Grupė „Happyendless“ – apie išsiskyrimą su Sauliumi Prūsaičiu: atskleidė, kodėl pasuko skirtingais keliais

Šiemet prestižiškuose muzikos apdovanojimuose M.A.M.A. sėkmė nusišypsojo vadinamiesiems muzikos veteranams – grupei „Happyendless“. Elektroninės muzikos grupė šiemet nominuota metų vaizdo klipo apdovanojimui.

Šiemet prestižiškuose muzikos apdovanojimuose M.A.M.A. sėkmė nusišypsojo vadinamiesiems muzikos veteranams – grupei „Happyendless“. Elektroninės muzikos grupė šiemet nominuota metų vaizdo klipo apdovanojimui.

Grupė Happyendless susikūrė jau prieš 2 dešimtmečius ir susikūrimo pradžioje šlavė visus įmanomus muzikinius apdovanojimus. Šiuo metu grupę sudaro Andrius Kauklys ir Marius Narbutis. Andrius naujienų portalui tv3.lt atskleidė, kuo nepriklausoma muzika yra įdomi ir su kokiais iššūkiais jiems reikia susidurti.

„Kad klipas yra stiprus mes tikrai žinojome, bet negalvojome apie nominaciją. Mes viską darome dėl kūrybos, o ne dėl statulėlės. Man pats kūrybinis procesas yra įdomus, todėl manau, kad be mąstymo apie kažkokius prizus ar apdovanojimus gaunasi geriau kurti“,  apie netikėtą nominaciją pasakoja atlikėjas.

Nors ir vyras minėjo, kad kuriama ne dėl apdovanojimų, visada smagu būti pripažintam. Tą ir įrodo M.A.M.A. nominacija:

„Manau, kad būti geriausiu tarp 5 atlikėjų Lietuvoje yra tikras pripažinimas, ypač žinant tai, kad mes kuriame nepriklausomą elektroninę muziką, skirtą ne plačiajai publikai.

Mūsų muzikai reikia tam tikro skonio, ji ne visiems patinka. Tikrai labai džiaugiamės, kad mūsų darbas buvo pastebėtas, – šypsosi A. Kauklys. – Mums ši nominacija yra ženklas, kad mūsų idėjos, kad ir kokios kreivos bebūtų, yra įdomios. Mes bandome ieškoti mums patiems įdomiausio, o ne visiems pripažinto ir jau išminto, kitokio kelio. Mėgstame eksperimentuoti.“

Ne šokių muzika

Nors ir daugelis atlikėjų kratosi eksperimentų muzikoje ir verčiau lieka prie to paties stiliaus, kad būtų lengviau atpažįstami, ši grupė ne tokia. Elektroninės muzikos duo nori ne priversti žmones šokti, o palikti gerą muzikinį jausmą ir nustebinti.

„Manau, kad mus mėgsta dėl to, kad mes mokame stebinti. Žmonės dažnai tikisi, kad jų mėgstami muzikantai gros muziką, pagal kurią klubuose bus galima šokti. Pagal mūsų muziką tikrai nepašoksi. Mūsų kuriama muzika yra labiau pasiklausymui ir dėl to mūsų koncertai yra labiau kaip audiovizualiniai pasirodymai nei koncertai tradicine prasme.“

Anot paties Andriaus, kuriant muziką labai svarbu iš kažko mokytis. Pats atlikėjas atskleidžia, kad turi muzikinį išsilavinimą, mokykloje dainavo chore ir skambino pianinu, tačiau jam geriausi įkvėpėjai ir mokytojai buvo kiti elektroninės muzikos kūrėjai iš užsienio:

„Man nuo pat jaunystės labai patiko Chemical Brothers, Underworld. Man tai elektronikos dievai. Labiausiai iš jų mokausi jausmo, techninių dalykų. Kopijuoti, daryti tokios pačios muzikos kaip jie man tikrai nesinori.“

Muzikos bei meno industrija pastaruosius metus itin kentėjo – pandemija paliko ženklus ne tik atlikėjų kišenėse, bet ir itin apribojo žiūrovus rinktis prie scenos. Tad kokie šie metai buvo grupei Happyendless?

„Šiemet labai daug dirbome su kitomis grupėmis ir kitais projektais. Gal mūsų asmeninės kūrybos nebuvo tiek daug, bet ir patys dirbome nemažai. Turime savo didelę studiją, kuri užsiima ne tik muzika, bet ir filmų garsu, dubliažu, reklama – ten ir praleidžiame didelę laiko dalį“,  dalinasi pašnekovas.

Atskleidė apie atsisveikinimą su Sauliumi Prūsaičiu

„Kol grupėje su mumis buvo Saulius, tikrai nebuvo nieko sudėtingo, ar sunkesnių santykių su juo. Paskui tiesiog išsiskyrė muzikiniai skoniai ir keliai ir jis išėjo iš grupės.

Dabar, kadangi dviese likome, tai sakyčiau, kad net sprendimus priimti yra paprasčiau, nes mūsų mažiau, todėl ir susitarti lengviau“,  pasakoja atlikėjas.

Lietuvoje gerai žinomas dainininkas Saulius Prūsaitis prie grupės prisijungė 2005 metais ir vokalistu išbuvo iki 2012 metų, kol nenutarė eiti savu keliu.

Dabar mes jį gerai atpažįstame kaip ryškų solo atlikėją. A. Kauklys sako, kad toks grupės vokalisto išėjimas nebuvo tragedija – priešingai, bet kokie pokyčiai grupėje gali būti geri ir versti tobulėti.

„Aš manau, kad kai grupėje vyksta evoliucija, ji tobulėja. Man kiekvienas albumas ir kiekvienas grupės etapas yra geriausias – negaliu išskirti kažkurio vieno. Aš jų, kaip vaikų, negaliu dėlioti. Jie visi yra skirtingi ir savotiškai gražūs“,  užsimena jis ir atskleidžia, kokias temas su grupe dažniausiai gvildena:

„Muzikos, meno idėja visada yra stebinti. Mes nesame provokatoriai ir be meilės ir tolerancijos temų stengiamės nešti džiaugsmą ir laimę. Mes niekada nebuvome politiški ir toje srityje nevargstame.“

Lyginant su kitomis šalimis, Lietuvoje elektroninė muzika dar tik skinasi kelią. Pašnekovo paklausėme, ką jis mano apie elektroninės muzikos kultūrą mūsų šalyje:

„Kuo toliau, tuo geriau klesti Lietuvoje elektroninės muzikos kultūra. Atsiranda naujų, jaunų žmonių, kurie eina drąsiai ir nebijo nieko. Aišku, su kitomis šalimis net nėra ko lyginti. Neturėjome tų 50 metų, kad būtume galėję tą elektroninę muziką plėtoti“,  savo nuomonę reiškia jis.

„O aš, tiesą pasakius, klausau beveik visko. Būna periodų, kai ir operos paklausau, vaikystėje buvau ir metalistas, klausiau daug roko muzikos, lankiau muzikos mokyklą. Aš gal neklausau tų populiariausių dainų ir nesivaikau tos kultūros. Manau, kad daug įdomiau yra undergroundas. Populiariojoje muzikoje viskas kartojasi ir idėjos yra daugiau pasiimamos, nei originalios.“

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder