Greitpuodis – puodas, taupantis energijos sąnaudas

„Katilėli, virk!“ – tai tie stebuklingi žodžiai, kurių tapimas tikrove suteiktų džiaugsmą kiekvienam kasdien nerimstančiam dėl maisto gaminimo. Tereikia turėti tą stebuklingą katilėlį.

Stebuklingas katilėlis arba greitpuodis – greitas ir savarankiškas puodas

Greitpuodžiai arba daugiafunkciniai puodai – tie prietaisai, kuriais galima ruošti įvairiausius patiekalus, darbą atlikti 3-4 kartus greičiau nei įprastai ir, kas šiandienai ypač aktualu, sutaupyti iki 70 % energijos sąnaudų.

„Šie puodai vis labiau populiarėja ir sveikos mitybos entuziastų tarpe. Juk tai ne tik sveikas maisto ruošimo būdas, taip pat galimybė išsaugoti produktuose esančius vitaminus bei mikroelementus.

O juk kas atsisakytų valgyti ne tik skanų, bet ir sveikatai naudingą maistą,“ – pasakoja prekybos centro internete „Varlė.lt“ produkto vadovė Ina Gadeikienė.

Dabartiniame skubančiame pasaulyje ne mažiau aktualus kriterijus yra laikas. Patiekalų ruošimas tikrai užtrunka. Ar teko kada nors pasiskaičiuoti, kiek laiko iš savo dienos išbraukiate paskirdami jį vien tik ruošai virtuvėje?

Taigi kiekvienam skubančiam ar mamoms, auginančioms mažus vaikus, šis katilėlis valandėlę kitą sutaupytų.

Naujos kartos prietaisas

Greitpuodis gali pakeisti ne vieną virtuvės bei buitinės technikos prietaisą, pavyzdžiui, troškintuvus, keptuves, puodus, taip pat orkaites, kaitlentes ir netgi grilio keptuves.

Taigi nors pats įtaisas užima nemažai vietos, jos pakankamai atlaisvės dėl puodo teikiamų galimybių. O štai naudojimasis juo tikrai nėra sudėtingas. Nemėgstantiems gaminti – tai ypač puiki priemonė, maisto ruošimą padaranti žymiai lengvesniu ir greitesniu procesu.

Greitpuodis gali būti tiek savarankiškas prietaisas, tiek daugiafunkcinis įrenginys. Abiejų variantų veikimas paremtas slėgio principu. Kiek pirmasis veikia nuo kaitlentės skleidžiamos šilumos, tiek antrasis – nuo tiesioginio elektros maitinimo.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis greitpuodį?

Medžiaga, iš kurios pagamintas greitpuodis

Reikėtų atkreipti dėmesį į dvi puodo dalis – tai išorinę ir vidinę. Išorinė dažniausiai gaminama iš vieno šių metalų – nerūdijančio plieno arba aliuminio. Kiekviena medžiaga turi savus privalumus ir trūkumus.

Pirmasis pasižymi savo ilgaamžiškumu, tačiau jis yra brangesnis. Aliuminis pigesnis, taip pat puikiai praleidžia šilumą, vis dėl to turi savybę ilgainiui deformuotis.

Vidinis puodas gali būti iš nerūdijančio plieno arba nepridegančios dangos. Vadinasi, pasirinkimas tarp ilgaamžiškumo arba nepridegančio paviršiaus.

Apsisprendus dėl pastarojo ilgainiui vertėtų pastebėti ar šis sluoksnis neėmė pleišėti. Tokiu atveju, jo dalelės patekusios į maistą  tampa nuodingu pagardu.

Greitpuodžio talpa

Kriterijus, kuris priklauso tiesiogiai nuo kiekvieno asmeninių poreikių. Dažniausiai pasitaikanti puodo talpa nuo 2,5 iki 10 l. Rekomenduojama 1-2 asmenims rinktis 2-3 l talpos puodą, 3-4 asmenų šeimynai – 5 l. Prisiminkite, didesnė talpa visad pravers, jeigu esate pratę maistą gaminti kelioms dienoms.

Funkcionalumas

Šis aspektas aktualus daugiafunkciniams įrenginiams. Jie pasižymi tikrai gausiu įvairiausių programų sąrašu. Egzistuoja netgi tokių prietaisų, kurie gali kepti ore, kepti kepinius, skrudinti, gaminti garuose ar lėtai virti. Vis dėlto patartina visų pirma atkreipti dėmesį į išties jūsų kasdienoje aktualius gaminimo būdus.

Patogumas

Patogumo dėlei visuomet paranku rinktis tokius prietaisus, kurie gelbsti ir kuriuos paprasta prižiūrėti. Greitpuodžių pasiūloje tikrai rasite modelių, drąsiai plaunamų indaplovėje. Laikmatis už jus skaičiuos reikalingas minutes, o joms pasibaigus praneš garsiniu signalu.

Norėdami paleisti gaminimo procesą kiek vėlėliau, turėsite galimybę programos pradžios atidėjimui. Labai patogu pasinaudoti ir maisto šildymu, o dar šauniau atrasti šilumos palaikymo funkciją, vadinasi, pagaminus maistą, jis dar ilgą laiką išliks šiltas.

Taigi pasidairykite, kuris iš modelių turi vienas ar kitas jums teikiančias dar didesnio patogumo funkcijas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder