Į česnakų auginimo verslą pasinėręs grupės „Išjunk šviesą“ lyderis Valdas Burnys: „Paverki truputį ir varai į priekį“
Nors žodyne žodis „verslas“ apibūdinamas kaip veikla, suteikianti pirkėjams prekes ir paslaugas, tačiau iš tikrųjų už to slypi kur kas daugiau.
Už kiekvienos sėkmingos verslo istorijos yra žmonės, nuolatiniai sprendimai ir iššūkiai, su kuriais tenka susidurti vystant savo mylimą veiklą.
Šeštadienio laidos herojus – visiems gerai žinomos grupės „Išjunk šviesą“ lyderis Valdas Burnys, kurį pastaruoju metu kur kas dažniau galima išvysti ne ant scenos, o savo šeimos ekologiniame ūkyje, garsėjančiame auginamais česnakais.
„Scenos aš neapleidau, tačiau paprastomis dienomis sukuosi ūkyje, galbūt labiau kaip padėjėjas, nes visą pagrindą laiko mano sūnus. Jis mokslus baigė šita tema, įgyvendina visas žemės ūkio naujoves.
Mes esame ekologiškas ūkis, kuriame vyksta daug rankų darbo, reikia sėjomainas daryt, nenaudojam trąšų, kurios negalimos ekologinėje veikloje“, – apie šeimos verslą pasakojo Valdas.
Vyras neslepia, kad ūkininkavimas – nuolatinių iššūkių kupina veikla, kuri reikalauja kūrybiškumo ir improvizacijos ne ką mažiau nei muzikavimas.
Ypač nuo gamtos sąlygų priklausantis verslas ne visuomet džiugina gausiais derliais, tą supranta kiekvienas ūkininkas, tačiau Valdas, kaip ir gyvenime, taip ir darbe nepameta pozityvumo ir į viską žvelgia su šypsena bei didžiule aistra.
„Ūkininkams svarbiausios yra gamtos sąlygos, nes kai dirbi, pasėji ir nori matyti, kaip viskas auga bei žaliuoja, pasikeitusios gamtos sąlygos tą džiaugsmą labai greitai gali atimti.
Bet paverki truputį ir varai į priekį.
Scenoje tu atkoncertuoji, pasiimi pinigėlį ir viskas, o ūkyje turi improvizuoti daugiau nei muzikoje: nuo ryto iki vakaro, nuo pietų iki nakties“, – teigė vyras.
Žinomas muzikantas pasakoja, kad prieš šiek tiek daugiau nei penkerius metus šeimos ūkiui pakeitus specializaciją ir tapus daržininkystės ūkiu, teko iš naujo ieškoti kelių, kur tiekti užaugintą produkciją.
Prie verslo plėtros stipriai prisidėjo sūnus Rokas, tačiau Valdas pabrėžia, kad Lietuvoje pirkėjai vis dar atsargiai žvelgia į ekologijos sertifikatus, neskubėdami patikėti jų tikrumu.
„Tie verslo takai, kur produkciją nuvežti, už nedidelę kainą atiduoti, jau buvo praminti, tačiau sūnus, interneto pagalba ieškant partnerių, daug padirbėjo.
Mes česnakus išvežam į užsienį, nes Lietuvoje dar žmonės įtariai žiūri į ekologiją, abejodami, ar sertifikatas tikras, ar tik atsišviestas“, – nematomus verslo užkulisius atskleidė Valdas.
Rašyti komentarą