Influencerė Gintarė Valeikaitė apie gyvenimą emigracijoje: pirmieji metai buvo tikrai įspūdingi
– Kaip sugalvojote filmuoti komiškus vaizdo įrašus „Instagram žinios“?
– Iš tikrųjų tai turėjo būti vienetinis vaizdo įrašas apie skandalą, kai viena žymi Lietuvos influencerė pralošinėjo automobilį. Norėjau, kad visi smagiai pasijuoktume.
Nors tuo metu neturėjau net tūkstančio sekėjų instagrame, pasipylė komentarai, kad visi laukia kito epizodo. Kadangi visi norėjo antro vaizdo įrašo, aš jį nufilmavau ir viskas taip įsisuko.
Iš pradžių labai sparčiai pradėjo augti sekėjai, nes daug žinomų Lietuvos žmonių pasidalijo mano kuriamais įrašais.
– Ar sulaukiate atsako iš žinomų žmonių, apie kuriuos kalbate vaizdo įrašuose?
– Manau, jiems ir patiems smagu pasijuokti iš savęs, nes aš stengiuosi neįžeisti jų, galbūt kartais nepasiseka, bet devyniasdešimt penki procentai atsiliepimų – palaikantys.
Tikrai daug garsių žmonių parašė komentarus arba nuoširdžias žinutes. Žinoma, buvo ir tokių, kurie karščiau sureagavo, bet darkart pasikartosiu – niekada nieko nenoriu įžeisti.
– Gyvenate Anglijoje, kodėl nusprendėte emigruoti?
– Išvykau prieš penkiolika metų, kai buvau studentė. Pirminis planas buvo atvažiuoti keliems mėnesiams pas sesę užsidirbti pinigų mokslams.
– Emigracijos pradžia buvo sunki?
– Kai atvažiavau į Londoną, mane viskas labai žavėjo. Užsidirbusi pinigų, išsinuomojau butą, galėjau leisti sau pirkti drabužius, eiti į vakarėlius – viskas buvo nuostabu. Pirmieji metai buvo tikrai įspūdingi. Vėliau galbūt pradėjau pasiilgti Lietuvos.
– Ar buvo žmonių, kurie bandė jus atkalbėti nuo emigracijos?
– Nebandė, nes niekas nenutuokė, jog čia pasiliksiu ilgiau nei kelis mėnesius, kadangi buvau ir esu didelė Lietuvos patriotė.
Visą laiką sakydavau, kad gyvensiu tik Lietuvoje, todėl visiems mano sprendimas pasilikti Londone buvo netikėtas, net man pačiai.
– Dėl ko nusprendėte pasilikti?
– Iš tikrųjų dėl daugelio dalykų. Lietuvoje aš buvau studentė, naktimis dirbdavau prekybos centre „Maxima“, skenavau prekes, o ryte eidavau į paskaitas.
O čia padirbi darbą ir gauni gerą atlyginimą. Žinoma, didelę įtaką turėjo ir tai, kad susipažinau su savo būsimu vyru.
– Kaip susipažinote su vyru?
– Mano vyras turi mažą restoranėlį. Pirmą dieną, kai nusileidau Londone, susiradau darbą pas jį ir iš paprastos darbuotojos tapau bose. Taip jau išėjo.
– Anglijoje jaučiatės kaip namuose. Ar būna momentų, kai prisimenate, kad visgi esate tik emigrantė?
– Kai tiek metų pragyveni, tai yra namai, kuriuose gera. Žinoma, visokių žmonių ir čia yra.
Pavyzdžiui, kai vyko breksitas, į mano darbą atėjo britas, padavė man tuščią lagaminą ir pasakė: kvaila emigrante, kraukis daiktus ir važiuok į savo šalį.
Tai tokiais momentais tikrai pasijauti kaip svetimšalis, iš kitos pusės, jei pasiilgsti keptos duonos, tai gali nueiti į lietuviškų prekių parduotuvę nusipirkti.
– Lietuvoje daug diskutuojama apie emigrantų susigrąžinimą. Ko reikėtų jums, kad grįžtumėte?
– Kad vyras norėtų. Jei jis pasakytų, kad kraunamės lagaminus ir važiuojame gyventi į Lietuvą, aš net nedvejočiau, bet, kadangi jis yra turkas ir truputį ramesnis nei aš, jam viską mesti, ką yra čia susikūręs, truputį sudėtinga.
– Gyvenimas emigracijoje yra apipintas mitais ir stereotipais. Su kokiais dažniausiai susiduriate?
– Visi galvoja, kad atvykus į Jungtinę Karalystę užsidirbsi milijonus. Taip užsidirbti gali, bet tik tuo atveju, jei esi darbštus. Kitas stereotipas, kad emigrantai čia gauna būstus ir nemoka už nuomą.
Esu gavusi žinučių socialiniuose tinkluose su teiginiu, kad esu pasilikusi mergautinę pavardę tik tam, kad gaučiau lengvatų iš valstybės.
Galbūt čia tik aš nežinau, kur prašyti nemokamo būsto.
Žinoma, visada nori to, ko neturi. Man atrodo, kad Lietuvoje žmonės gyvena geriau, bet tas, kas gyvena Lietuvoje, galvoja, kad mes kiekvieną dieną vaikštome prie Big Beno, nors pastarąjį kartą centre buvau prieš trejus metus.
– Ko labiausiai pasiilgstate iš Lietuvos?
– Sunku pasakyti, nes artimi žmonės atvažiuoja aplankyti ir aš pati grįžtu, bet galbūt paties mentaliteto, kultūros, muzikos, vis tiek juk tai sava.
– Ar daug kultūrinių skirtumų yra tarp jūsų ir vyro?
– Šiek tiek yra, bet, ko gero, dėl to ir sulipome. Jų kultūra yra griežtesnė, nors mano vyras nėra tradicinis turkas, kadangi daug metų gyvenęs Londone.
– Kokių patarimų norėtumėte duoti žmonėms, kurie galvoja apie emigraciją?
– Turėti tikslų planą ir važiuoti į šalį, kurioje tau gera, nes pažiūrėkite, kiek daug yra emigrantų, kurie nemėgsta Anglijos, tačiau čia gyvena.
– Esate dviejų vaikučių mama. Ar mokote juos lietuvių kalbos?
– Mokau, bet jie nelabai nori lietuviškai kalbėti. Ir su pirmu, ir su antru sūnumi daug kalbu lietuviškai, bet kadangi su vyru tarpusavyje kalbame angliškai, vaikai savaime taip pat kalba šia kalba.
– Ar pasikeitė jūsų gyvenimas, kai pati tapote influencere?
– Nelabai pasikeitė, tik tai, kad jaučiu didesnį malonumą kurti didesnei auditorijai žmonių. Smagu, kai įvertina įdėtas pastangas ir darbą.
Juk cirko artistai nori, kad į jų pasirodymus ateitų pilna salė žmonių, nes, jei ateis keli žmonės, nebus įdomu, o kai auga auditorija, pati save stumi kurti kokybiškesnį turinį.
– Kaip vyras vertina jūsų veiklą socialinėje erdvėje?
– Manau, jis įpratęs prie visų mano beprotiškų idėjų, nes, kai susipažinome, jis žinojo, kad aš nesu ramus žmogus.
Rašyti komentarą