įtartinai panašių į šių laikų išradimus. Juose aiškiai matomi nešiojamieji kompiuteriai, išmanieji telefonai, rankiniai laikrodžiai, astronauto skafandras ir net kosminis laivas! Istorikai teigia, kad visa tai galima logiškai paaiškinti. Ar tikrai?

Indėnas su mobiliuoju?

Italų dailininko Umberto Romano 1937 m. nutapytame paveiksle „Mr. Pynchon ant the Settling of Springfield" vaizduojama XVII a. vidurio scena - anglų kolonistų atvykimas į vietovę, kuri dabar vadinasi Springfildas.

Laivelyje sėdi čiabuvis ir susimąstęs žvelgia į... išmaniojo telefono ekraną. O jis buvo išrastas po 400 metų! Istorikai, aišku, tvirtina, kad tai yra veidrodis, kurį atvežė europiečiai.

Neblogas laikrodis!

Šį įdomų bareljefą, sukurtą 883-859 m. pr.m.e., archeologai rado kasinėdami senovės Mesopotamijos mieste Nimrude stūksojusių rūmų vietoje. Plokštėje senovės asirai pavaizdavo kažkokią mitinę būtybę, pusiau žmogų, pusiau paukštį su sparnais. Ant jo rankos aiškiai matyti daiktas, labai panašus į šiuolaikinį rankinį laikrodį. Ekspertų manymu tai yra ritualinė apyrankė, tiesiog jos centre yra rozetė, kurioje vaizduojama vietinė dievybė, tikriausiai Ištarė.

Tuoj, tik patikrinsiu paštą!

Dailininkas Ferdinandas Georgas Valdmiuleris XIX a. antrojoje pusėje nutapė paveikslą, kurį pavadino „Laukiama". Drobėje jis vaizduoja damą, kurios laukia įsimylėjęs gerbėjas: priklaupęs ant vieno kelio jis ruošiasi ištiesti savo dievinimo objektui rausvą rožę. O mergina neskubėdama žingsniuoja takeliu ir, panašu, kad naršo išmaniajame. Nuobodūs istorikai labai nuvylė sensacijos trokštančią publiką: jie aiškina, kad tai greičiausiai yra tik maldaknygė.

Kosminis laivas

Meksikoje archeologai rado sarkofagą su majų vado Pakalio Didžiojo kūnu. Karsto dangtis išpuoštas taip, kad susidaro įspūdis, jog valdovas gilinasi į sudėtingą kosminio aparato valdymo schemą. Mezoamerikos istorijos specialistai sako, kad ant sarkofago yra išraižyti įvairūs majų simboliai, kurie žymi planetas, žvaigždynus ir simbolizuoja būsimą valdovo atgimimą. Tarp viso to pavaizduotas ir pats Pakalis, keliaujantis į anapusinį pasaulį.

Grafikos dizaineris

Apie 500 m.pr.m.e. graikų skulptoriaus sukurtas keraminis indas taip pat yra papuoštas keistu atvaizdu. Ant vazos yra aiškiai matomas žmogus, laikantis ant kelių nešiojamąjį kompiuterį, o rankoje - pieštuką ekranui. Tiesa, ir čia istorikai nepasakė nieko įdomaus: pasak jų, raštininko rankose - įprasta vaškinė lentelė.

O štai ir astronautas

Kai kas šią 500-850 m. sukurtą statulėlę iš Gvatemalos, juokais vadina astronautu. Išties, ant žmogaus nugaros matyti kai kas labai panašaus į deguonies aparatą. Specialistų manymu nieko stebėtino šioje figūrėlėje nėra. Statulėlė vaizduoja senovės beisbolininką.

Kas naujo feisbuke?

Kilminga Senovės Graikijos dama šiame bareljefe tikriausiai tikrina savo feisbuko paskyrą nešiojamajame kompiuteryje. Iš šono net matyti kištukų lizdai. Šiame antkapiniame reljefe vaizduojama moteris akivaizdžiai yra aukštos kilmės ir labai turtinga, jai patarnauja vergė arba tarnaitė. Istorikų manymu patarnautojos rankose yra negili dėžutė, o dvi angos veikiausiai atsirado bareljefą taisant. Galbūt jis buvo sutvirtintas kaiščiais.

Pasidarome asmenukę?

Piterio de Hocho paveikslas „Pasiuntinys su laišku" (XVII a.) iš pirmo žvilgsnio atrodo visai įprastas. Pasiuntinys įteikia damai laišką, kas čia nuostabaus? Tačiau atidžiau įsižiūrėjus pastebi, kad dama jau laiko rankoje laišką, ir dar išlankstytą. O ką pasiuntinys? Beje, vaikinas į tokį visai nepanašus.

Galbūt tai atsitiktinis žmogus, paprašytas ką nors perduoti. Bet kas yra jo rankose? Jeigu paveikslas būtų šiuolaikinis, niekas net nesuabejotų - išmanusis! Bet paveikslui - pusketvirto šimtmečio. O ir iš paveikslo pavadinimo nieko nepaaiškėja.

Tais laikais dailininkai retai suteikdavo savo kūriniams pavadinimus, tad jis atsirado gerokai vėliau. Specialistai spėja, kad tai yra kažkokia išgraviruota lentelė.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder