Indrė Krasovskė: Kaip sutaupyti, kai kartais atrodo, nebėra kaip

Naujų metų pažadai jau tapę klasika – pradėsiu sportuoti, skaitysiu daugiau knygų, mažiau laiko leisiu soc. tinkluose. Didžiajai daliai pažadų įgyvendinti užtektų valios ir tvirto pasiryžimo, tačiau kai kurie kartais, kad ir kaip norėtųsi, atrodo sunkiai įgyvendindami dėl kitų aplinkybių.

Vienas jų – taupyti ar sukaupti tam tikrą sumą pinigų išsikeltam tikslui įgyvendinti. Kasdienės išlaidos maistui, transportui, mokesčiai kartais gali pasiglemžti visą mėnesio atlyginimą, o ką kalbėti jei žmogus išlaiko ne vieną asmenį ar turi finansinių įsipareigojimų.

Išsikelkite sau įgyvendinamus iššūkius

Ne veltui sakoma, kad dažnai žmogus kūrybiškiausias tampa tada, kai aplinkybės priverčia kuriam laikui palikti komforto zoną ar prispaudžia problemos, kurias reikia išspręsti. Tad, jei šiuo metu taupymas atrodo neįgyvendinamas – laikas į situaciją pažvelgti kūrybiškai.

Nors savęs varžyti ir atsisakyti įprastų poreikių nesinori, galima pažvelgti iš teigiamos pusės – galbūt trumpam laikui atsisakydami tam tikrų pirkinių ar įpročių ne tik sutaupysite pinigų, bet ir duosite naudos savo sveikatai ar geresnių įpročių formavimui?

Pavyzdžiui, pamėginkite išsikelti sau tinkamą iššūkį – tam tikras savaites atsisakykite saldumynų ar dalį dienų ruoškite vegetariškus patiekalus – tikėtina, pirkinių krepšelio suma bus mažesnė, o organizmas taip pat padėkos už sveikesnę mitybą.

Vėlgi, galbūt pavyktų mėnesiui atsisakyti automobilio? Jį pakeisti galite viešuoju transportu, o dar geriau – kelionėmis pėsčiomis ar dviračiu. Neišleisdami pinigų degalams, automobilio plovimui ir kitoms jam reikalingoms išlaidoms, galėsite sukauptą sumą atidėti taupymui, o daugiau judėdami ne tik būsite sveikesni, bet ir turėsite daugiau energijos.

Pasikoreguokite finansinius įsipareigojimus taip, kad jie netaptų našta

Neretai žmonės turi daugiau nei vieną finansinį įsipareigojimą: būsto paskolą, automobilio lizingą, vartojimo kreditų namų įrangos daiktams – visi šie įsipareigojimai neretai būna paimti iš skirtingų finansinių įstaigų, todėl turi skirtingas sąlygas ir terminus.

Ne vienas įsipareigojimas gali ne tik kelti sąmyšį galvoje, kaip nepamiršti kiekvieno jų apmokėti laiku, bet ir varžyti mėnesio finansus, kai įsipareigojimų bendra suma didelė. Ypač, jei supratote, kad vieno ar kelių iš jų sąlygos nėra geriausios, lyginant su tuo, kas šiuo metu siūloma rinkoje.

Išvengti šio chaoso gali padėti finansinių įsipareigojimų apjungimas, kitaip tariant – refinansavimas.  Refinansavimas suteikia galimybę apjungti jau turimas vartojimo paskolas, lizingus, greituosius kreditus, kredito linijas ir korteles, perkeliant visus ar dalį įsipareigojimų į vieną finansų įstaigą ir mokant vieną mėnesio įmoką.

Refinansuojant kreditus persiskaičiuoja visų perkeliamų įsipareigojimų palūkanos, todėl sudarant naują sutartį galima pasikoreguoti sąlygas – grąžinimo terminą, pratęsiant jį taip, kad grąžinti būtų lengviau, ir susimažinti mėnesines įmokas. Pasikoregavus savo finansinius įsipareigojimus ir mokant mažesnes įmokas, nors ir ilgesnį laikotarpį, galima jaustis laisviau ir lengviau atidėti pinigų taupymui ar investavimui.

Prieš leisdami pinigus pagalvokite, kaip galite juos susigrąžinti

Taupyti sunku, kai poreikiai viršija galimybes, tačiau, ką jau kalbėti apie taupymą, kai vos užtenka pinigų, tenkinant vien būtiniausius poreikius. Tokiu atveju, išeitį vis vien galima rasti. Pavyzdžiui, jums reikia naujų batų?

Pirmiausia peržiūrėkite batus, kurių nebenešiojate – tikėtina, rasite, ką galite parduoti internetu ir nors nedidele suma prisidėsite prie naujos avalynės. Tai galite padaryti su bet kuriais, nebenaudojamais daiktais.

Jei įsigijote daiktą ir jį panaudojote vos pora kartų, pagalvokite, ar jums jis tikrai reikalingas. Galbūt geriau jį parduoti, kol jo vertė nesumažėjo ir įsigyti daiktą, kurio tikrai šiuo metu reikia, arba šiuos pinigus atidėti taupymui?

Visada verta prieš perkant pirkinį pagalvoti, kaip dažnai juo naudositės. Jei rečiau nei pora kartų per mėnesį, galbūt turite galimybę pasiskolinti iš draugų ar artimųjų, o šiuos pinigus skirti taupymo biudžetui.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder