Geriau išmeskite ir pamirškite: 7 daiktai namuose, kuriuos reikėtų dažniau keisti

Tokie daiktai yra buitinės valymo priemonės.

Daugelio buitinių produktų laikymas paprastai pasibaigus jų galiojimo laikui nėra labai pavojingas, palyginti su pasibaigusio galiojimo produktų vartojimu.

Tačiau pasenę plovikliai ir kosmetikos priemonės gali tapti mažiau veiksmingos ir sukelti daugiau problemų nei jų išspręsti.

Todėl "LifeHacker" nurodė, kokius jūsų namuose esančius daiktus verta patikrinti ar net išmesti.

Skalbimo milteliai ir balikliai

Jei neskalbiate labai dažnai, jums tikriausiai nereikia pirkti skalbimo miltelių dideliais kiekiais.

Jis savaime nesugenda, tačiau praranda savo valomąją galią.

"Skystus skalbimo miltelius įprastoje temperatūroje neatidarytus galima laikyti iki 18 mėnesių, tačiau juos reikėtų sunaudoti per šešis mėnesius nuo atidarymo.

Skalbimo kapsules taip pat reikėtų sunaudoti per šešis mėnesius ir laikyti sausoje, sandarioje pakuotėje", - teigiama medžiagoje.

Kalbant apie skalbimo miltelių pavidalo skalbimo priemones, jos gerai veikia ilgą laiką, tačiau jei ant jų patenka drėgmės, ant drabužių gali atsirasti muilo nuosėdų.

Balikliai taip pat pradeda gesti maždaug po metų, nes juose esančios dezinfekuojamosios ir dezinfekuojamosios savybės sumažėja.

Valymo priemonės

Jei radote buteliukų, kurių jau kurį laiką nelietėte, verta juos patikrinti prieš naudojant valymui, nes viskas, kas sutirštėja, pakeičia spalvą, skleidžia kvapą ar neputoja, tikriausiai yra pasibaigusio galiojimo laiko.

Klozeto šepetį taip pat reikėtų išmesti ir pakeisti kas kelis mėnesius, nes ant rankenos ir šerių gali kauptis bakterijos.

Virtuvines kempinėles taip pat reikėtų keisti kas kelias savaites arba pakeisti tokiomis, kurias galima plauti ir dezinfekuoti, pavyzdžiui, indų šluoste ar silikoniniu gremžtuku.

Kremai

Specialistai rekomenduoja patikrinti buteliukų, kurių jau kurį laiką nenaudojote, pavyzdžiui, vasaros pradžioje, galiojimo laiką.

Taip pat verta patikrinti datą, kai ją perkate, jei galiojimo laikas nenurodytas, užrašykite jį nuo įsigijimo datos ant pakuotės, kad žinotumėte ateičiai.

Kosmetika ir vaistai

Vonios kambaryje paprastai būna daug daiktų, kurių galiojimo laikas gali būti pasibaigęs. Pavyzdžiui, kosmetika, dantų pasta ar vaistai.

"Laikant šiuos produktus pasibaigus jų galiojimo laikui, gali sumažėti jų veiksmingumas (pavyzdžiui, dantų pastos, kuri galioja dvejus metus nuo pagaminimo datos) arba padidėti rizika, kad produktas suges ar bus paveiktas bakterijų ir grybelių.

Nors kosmetikos gaminių nereglamentuojama, daugumos jų etiketėje nurodytas rekomenduojamas galiojimo laikas.

Ypač blakstienų tušą reikėtų išmesti kas kelis mėnesius", - patariama leidinyje.

Dantų šepetėliai

Amerikos odontologų asociacija teigia, kad dantų šepetėlį arba elektrinio dantų šepetėlio galvutę turėtumėte keisti maždaug kas tris mėnesius. Jei sergate, turėtumėte tai daryti dažniau.

"Senas ir nusidėvėjęs dantų šepetėlis ne taip kruopščiai valo dantis, todėl lieka apnašų ir aplink dantis gali daugintis mikrobai", - tikina leidinys.

Filtrai

Gali būti, kad namuose turite daug prietaisų, kuriems reikia filtrų.

Todėl svarbu juos reguliariai keisti, kad viskas veiktų kuo efektyviau, tačiau viskas priklauso nuo jų tipo, todėl juos turėtumėte keisti kas 1-6 mėnesius.

Dūmų detektoriai ir gesintuvai

Specialistai pataria dūmų detektorius tikrinti kas kelis mėnesius, o po 10 metų nuo pagaminimo datos juos pakeisti.

Anglies monoksido detektoriai taip pat turėtų būti keičiami kas penkerius-septynerius metus.

Vienkartinius gesintuvus galima laikyti 10-12 metų, o akumuliatorinius gesintuvus reikėtų tikrinti ir įkrauti kas šešerius metus.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder