Generalinė rudens tvarka namuose – dar viena proga sutaupyti: ekspertai dalijasi patarimais

Keičiantis sezonams įprasta namuose daryti generalinę tvarką – dažnai tik tuomet ir pamatome, kad baigėsi valikliai ar skalbikliai. Tačiau norintiems sutaupyti pravartu nusipirkti didesnius ilgo galiojimo buitinės chemijos prekių kiekius per akcijas.

Prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovė Olga Suchočeva pataria tai daryti prekybos centruose vykstant Švaradieniams, kurių metu nuolaidos siekia net iki 50 proc.

Jos taikomos namų, indų ir drabužių švaros prekėms, taigi, galima namus susitvarkyti gerokai pigiau. Tiesa, parsinešus tokias prekes namo, jas svarbu laikyti vaikams ir gyvūnams nepasiekiamose vietose.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovas Saulius Majus primena, kad dėl tėvų neatidumo gali skaudžiai nukentėti jų atžalos, kurie randa ypač pavojingus buitinius valiklius, skirtus unitazams plauti ar kanalizacijos vamzdžiams atkimšti.   

Apsimoka pirkti didesnes pakuotes 

Buitinės chemijos prekės ilgai galioja, todėl per akcijas nusipirkę didesnes pakuotes, galime sutaupyti.

Pasak prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovės O. Suchočevos, pirkėjai renkasi pakuotes priklausomai nuo įpročių ir šeimos dydžio, tačiau visada verta jas pirkti didesnes.

„Per Švaradienius visada taikome dideles nuolaidas ir patrauklias kainas patiems populiariausiems, pirkėjų pamėgtiems švaros prekių ženklams. Juos buityje naudojame kasdien.

Tai priemonės indaplovėms, skalbikliai, valikliai, gaivikliai. Pastebime, kad tokiomis akcijomis pasinaudoję pirkėjai pigiau nusiperka daugiau švaros prekių nei įprastai, jei tik turi kur jas sandėliuoti namuose“, – teigia O. Suchočeva. 

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento produktų vertinimo skyriaus vedėjas specialistas S. Majus pataria visada skaityti švaros priemonių etiketes: „Šiuolaikinėje visuomenėje pavojingų sveikatai gaminių naudojimas buityje, deja, neišvengiamas.

Dėl to buitinės chemijos gamintojai yra sukūrę ir grafinius saugos patarimus – jie yra lengvai suprantami net nemėgstantiems skaityti etikečių. Bet kurio pavojingo buitinės chemijos gaminio etiketėje privalo būti įrašas, kad gaminį reikėtų laikyti vaikams neprieinamose vietose.

Tėvai, kuriems rūpi vaikų sveikata, būtinai turėtų laikytis šių patarimų. Mažieji dažnai susižavi gaminiais, kurie turi malonų kvapą, gražią spalvą, spalvingą pakuotę, ypač panašią į žaislo ar gėrimo formą.

Patys pavojingiausi vaikams yra buitiniai valikliai, skirti unitazams plauti ir kanalizacijos vamzdynams atkimšti: patekę į akis, jie gali sukelti negrįžtamus jų pakenkimus, ant odos – sunkius paviršinius ar gilius nudegimus, o prarijus – sunkius burnos, stemplės gleivinės ar gilesnių audinių nudegimus.“

Ar pigiausias yra geriausias?

Pasak O. Suchočevos, šiuo metu rinkoje yra begalė skalbiklių, kurie išsiskiria kvapais, jų stiprumu, sudėtimi bei nurodomu skalbimų skaičiumi.

„Pasirinkimas tikrai didelis ir kiekvienas pirkėjas, atsižvelgdamas į kainą, gamintoją, jautrumą tam tikroms medžiagoms ar kvapą pats sprendžia, kurį produktą įsigyti.

O mes visada stengiamės pasiūlyti jų įvairovę. Renkantis skalbiklį, vertėtų pasižiūrėti ant pakuotės nurodytą skalbimų skaičių ir pasiskaičiuoti, kiek laiko priemonės užteks.

Kartais brangesnio skalbiklio užtenka ilgiau, tad nors kaina visiems svarbi, verta rinktis racionaliai palyginus kelias prekes“, – pataria komercijos operacijų vadovė. Svarbi ir skalbiklio koncentracija: taupant, jei priemonė skysta, visada verta naudotis dozatoriumi, o ne pilti priemones „iš akies“.

NVSC specialistas S. Majus primena, kad per didelė skalbiklio koncentracija tikrai nepagerins skalbimo kokybės. „Nepaisant žalos jūsų finansams, tikėtina, kad skalbiniai bus blogiau išskalauti, o skalbiklio liekanos patalynėje ar apatiniuose drabužiuose jautriems žmonėms gali sukelti įvairių odos pakenkimų.

Be to, daroma ir žala gamtai: be reikalo apkraunami nuotekų biologinio valymo įrenginiai, nes skalbiklių liekanos nuotekose turi būti visiškai suskaidytos. Nors dabar tai retenybė, bet jei skalbiama rankomis – didesnė skalbiklio koncentracija gali pakenkti rankų odai“, – primena specialistas.

Renkasi draugiškesnes gamtai priemones

„Rimi“ komercijos operacijų vadovė pastebi, kad tarp pirkėjų populiarėja gamtą tausojančios buitinės chemijos priemonės, dėl to auga ir jų pasiūla.

„Žmonės sąmoningėja, nori tausoti aplinką, palikti ją geresnę ateities kartoms, todėl dažnai ieško ekologiškų, kuo mažiau kenksmingų preparatų, renkasi švelnesnio poveikio namų švaros priemones.

Gamintojai taip pat taikosi prie pirkėjų poreikių, todėl kiekvienoje prekių grupėje galima rasti gamtai draugiškesnių priemonių – informacija apie jas pateikiama tiek ant pakuočių, tiek etiketėse“,– sako Olga Suchočeva.

Yra ir ekologiškų, nieko nekainuojančių bei visiems žinomų būdų pasirūpinti namų švara – tai nuolatinis patalpų vėdinimas. Tačiau jei vasarą gyvenome atvėrę langus, tai šaltuoju metų laiku jų neatidarome taip dažnai, kaip reikėtų.

„Kartais gal geriau sumokėti šiek tiek daugiau už šildymą vėdinant patalpas nei mokėti už vaistus gydantis. Ypač dabar, kai turime nemažai visuomenėje cirkuliuojančių virusų. 

Patartina ir žiemą vėdinti antčiužinius, pagalves, antklodes. Pačios patalynės skalbti dažniau nereikia, nebent paaštrėjo dulkių erkučių keliamos odos problemos“, – sako S. Majus.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder