Gian Luca Demarco

G. Luca atskleidė geriausios kopūstienės receptą: išgausite tokį skonį, koks įmanomas tik Lietuvoje

Žinomas virtuvės šefas Gian Luca Demarco jau pusę metų kartu su TV3 laida „La maistas“ keliauja po įvairiausius Lietuvos ūkius, tačiau jam dar niekuomet neteko svečiuotis pas tokią jauną verslininkę. Karolinai – vos 21-eri, tačiau ji prižiūri didžiulį raugintų daržovių ūkį Pilviškiuose.

Jos ūkyje Gian Luca ne tik ragaus įvairiausių raugintų gėrybių, bet ir pats gamins senovinę kopūstienę.

Apie savo verslą Karolina galėtų pasakoti iki pačių smulkiausių detalių – pasirodo, kad rauginti daržoves iš pradžių ėmėsi merginos mama, o vėliau tai perleido ir pačiai Karolinai.

Net ir dabar juokais abi moterys kartais konkuruoja, kuri dirba geriau.

Ypatingai Pilviškiuose esantis ūkis garsėja savo puikiais raugintais kopūstais. Anot Karolinos, viso to paslaptis – natūralumas. „Mūsų kopūstų skonis tikrai yra kitoks.

Cukraus nededame, bet naudojame šiek tiek daugiau morkų, kad kopūstai būtų kiek saldesni. Pas mus jie rūgsta be jokių chemikalų, natūraliai.

Naudojame akmenis, ąžuolines statines ir viskas taip rūgsta apie savaitę ar pusantros“, – sakys ji.

Karolina neslėps, kad raugti bandė kone viską, o ypatingai pasiteisino rauginti obuoliai – nors lietuviams iš pradžių toks dalykas atrodė keistas, vėliau jų skonį pamilo.

O keli ūkio klientai netgi pasiūlė paeksperimentuoti ir su kitais vaisiais, pavyzdžiui, kriaušėmis.

Nors raugintų gėrybių Gian Luca ragaus su malonumu, pamatęs ūkyje gaminamus krienus, jis pripažins, kad jo santykiai su šiuo lietuvių pamėgtu gardumynu yra ne patys geriausi.

„Krienai man dar nepriimtini – Lietuvoje gyvenu 13 metų ir iki krienų dar nepriėjau. Kai pamatau, kad vyrai naudoja juos su mėsa, man darosi bloga. Galiu suvalgyti kilogramą čili, bet iki krienų dar tikrai nepriėjau“, – atvirai sakys jis.

Organizatorių nuotr.

Gaminti taip pat mėgstančiai verslininkei Gian Luca parodys, kaip paruošti tradicinę kopūstienę, pagardintą šonkauliais – būtent nuo jų paruošimo prasidės ir pirmieji darbai.

Lietuvių pamėgtai sriubai taip pat prireiks šoninės, morkų, svogūnų, česnako, bulvių ir vandens.

Tačiau, žinoma, pagrindiniu akcentu taps būtent rauginti kopūstai. Skoniui sustiprinti Gian Luca papildomai naudos lauro lapus bei pipirus, o taip pat – žalią rozmariną.

O kiek laiko kopūstienę reikėtų virti? „Yra visokių legendų.

Žmonės skuba ir viską bando padaryti per valandą, tačiau mano draugė iš pajūrio sakė, kad tai daryti reikėtų visą naktį. Jei turite pečių – palikite per naktį ir išgausite tokį skonį, koks įmanomas tik Lietuvoje.

Jei jo neturite, tuomet virkite bent 2 valandas, kad kopūstienė vos burbuliuotų, ir taip pasieksite norimą rezultatą“, – patars virtuvės šefas.

Raugintų daržovių paslaptys ir neatsivalgomos kopūstienės receptas – jau šį sekmadienį, 9.30 val. per TV3!

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder