Gydytojas Valerijus Morozovas tėvams pataria nesibaiminti, jog vaikai sušals – dažniausiai jie prirengiami per šiltai

Nors dar tik šiltas rugsėjis, tėvai jau rūpinasi vaikų rudens garderobu – dabar pats metas pradėti dairytis jiems patogių ir lengvų kombinezonų bei kitų lauko drabužių. Specialistai pataria vientisą kombinezoną pirkti dar nevaikštančiam mažyliui, o atskirą – aktyviai judančiam.

Gydytojas Valerijus Morozovas primena, kad dūkstantį lauke  vaiką reikėtų rengti ploniau nei sėdintį vežimėlyje, o grūdinti atžalas vertėtų palaipsniui.

Prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovė Olga Suchočeva siūlo pasidomėti dabartinėmis nuolaidomis vaikiškiems sezoniniams kombinezonams – taip galima sutaupyti net iki 30 proc. ir įsigyti patvarių kokybiškų drabužių, neišleidžiant krūvos pinigų.

Geriausia vaikus rengti sluoksniais

Kai orai tokie permainingi, kaip šį šiltą rudenį – iš ryto ir vakare vėsu, o dieną šilta – gydytojas Valerijus Morozovas pataria vaikus rengti keliais sluoksniais, kad, saulei paspiginus, būtų lengva nusimesti megztuką ar lengvą striukę.

„Kartais gatvėje matau daug storiau nei bendraamžiai aprengtus, tarsi į kokoną suvyniotus vaikus, kurie taip suvaržyti vos pajuda.

Pas mus, aišku, neįprasta sningant į mokyklą žygiuoti plikomis blauzdomis, kaip britų mokinukams, bet reikėtų laikytis aukso vidurio ir taisyklės aktyviai judantiems vaikams palikti galimybę nusirengti šiek tiek ploniau, nei esame apsirengę patys.

Dar sėdintys vežimėliuose mažyliai turėtų būti rengiami (ar užklojami) šiek tiek šilčiau, nes jie nejuda.

Visada yra blogiau vaiką aprengti per šiltai, o ne per plonai. Siūlyčiau atkreipti dėmesį į arčiausiai kūno esančius – apatinius drabužius, kurie turėtų sugerti prakaitą, būtų iš natūralių audinių.

Viršutiniai sluoksniai turėtų būti pralaidūs orui, o vėsiais ir drėgnais orais pageidautina, kad plona ar storesnė striukė būtų neperpučiama ir neperlyjama“, – primena gydytojas.

Nedrauskite vaikams judėti, „nes sušils“

Gydytojas sako, kad dažnai girdi, kaip mamos (o ypač močiutės) draudžia vaikams lakstyti, kad jie nesušiltų.

„Juk vaikas tam ir eina į lauką, kad dūktų. Jei jis prirengiamas taip, kad vos kvėpuoja, žinoma, kad palakstęs sušils, tad neverta tikėtis, kad sveikas vaikas lauke stoviniuotų, kaip senukas. Geriau jį aprengti lengvesniais, orui pralaidžiais drabužiais, kurie nevaržytų judesių“, – skatina aktyviai leisti laisvalaikį V. Morozovas.

Daugumai paauglių atšalus orams, neįmanoma įsiūlyti nei pirštinių, nei kepurių – gydytojo nuomone, tai tikrai nėra katastrofa, kaip dažnai atrodo mamoms.

„Jei einama kelis šimtus metrų iki mokyklos ar autobusų stotelės, nieko tokio, tačiau jei su širdies drauge senamiestyje sukami ratai kelias valandas – galima peršalti, ypač jei vaikas neužsigrūdinęs.

Tėvai dažnai skundžiasi, kad vaikas tik išėjo į lauką ir jau peršalo: tai reiškia, kad nei vasarą, nei rudenį jam nebuvo leidžiama užsigrūdinti, lakstant pusnuogiam ir priprasti prie temperatūros pokyčių.

Pamenu, aš pats į miestelio mokyklą, kuri buvo netoli namų, žiemomis nubėgdavau tik su megztuku, bet buvau užsigrūdinęs. Tad jei staiga nutarsite, kad jūsų nuolat sirguliuojančiai atžalai verta grūdintis, nepradėkite to daryti žiemos viduryje – palaukite šiltesnių orų“, – įspėja gydytojas V. Morozovas.

Maksimali apsauga nuo drėgmės ir šalčio – kombinezonai

Pasak „Rimi“ komercijos operacijų vadovės Olgos Suchočevos, pirkėjai jau įvertino šiuolaikinius vaikiškus lauko drabužius: jų audinys ne tik šiltas, bet ir lengvas, apsaugo nuo vėjo ir šalčio, be to, kombinezonai nevaržo judesių ir leidžia laisvai judėti.

„Ūgtelėjusiems vaikams verta nupirkti kelnių ir striukės komplektą: šaltu metų laiku, užėjus į parduotuvę ar kitą šiltą patalpą, bus patogu nurengti tik striukę. Renkantis naujus lauko drabužius, reikėtų atkreipti dėmesį, kad jie būtų pakankamai erdvūs ir tilptų papildomi rūbų sluoksniai.

Tad šuoliais augančiam ar stambesnio sudėjimo vaikui vertėtų striukę ar kombinezoną pirkti vienu dydžiu (bet tikrai ne daugiau) didesnį dar ir todėl, kad viduje liktų vietos orui cirkuliuoti ir vaikas nesušiltų ir nesuprakaituotų.

Striukės rankovės turėtų dengti vaiko riešus (jei yra galimybė drabužį pamatuoti, paprašykite, kad vaikas kilstelėtų rankas)“, – pataria ekspertė.

Pasak jos, perkant drabužius vaikams būtina peržiūrėti pasirinkto gaminio etiketę – joje pirkėjas ras ne tik kainą, informaciją apie gaminio priežiūrą ar drabužio pluoštinę sudėtį, bet ir kilmės šalį, informaciją apie prekės gamintoją.

„Pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį į rūbo sudėtį: tai padės suprasti drabužio komfortiškumą bei kitas savybes. Svarbu perskaityti ir specialiais simboliais pažymėtas drabužio priežiūros rekomendacijas, skalbimo režimus, kurios padės ilgiau išlaikyti drabužio kokybę, spalvą bei struktūrą“, – sako O. Suchočeva.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder